REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

Děti

Cestování malých dětí

Chystáte-li se na cestu do exotických zemí s dítětem starším 6 měsíců (a mladším 1 roku), je vhodné, aby se u něj provedlo alespoň očkování proti:

  • záškrtu,
  • tetanu,
  • dávivému kašli (minimálně 3 dávky),
  • tuberkulóze (s ověřením pomocí tuberkulínového testu),
  • virové hepatitidě typu B (dnes již v rámci povinného očkování),
  • Haemophilus influenzae typu b.

Další očkování, jako je očkování proti dětské přenosné obrně a proti příušnicím, spalničkám a zarděnkám, je vhodné řešit následovně:

  • očkování proti dětské přenosné obrně provést podáním alespoň 2 základních dávek (optimálně 3 dávek) aplikovaných v intervalu 1‑2 měsíců (mimo rámec kampaně),
  • očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám zredukovat na očkování proti spalničkám (monovakcína), které lze podat nejdříve v 9. měsíci věku dítěte. Nutné je však v takovém případě provést po 6 měsících podání další dávky, aby účinnost tohoto očkování byla dlouhodobá, tzn. spolu s očkováním proti zbývajícím dvěma nemocím (příušnicím a zarděnkám).

Význam tohoto předčasného očkování spočívá v důležitosti ochrany před spalničkami – vysoké riziko pro malé děti.

Další očkování závisí na cílové zemi, typu cesty a druhu pobytu…

  • Očkování proti žluté zimnici lze nejdříve podat v 6. měsíci života dítěte.
  • Očkování proti choleře je u dětí do 1 roku zbytečné.
  • Očkování proti meningokokovým infekcím u dětí do 1 roku je významné jen při cestách do rizikových oblastí. Dnes se toto očkování zpravidla provádí konjugovanou vakcínou – je možné podat i tradiční vakcínu, která ochrání dítě krátkodobě, zejména vůči skupině A.
  • Očkování proti virové hepatitidě typu A je nadbytečné, neboť mateřské protilátky do 1 roku eliminují vakcinační antigeny, a tím se toto očkování stává neúčinné.

Někdy je možné provést profylaktické podávání specifického imunoglobulínu proti virové hepatitidě typu A.

  • Očkování proti vzteklině závisí na cílové zemi, stylu pobytu, a především na místní dostupnosti vhodné vakcíny a protivzteklinových imunoglobulínů.

Před cestou je důležité prověřit podle dostupných informací zdravotnické možnosti v cílovém místě a navíc si uvědomit, že děti jsou velmi snadno zranitelné.

Hygiena

  • Dodržování správných hygienických zásad je významné – především mytí si rukou před jídlem, po toaletě a před spaním. Děti by měly přijímat jídlo a nápoje jen od lidí, které znají. Navíc rodiče by měli být ke svým dětem mnohem pozornější.
  • Při cestování dětí do 6 měsíců je nejvhodnější stravou mateřské mléko. Avšak při extrémně teplém počasí může dojít k provokaci vylučování mateřského mléka a překrvení bradavek. Proto se kojící matky musí připravit na zvládnutí tohoto problému. Někdy se doporučuje si nashromáždit mateřské mléko do lahví a ukončit laktaci. Připravené lahve se musí správně skladovat. Doporučuje se uchovávat je v chladu nebo v pramenité vodě (jde-li o pobyt v přírodě). Láhve i dudlíky je nutné minimálně 30 minut nechat ve vroucí vodě, aby došlo k jejich sterilizaci, nebo použít sterilizační tabletky (není-li možnost provést sterilizaci varem). Někdy stačí použít i horkou vodu z termosky. Před odjezdem je vhodné si zjistit, zda je v cílové zemi dostupné např. sušené mléko, plenky apod.
  • Prevence malárie u dětí spočívá především v používání vhodného ochranného oblečení (chrání před bodnutím komára), moskytiér a repelentů.

Více k cestování s dětmi viz též např. kapitola Cestovní nevolnost a ostatní nemoci cest.

 

Zdroj: dle IRIS.

Více informací - související zdravotní problémy

Více informací - související obecné informace


Související zdravotní problémy

Související obecné informace

Související publicistika

(Ne)čokoládové Velikonoce

30/3

Velikonoční pomlázku bez čokoládových zajíčků či vajíček si nejspíš dokáže představit jen málokdo. Není však všechno zlato, co se třpytí a pod krásně…

více

10 nejhorších látek ve vitamínech, doplňcích a zdravých…

9/12

Víme, co obsahují různé vitamíny, doplňky, bylinky a jiné zdravé potraviny, které konzumujeme? Když si je v obchodě kupujeme, automaticky…

více

12 příznaků autoimunity, její příčiny a co dělat, pokud se…

22/9

Téměř každý šestý člověk dnes trpí autoimunitním onemocněním, většina z nich jsou ženy. V podstatě jde o jednu z 10 nejčastějších příčin úmrtí u žen…

více

4 typy lidí, které by neměly používat zázvor, může to být…

14/10

V poslední době se zázvor používá všude na světě. V některých situacích může jít o nebezpečnou ingredienci. Místo zázvoru můžete použít papriku.

více

4 x proti chronickému únavovému syndromu

23/10

Odhaduje se, že chronický únavový syndrom (CFS z anglického chronic fatigue syndrome) postihuje přibližně 4 - 6 % populace, a to je při deseti…

více

5 největších mýtů o jarní alergii: Nelze ji zdědit, stačí…

5/6

Sezóna jarních alergií je v plném proudu. V tomto období se do ovzduší dostává především pyl odkvétající břízy, vrby, borovice a dalších stromů,…

více

5 pokojových rostlin, které nejlépe čistí vzduch, podle NASA

3/5

Jak stále přibývá lidí na světě a rozvíjí se technologie a průmysl, čistý vzduch se stává vzácnou komoditou. Podle Světové zdravotnické…

více

5 způsobů, jak léčit střeva poškozené ibuprofenem

3/11

Miliony lidí užívají léky proti bolestem bez lékařského předpisu, jako například ty, které obsahují účinnou látku ibuprofen.

více

6 způsobů jak z těla dostat nechvalně známým neurotoxin…

10/5

Fluorid sodný se řadí mezi neurotoxiny, stejně jako arsen, olovo, nebo rtuť. Zde je šest způsobů, jak fluorid z těla vyplavit.

více

7 známek plísňového onemocnění

6/12

Plíseň může způsobit vážné zdravotní problémy a potíže, pokud se ve vašem domově nebo v práci objevuje plíseň, může to mít vliv na vás a vaše zdraví.…

více

8 věcí, které vám vlasy prozradí o vašem zdraví

13/5

Nejenom ženy, ale i muži se snaží udržet si zdravé a bohaté vlasy. Při péči o ně si kolikrát ani nevšimneme známek zdravotních problémů. Některé…

více

Afty

30/11

Afty jsou vřídky, které se nacházejí na sliznici dutiny ústní, na rtech a na jazyku. Neohrožují sice na životě, ale jsou dost bolestivé a mohou…

více

Afty v ústech

20/3

Afty v ústech - nepříjemné a velmi bolestivé ploché vřídky, které otravují život. Zajímavé je, že afty jsou tak trochu opředeny tajemstvím, zejména…

více

Alergická rýma, braňte se s předstihem!

17/6

Nejlepší způsob, jak předcházet alergické reakci, je vyhýbat se známému alergenu. Jenže to není vždy jednoduché. Třeba spory plísní se odstraňují…

více

Alergie na penicilin může způsobit anafylaktický šok

28/3

Penicilin patří mezi tzv. Β - laktamová antibiotika. Nazývají se tak podle přítomnosti chemické struktury β - laktamového kruhu ve své molekule.…

více

Alergie na roztoče

12/8

Alergie na roztoče je respirační alergie způsobující především alergickou rýmu. Bývá často podceňována a v důsledku toho i nedostatečně léčena.…

více

Angína

5/12

Bolesti v krku, obtížné polykání, chrapot, kašel, zarudlost, bolestivost a otok mandlí. Bolest hlavy, bolest v uších, zimnice a horečka, dávení a…

více

Atopický ekzém: Kdy nasadit kortikoidy?

25/7

V současnosti se často setkáváme s démonizací kortikoidů a snahou vyhnout se léčbě ekzému kortikoidní mastí za každých okolností. Co na to odborníci?

více

Autoimunitní choroby

12/4

Když člověka začne bolet břicho, lékaři diagnostikují například zánět slepého střeva, střevo odoperují a pacient má pokoj. Co se ale stane, když…

více

Banánová dieta, aneb tohle ovoce pomáhá při hubnutí i jako…

22/2

Nejíte banány, protože jsou tučné a sladké? Děláte velkou chybu! Banány vám pomůžou nejen při shazování kil, ale ještě jsou prevencí před vážnými…

více

Banány léčí deprese, tlak, bradavice i anémii

16/9

Zdravé ovoce, které se dá jíst téměř kdekoli, snadno se loupe, je chutné a rychle zasytí.

více

Barefoot, nebo levné tenisky. Jaký je v tom rozdíl?

8/10

Boty s nízkou podrážkou neboli bosoboty, případně barefoot, si získávají stále větší oblibu. Jak je to možné, cožpak jejich majitele nebolí po delší…

více

Bazalka pro zdraví

8/10

Díky strmě rostoucí oblibě lehkých středomořských pokrmů, bazalka v posledních dvaceti letech ovládla naše kuchyně. V mnoha rodinách jemně obohatila…

více

Beta glukan - spolehlivý pomocník proti nástupu infekce

17/1

Z chemického hlediska jsou beta glukany oligosacharidy nebo polysacharidy složené z opakujících se molekul glukózy. Z několika typů beta glukanů je…

více

Betaglukany – strážci naší imunity

2/3

Slovo betaglukany slýcháme velmi často, a to zejména ve spojení s podporou imunity s přípravky, které jsou pro tento účel vyrobené.

více

Bez déčka to nejde!!

7/4

Vitamín D je skutečným elixírem života. Chrání nás před závažnými nemocemi a naplňuje novou energií. A tím prospívá i naší duši. To, že potřebujeme…

více

Bez známek a klasických hodin. Alternativy ve školách…

5/2

Praha - S měnící se dobou roste zájem o alternativní školy. Některé zakládají i nespokojení rodiče. Od září nabídnenetradiční výuku i klasické…

více

Běžecká obuv není každá teniska, kterou doma najdete

17/12

Rozhodli jste se začít s během? Nebo ho už úspěšně praktikujete? Možná jste se přihlásili na lokální 5 kilometrový běh a rádi byste ho odběhli hravě,…

více

Bezplatné vyšetření ledvin

24/11

Bezplatné vyšetření ledvin završí úspěšný program Zdraví národa v roce 2015. Od 23. listopadu do 4. prosince 2015 si mohou zájemci ve všech…

více

Bílkoviny ve vašem jídelníčku: máte jich opravdu dostatek?

9/1

Bílkoviny jsou pro tělo člověka jedním z nejdůležitějších stavebních prvků. Protože jich potřebujeme poměrně velké množství, nemusí být vždy lehké…

více

Biomikroskop odhalí cukrovku dřív. Necháte se vyšetřit?

6/11

Odhalit cukrovku až sedm let před vznikem komplikací je možné díky speciálnímu očnímu biomikroskopu, kterým se mohou dát zájemci vyšetřit na osvětové…

více

Biorezonanční diagnostika

25/5

Používáme medicínský diagnosticko-léčebný přístroj poslední generace s přesností 94% což jej činí momentálně nejpřesnějším biorezonančním přístrojem…

více

Bolest hlavy může způsobit i rýma!

7/9

70–80 % populace trpí bolestmi hlavy, z toho asi polovina minimálně jednou za měsíc. I když ve většině případů nejde o příznak vážného onemocnění,…

více

Bolest konečníku

29/9

Bolesti konečníku jsou nepříjemné a trpí jimi nezanedbatelná část populace. Většinou se jedná o relativně nezávažné příčiny, které však mohou…

více

Bolest kyčelního kloubu

3/2

Bolest kloubů je velmi nepříjemným problémem, o níž by mohla vyprávět velká většina z nás. Potkat se s ní můžete v různém věku, byť s věkem počet…

více

Bolesti kolem pupku

10/2

Bolesti kolem pupku jsou časté obtíže, způsobené celou řadou nemocí. Bolesti kolem pupku mohou být způsobeny žaludečním vředem či zánětem žaludku,…

více

Bolesti v krku u dětí

29/12

Bolesti v krku jsou součástí téměř každé virové infekce dýchacích cest. Různě intenzivní bolestí v krku většinou každá viróza začíná. Současně se…

více

Bolesti v krku v psychosomatickém pojetí

2/3

Nejspíš si řeknete, že není možné uzdravit se z angíny a jí podobných nemocí, aniž byste začali brát antibiotika. Vždyť v době, kdy máte zarudlý krk,…

více

Bomba na řídnoucí kosti: Naservírujte si sušené švestky…

18/1

Myslíte si, že nejlepším přírodním prostředkem ke zlepšení stavu kostí je mléko a mléčné výrobky? Z nedávných výzkumů vyplývá něco jiného a to sice,…

více

Brambory!

18/2

Britští vědci označili produkt nejbohatší na vitamíny. A je to úžasné! Staly se jím brambory, které mnozí současné odborníci posuzovali za jednu…

více

Bronchitida, zánět průdušek

13/6

Bronchitida je akutní nebo chronický zánět výstelky velkých dýchacích cest v plicích. Na jeho vzniku se může podílet pomnožení virů nebo bakterií.…

více

Bruxismus – skřípání zubů

21/11

Skřípání zubů se označuje odborným pojmem bruxismus. Všimli jste si skřípání zubů u svých dětí nebo partnera? Čtěte dál a dozvíte se, které formy…

více

Brzlík je tajným úkrytem pro energii života

12/12

V našem těle se nachází místo, které je možné nazvat „místem štěstí“. A najít ho není vůbec těžké. Nazývá se brzlík a nachází se v horní části…

více

Budíte se každou noc ve stejnou hodinu a špatně spíte? Tady…

30/10

Mnozí z nás mají potíže se spánkem, ať už mají potíže s usínáním, nedostatkem spánku nebo s probouzením uprostřed noci. Čím déle trpíte jedním nebo…

více

Budou kvést jabloně. Nepodceňujte jejich sílu pro člověka

26/4

Dnešní příspěvek bych věnoval jabloním. Doufám, že i vy shledáte, jak úžasný je to strom. Jabloně a především divoké jabloně (které najdete na…

více

Buďte krásnější s mandlovým olejem

30/10

Chcete se pyšnit mladistvou pletí zářící zdravím? Mít sametově hebké rty? Nádherné vlasy i řasy? Pevné nehty? Mandlový olej spojí všechny střípky…

více

Červen – Tenké střevo

20/6

Červen symbolizuje příchod léta, krásných dlouhých teplých dní a krátkých voňavých nocí. Vše v přírodě začíná pomalu „jen být“. Smích a radost…

více

ČERVEN – tenké střevo

31/5

Červen symbolizuje příchod léta, krásných dlouhých teplých dní a krátkých voňavých nocí. Vše v přírodě začíná pomalu „jen být“. Smích a radost…

více

Červené oči z bazénu? Na chlór to nesvádějte, může za to…

26/7

Proč bychom v bazénu měli nosit brýle? Do bazénu jedině s plaveckými brýlemi.

více

Červenec – krevní oběh

12/7

Měsíc červenec sebou nese vidinu krásných slunečných a hlavně teplých dní. Pobyty u vody a v přírodě jsem téměř nutnou součástí denního života.…

více

Česko sežehnou tropy. 5 praktických rad, jak přežít vedro…

26/6

Tropy nás poslední dny provází ulicemi a horko začíná být nesnesitelné nejen při čekání na tramvaj nebo autobus či přímo uvnitř městské hromadné…

více

Česko zasáhla epidemie císařských řezů, jsou výnosnější a…

22/8

Operačních porodů je stále víc, ač odborníci varují před riziky pro matku i dítě. Lékaři leckdy ženy operují preventivně. Bojí se masivně…

více

Čeští vědci vyvinuli revoluční probiotika mnohonásobně…

29/12

Nová generace probiotik, která výrazně zvyšuje obranyschopnost organismu, to je výsledek práce brněnských biochemiků. Na projektu se kromě soukromých…

více

Cestovní lékarnička aneb bez čeho nevyjíždějte na dovolenou

14/7

Lékárnička by měla být naší povinnou cestovní výbavou. Její obsah musíme přizpůsobit místu, které hodláme navštívit, i osobám, se kterými cestujeme.

více

Cestovní nemoci

6/8

Zná to asi většina z nás. Celý rok se těšíme na naši vysněnou dovolenou, často máme koupený první zájezd již koncem listopadu a od začátku nového…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více

Chřipka - Jak na ni vyzrát

9/2

V současnosti je v médiích chřipka jedno z nejvíce používaných slov - chřipková epidemie, jak se bránit chřipce, co dělat při chřipce, a bohužel také…

více

Chřipka není nachlazení

30/1

Chřipka je vysoce nakažlivé virové onemocnění, které není radno přecházet, ale naopak pořádně vyležet. Chřipka se šíří vzduchem v kapénkách. Ty…

více

Chřipku je třeba léčit jinak než virózu! Víte jak?

15/2

Bolest svalů, bolest hlavy, vysoká teplota? Nebo naopak rýma, kašel, na teploměru 37,5 °C? V prvním případě máte spíše opravdovou chřipku, v druhém…

více

Chronický zánět a kyselost tkání

13/8

Mnoho nemocí, zvláště chronických, je podloženo překyselením tkáně. Je to způsobeno hlavně špatným stravovacím návykem, nedostatečným pitným režimem,…

více

Chudokrevnost a vitamin B12

6/9

Vitamín B12, rovněž známý pod označením cyanokobalamin, patří do skupiny vitamínů B. Je ve vodě rozpustný a jako jediný vitamín obsahuje kobalt, z…

více

Chyby, kvůli kterým nemůžete spát: Děláme je skoro všichni

10/8

Spánek je naprosto nezbytný pro správné fungování organismu. Mnoho z nás s ním má ale problémy. Možná za to může pár následujících nešvarů, kterých…

více

Čím víc selfie, tím větší sklony k psychopatii, odhalili…

27/12

Ano, příliš selfie znamená velké problémy... Selfie je silně postupující trend

více

Citové strádání v dětství vede ke vzhlížení k vůdcům

2/7

Nový výzkum spojil citové strádání v dětství a autoritářství. Lidé, kteří v dětství zakusili strádání, mají podle studie uveřejněné v časopise…

více

Cizí DNA v našem těle ovlivňuje náš život

25/10

Vědecký výzkum prokázal přenos DNA mezi mužem a ženou během sexuálního styku. Zároveň jiné bádání člena ruské akademie věd Pjotra Garjajeva naznačilo…

více

Co byste měli vědět, než znovu použijete PET láhev?

23/8

Jistě jste nejednou naplnili PET láhev a před tím jste ji neumyli. Vždyť byla přeci jen od vody, tak co by s ní mohlo být? Než to znovu uděláte,…

více

Co byste neměli jíst na prázdný žaludek? Toto je 7 jídel,…

25/11

Říká se, že snídaně je nejdůležitějším jídlem a od ní závisí, jak budeme fungovat během dne. Buďme však upřímní, snídaně určitě neznamenají všechno a…

více

Co je dobré jíst, když trpíte atopickým ekzémem?

24/10

Atopický ekzém je zánětlivé onemocnění kůže, ke kterému dochází na základě mozaiky mnoha faktorů.

více

Co je nadýmání a proč vzniká?

2/11

Správně zvolená očistná kúra na podporu našeho trávicího systému poskytne organismu dokonalou pomoc při tom, aby detoxikace byla úplná, díky čemuž…

více

Co jste o avivážích a změkčovadlech prádla nevěděli

2/5

Používáte aviváže? V drtivé většině odpovíte „ano“, protože krásně voní a zjemňují prádlo. Dalším případem jsou i změkčovadla, ale pozor byste si…

více

Co mohou způsobit nedostatky minerálů

21/9

Při vzniku mnoha běžných zdravotních potíží jako například u nervozity, padání vlasů, akné, nachlazení, únavy, ale i u vážných onemocnění jako je…

více

Co pomáhá proti hemoroidům, kdy se křečové žíly u konečníku…

28/9

Výskyt hemoroidů, což jsou v podstatě zduřelé křečové žíly u konečníku, stoupá s přibývajícím věkem i kilogramy a rovněž při nedostatku pohybu. V…

více

Co prozradí obličej o našem zdraví

28/10

Obličej je velmi silně vypovídajícím místem našeho zdraví stejně jako třeba plosky nohou, oči nebo ušní boltce. Naším obličejem prochází celá řada…

více

Co sděluje poloha v níž spíme

23/5

Jednoduchý, ale zajímavý test, který o nás může mnohé říci. O povaze člověka vypovídá mnohé: jeho zvyky, preference, chuťové nebo jiné náklonnosti.…

více

Co se stalo s pšenicí, že po ní všichni tloustneme

20/2

Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici, resp. lepek? Jak se stalo, že plodina, která byla…

více

Co se stane s vaším organismem, když sníte banán s tmavými…

26/8

Také milujete banány? Potom se vám už určitě stalo, že jste si dali přezrálý banán, který na sobě již měl tmavé skvrny. Co to pro nás znamená a jaký…

více

Co se stane s vašimi plícemi, mozkem a náladou, když si…

18/1

Určitě jste již slyšeli o lampách z růžové himálajské soli, ale měli byste o nich vědět, že pokud je budete mít doma, přinesou vám pozitivní energii,…

více

Co se v těle děje, když odkládáte odchod na toaletu

25/6

Součástí zdravého životního stylu by mělo být i pravidelné vyměšování. Časté průjmy, zácpy i naopak málo časté močení zdraví rozhodně neprospívají.

více

Co se změní, když přestanete jíst cukr

31/5

Hned na začátku si musíme říci, že cukr sám o sobě není nějaké zlo. Problém je v tom, že se dnes přidává prakticky do všech průmyslově vyráběných…

více

CRP test vám poradí, zda vaše dítě potřebuje antibiotika

22/10

Vašemu dítěti není dobře, vy nemáte čas vzít ho hned k lékaři, ale zároveň nechcete nic podcenit? Nabízí se velmi jednoduché řešení! Jmenuje se CRP…

více

Cukr je dětský alkohol

14/2

Většina dětí vyčerpá polovinu své denní dávky cukru hned u snídaně. Není divu, že pak trpí cukrovkou a onemocněním jater.

více

Cukr je nezdravý, vyrobte si raději datlový karamel

6/3

Karamel je velmi oblíbená surovina, která se používá v celé řadě receptů nebo na dozdobení dezertů.

více

Cyklistika jako balzám na klouby

7/3

Pamatujete si ještě na své začátky na kole? I díky úspěchům našich profesionálních sportovců se cyklistika těší stále většímu rozmachu a stává se…

více

Desatero zásad v prevenci zimních zranění

8/1

Patříte mezi milovníky zimních sportů? Nemůžete se dočkat, až zamrznou rybníky, nasněží a vy oprášíte brusle, lyže a další potřebné náčiní? Pak se…

více

Desítky Čechů ročně zabijí prášky proti horečce. Selžou jim…

31/1

/ANKETA/ Látka paracetamol, kterou obsahuje dokonce 121 léčivých přípravků v Česku, může být nebezpečná.

více

Dětem ve škole nejvíc vadí srovnávání a ponižování

15/1

Důvod, proč nadšené prvňáky škola přestane brzy bavit, možná není tak složitý.

více

Děti s volnou výchovou zažívají dva nejhorší lidské pocity.…

28/6

Žádné dítě se nenarodí jako nevychovaný člověk, říká pelhřimovský etoped, přední český odborník na poruchy chování Zdeněk Martínek. Hlavní úlohou…

více

Děti vyrůstající v domácnosti se psy jsou podle studie…

16/9

Psi jsou nejen nejlepším přítelem člověka, ale mohou také chránit děti před dýchacími problémy a infekcemi.

více

Dětská žárlivost a rivalita

20/8

První projevy žárlivosti se rodí již v raném dětství. Všechny děti procházejí obdobím hluboké a silné fixace na matku, je to vlivem uspokojování…

více

Dětské vlhčené ubrousky jsou plné chemie, ukázal test MF…

2/11

Na verdiktu, že ubrousky nedoporučují pro každodenní užívání, se v anketě pro Test DNES shodlo všech pět oslovených lékařů, toxikologů a expertů na…

více

Diabetici by měli pravidelně navštěvovat očního lékaře

5/9

Diabetici by měli pravidelně navštěvovat očního lékaře. Optimálně jednou za rok, pokud jsou dobře léčeni, stačí i méně často.

více

Displeje dětem ničí mozky. Stačí, když do nich zírají dvě…

23/1

Dětem, které tráví nejméně sedm hodin denně u obrazovek chytrých zařízení, se mění struktura mozku. Moderní technologie nás navíc postupně zbavují…

více

Dítě a pes: mají batolata žijící se zvířaty méně alergií?

7/5

Myslíte si, že domácí mazlíček v domácnosti vede ke zvýšenému riziku vzniku alergií a že jedině přehnanou čistotou docílíte vyšší imunity? Opak je…

více

Dítě se střevní virózou. Jak se chránit

5/1

Každý rok, s téměř železnou pravidelností, se mezi dětmi vyskytne střevní viróza, kterou si úspěšně předávají v mateřské či základní škole mezi sebou…

více

Díváte se na zprávy? Negativně vás ovlivní víc než si…

11/7

Nevěnujete zprávám v televizi tolik pozornosti jako dříve? Jsou spíš pro vás kulisou a druhý den nedokážete zopakovat víc než tři náměty, které jste…

více

Domácí kysané zelí a jeho léčivé účinky

19/10

Hlávkové zelí je jednou z nejdéle pěstovaných a zároveň nejzdravějších potravin na světě. Jeho léčebné účinky jsou lidstvu známy tisíce let.

více

Domácí mazlíčci pro zdraví

27/7

Domácí mazlíčky si pořizujeme z mnoha různých důvodů. Může to být kamarád pro dítě, parťák na procházky či sportování a nebo se nám prostě nějaké…

více

Dopřávali jste si o dovolené? Pozor na cholesterol!

3/10

Zdrojem cholesterolu jsou pro člověka tučné živočišné produkty. Tedy maso, mléčné výrobky, máslo, sádlo či vejce. Mnohdy si ani neuvědomujeme,…

více

Drahá pšenice - jeden z důvodů, proč jí nejíst

6/10

Nedávno proběhla médii informace, že výrazně podraží pšenice a pečivo...

více

Draslík. Signály, že ho máte v těle až moc

23/11

Minerál, který hlídá krevní tlak, je dobrým sluhou, ale zlým pánem. Pokud ho jíte tolik, kolik máte, bude vám velice prospěšný. Jeho nadbytek ale…

více

Duben – játra

3/4

Duben znamená pro přírodu ohromné změny. Většina stromů a keřů začíná pučet a vyhání nové výhonky, ze země vyrážejí svěží rostlinky. V zahradách…

více

Důkaz: duše neumírá, navrací se do vesmíru

22/8

Dva přední vědci tvrdí, že lidský mozek je ve skutečnosti „biologický počítač“ a „lidské vědomí“ je program běžící v kvantovém počítači, který se…

více

Dvojité vidění (diplopie)

15/11

Když je oko ve správném postavení, má osa jeho pohledu přímý směr. Pozorovaný předmět zaměří obě oči a vytvářejí z něj jeden obraz tak, jak je…

více

Dýně Hokaido, zdraví na českém trhu

15/9

Dýně Hokaido je v poslední době velmi moderní surovinou, která výtečně chutná a může se podávat i malým dětem. Teplá polévka pěkně zahřeje bříško,…

více

Energeticky úsporné žárovky mohou vyvolat úzkost, migrény a…

8/12

Mnozí z nás s cílem ušetřit elektřinu a peníze nahradili standardní žárovky takzvanými ekologickými či šetrnými zářivkami nové generace. Vliv na to…

více

Enterosgel je unikátní přípravek pro odstranění toxinů a…

17/3

Důležitým krokem na cestě k rekonvalescenci, optimálnímu zdraví a dlouhověkosti je zbavit organizmus toxických látek, protože čistý organizmus,…

více

Fibromyalgie

25/11

Fibromyalgie je porucha charakterizovaná bolestí pohybového aparátu, hlavně svalů. Pokud si přeložíme latinské pojmenování fibromyalgie, zjistíme, že…

více

Granátové jablko: pramen mladosti

2/10

Účinné látky granátového jablka neutralizují škodlivé volné radikály, mají vynikající účinek nejenom na naši pokožku, ale sehrávají důležitou roli i…

více

Harvardský vědec varuje před konzumací nízkotučného mléka

2/11

Většina z nás vyrůstala ve víře, že kravské mléko je zdravé a když ho nebudeme pít dostatek, tak naše kosti budou oslabené a začnou se rozpadat.

více

Histaminová intolerance (HIT)

27/2

Nikdo netouží se s ní v životě vyrovnávat. Jak se projeví u člověka zápolícího s dlouhotrvající neznámou bolestí? Stále mu teče z nosu, střevo…

více

Historie krevních skupin

4/9

Rozlišujeme 4 krevní skupiny: A, B, AB a 0. Každá ze skupin se vyvíjela a reagovala na podmínky k životu pro člověka na Zemi. Přečtěte si pár řádků o…

více

Hlavní zásady při cvičení s míčem

15/1

Jedním z vhodných cvičení pro terapii a rehabilitaci je cvičení na míči.

více

Horečka není nemoc, ale spíš přirozená obranná reakce…

1/11

Pocit chladu, zimnice, třesavka, bolesti svalů a kloubů i zvýšené pocení. To bývají příznaky, při nichž saháme po teploměru. Podle intenzity teploty…

více

Horko snáší mozek velmi špatně

26/8

Díky dokonalé souhře termoregulačních mechanismů udržuje člověk více méně stálou teplotu v těle uložených orgánů. Centrem regulace je zadní část…

více

I moře může být velmi zrádné. Lidi ohrožují zpětné proudy,…

30/7

Mnohdy si neuvědomují, že v moři na ně číhá celá řada nástrah v podobě zpětných proudů, vysokých vln či vodních živočichů, na které by měli být…

více

Ibalgin: Dnes uleví, zítra může zabít!

31/3

Lékaři před dlouhodobým užíváním ibalginu a dalších léků obsahujících látku ibuprofenum varují...

více

Ibuprofen zvyšuje riziko infarktu o třetinu, zjistili vědci…

20/3

Užívání léků na bolest, jako je například populární ibuprofen, podle nové studie vědců z Kodaňské univerzity zvyšuje riziko srdeční zástavy o 31…

více

Imunita – Modulace imunity dávnou čínskou houbou Cordyceps

6/4

Imunita je základem zdraví. Cordyceps sinesis (housenice čínská), tradiční čínské léčivo, je houba, která se už přes 2 000 let používá v Číně a Asii…

více

Infekční nemoci cestovatelů v ČR

6/8

Podle průběžných dat Informačního systému infekčních nemocí se v ČR za první půlrok 2018 vyskytlo 17 případů horečky dengue, 13 nákaz malárie, 132…

více

Infekční zánět uzlin

23/2

Infekční agens je virus Epstein-Barrové (EB viróza), které se rozšiřuje nakaženými slinami např. při líbání (“nemoc zamilovaných“) nebo kapénkovou…

více

Internet k určení houby nestačí, varuje odborník

11/8

Každý rok se v Česku otráví houbami několik set lidí. Naštěstí je většina otrav lehkých a skončí nevolností a zvracením. Jedovaté houby ale mohou i…

více

Jak betaglukan ovlivňuje imunitu

1/11

Betaglukan je unikátní přírodní polysacharid velmi prospěšný pro zdraví.

více

Jak chránit pokožku před mrazem?

9/1

Jak se zdá z venkovních teplot, letošní zima dorazila teprve před několika dny a chvíli s námi vydrží. Venku je sice místy slunečné, ale ukrutně…

více

Jak dětem udržet zdravá záda

27/11

Nemoci pohybové soustavy jsou jednou z nejčastějších příčin pracovní neschopnosti. A přitom nemocem zad se dá snadno zabránit dobrou prevencí. Ta…

více

Jak doma přežít vedro bez klimatizace?

27/7

V létě je třeba zajistit v bytech příjemné klima. Léto a horko! Nemusíte používat nákladnou techniku ani zvlhčovače na to, abyste si v horkých dnech…

více

Jak je to s plusy a minusy žvýkačky

6/4

Podle statistik činí spotřeba žvýkaček v České republice na každého obyvatele 128 kusů ročně. V Evropě jsme na třetím místě. Tlak reklamy je značný.…

více

Jak jednoduše odvodnit organismus?

8/11

Máte pocit, že máte v těle zbytečně zadržovanou vodu? Tvoří se vám otoky, více se potíte, zhoršuje se celulitida a cítíte se nafouknutí? I to mohou…

více

Jak léčit průjem a podrážděný žaludek

16/11

Osm potravin, které zklidní podrážděný žaludek. Bolest břicha, nevolnost, pocení, nebo také křeče či průjem, to vše mohou být známky podrážděného…

více

Jak na paměť? Zde jsou mé zkušenosti...

10/10 MOJE ZDRAVÍ

Pracovala jsem více než tři roky v Poradně pro poruchy paměti FNKV, zabývající se i výzkumem zdravého stárnutí...

více

Jak na používání počítače u předškoláka

29/2

Počítač se stal fenoménem doby. Je nemyslitelné nemít počítač na pracovištích, mají jej v každé domácnosti a to dokonce několik při početnější rodině…

více

Jak na záněty močových cest u dětí (komerční sdělení)

21/9

Močové infekce trápí nejen dospělé, stále častěji se objevují také u dětí a dospívajících. Chuťově vyladěný UroEfekt Junior dítě neodmítne, a tak je…

více

Jak nám pomáhá autopatie

16/8

Metoda zvaná autopatie, kterou praktikuju už řadu let, především zlepšuje či obnovuje spojení s kreativním zdrojem, z něhož všichni pocházíme,…

více

Jak nám škodí záření

21/10

Chtěl bych reagovat na časté dotazy do naší poradny, týkající se obav pacientů ze záření, která mají podstoupit v rámci vyšetřování a pátrání po…

více

Jak naučit dítě lyžovat

24/3

Kdy začít učit dítě lyžovat? Zkusit to sám jako rodič nebo ho dát do lyžařské školky? Čím ho na lyže vybavit a hlavně jak ho motivovat?

více

Jak ochladit panelákový byt aneb 6 tipů, které vás v létě…

14/6

V těchto vypečených dnech byste určitě dali za klimatizaci v bytě cokoliv. Klidně i půl princezny a celé království k tomu. Úmorné vedro a vysoké…

více

Jak poznat domácí násilí a jak mu čelit

1/9

Domácí násilí je fenomén, který je podstatně rozšířenější, než se na první pohled zdá. Důvodem je častá neochota lidí přiznat si skutečnost, že jsou…

více

Jak poznat, zda vaše dítě netrpí nějakou dys poruchou?

26/10

Těšil se váš prvňáček do školy, ale po pár týdnech se mu tam už nechce, je skleslý a bez nálady? Důvodem může být porucha učení.

více

Jak překonat angínu bez antibiotik

4/1

Značně nepříjemné příznaky angíny známe všichni - bolest v krku, zejména při polykání, horečky, celková únava, bolesti svalů a kloubů. Angína je…

více

Jak přestát nástrahy podzimu a zimy ve zdraví

23/11

Imunitní systém představuje náš obranný štít proti infekcím a nemocem. V podzimních a zimních měsících bývá oslaben řadou externích vlivů, proto…

více

Jak přežít dlouhou cestu v letadle

16/6

Létání znamená pro mnoho z nás jedinečný a vzrušující zážitek. Cestování v oblacích nás láká a fascinuje zároveň. Na druhou stranu, ve spoustě lidí,…

více

Jak se bránit podzimním virózám

20/12

Citronem, česnekem i rouškami. Podzim nepřináší jen barevné listí, svěží vzduch a příjemnou nostalgii, ale také sezónní onemocnění. Lidský organismus…

více

Jak se chránit proti mobilnímu vyzařování

5/7

Zde jsou nějaké francouzské rady opět od Next-up. Mnohé z nich známe, a mnohé nedodržujeme. Češi jsou údajně přeborníky v počtech mobilů i v době…

více

Jak se nepřejídat na Vánoce?

19/12

Opět se blíží Vánoce, které mnozí z nás mají zakódované jako svátky jídla a často se také podle toho chováme. Jsme obklopeni nejrůznějšími lahůdkámi,…

více

Jak se projevují poruchy rovnováhy a co je způsobuje?

2/8

Poruchy rovnováhy se projevují ve formě řady příznaků, mezi kterými dominuje pocit závrati nebo ztráty rovnováhy. Subjektivně jsou vnímány jako…

více

Jak se zbavit parazitů

11/4

Velmi užitečné je užívat přírodní přípravky obsahující výtažky z léčivých rostlin, které různým způsobem působí proti parazitům v našem organismu.…

více

Jak se zbavit parazitů?!?

11/7

Paraziti v lidském těle - naše zdraví je ohrožováno několika druhy různých parazitů - patří k nim například prvok Toxoplasma gondii (původce…

více

Jak se zbavit závislosti na pečivu

17/5

Přečtěte si tipy, jak postupně vyřazovat běžné pečivo ze svých jídelníčků.

více

Jak si nesežrat planetu? Musíme jíst méně masa, jinak hrozí…

12/10

Přechod k rostlinné stravě, konec plýtvání potravinami, méně průmyslových hnojiv. To vše je podle dosud nejpodrobnější studie o dopadech produkce…

více

Jak správně dýchat

6/7

V dnešní době je mezi námi údajně asi 75 procent lidí, kteří dýchají špatně. Tři čtvrtiny lidí - to už je vysoké číslo! Něco pravdy na tom bude,…

více

Jak ulevit zažívání o svátcích

28/12

Vánoce jsou svátky klidu a míru, ale také spousty laskomin, vánočního cukroví, smažených řízků, bramborového salátu s majonézou a dalších a dalších…

více

Jak vybrat správné lyže? Návod, který funguje!

8/2

Podobně jako u auta musíme nejdřív zvážit, k čemu přesně je chceme používat. Na co je chceme a jakou funkci by měly plnit.

více

Jak vydržet extrémní vedra

29/7

Přestože se v posledních letech před sluníčkem varuje téměř neustále, stále spousta lidí nebezpečí delšího pobytu na přímém slunci podceňuje. Pojďme…

více

Jak vystrnadit tříleťáka z manželské postele? Tohle by…

14/5

Spát s miminkem v jedné posteli je pohodlné, hřejivé a podle některých odborníků přínosné pro pozdější vývoj dítěte. Jenže co dělat, když se z…

více

Jak získat zázračný vitamín D

14/11

Vitamín D je obecně znám jako vitamín zdravých a silných kostí, přesto panuje obecná tendence jeho význam v těle podceňovat. Přitom poslední…

více

Jaké typy krémů používat v zimě, abychom svoji pokožku…

21/1

Pleť je velmi citlivá a náchylná, zvláště pak v zimním období. Jak o ni ale správně pečovat a jaké krémy používat? Pojďme se zaměřit se na jednotlivé…

více

Jarní únava - poradíme, jak na ni

16/3

S termínem jarní únava se setkal snad každý z nás. Je to pocit fyzické a psychické únavy a vyčerpání, které se objevuje v období koncem zimy a…

více

Je domácí mazlíček pro nemocného s rakovinou přínosem, nebo…

5/12

Psi, kočky a další zvířata pomáhají mnoha lidem v boji se zákeřnou nemocí. Bohužel jsou nejen věrnými přáteli, ale mohou být i přenašeči chorob, což…

více

Je libo ropného medvídka?

17/8

Gumoví medvídci. Kdo by je neznal! Jsou tak dobří, sladcí, měkoučcí… a plní ropy. Ano, bohužel je tomu tak. Koncerny, vyrábějící pamlsky pro děti i…

více

Je tatínek pro miminko důležitý?

28/7

Vztah dítěte k matce je v prvních dnech a týdnech naprosto privilegovaný. Ale v nejběžnější rodinné konfiguraci je třetí osoba, otec. Jeho místo je…

více

Je to vážnější než si myslíte. Co dělá zácpa s vaším tělem?

16/12

Zácpa může být neuvěřitelně bolestivá. Nicméně může si vyžádat velkou daň i na vašem těle. Naštěstí existuje 100% přírodní vyřešení zácpy.

více

Jednoduchý trik, který vás za okamžik zbaví úzkosti, smutku…

17/5

Všichni jsme už slyšeli o akupunktuře a o tom, jak se úspěšně používá ke zmírňování traumat, bolesti, nemocí a stresu.

více

Jedy v těle. Čechy ohrožuje rtuť z ryb a plomb

7/9

Zpočátku nikdo netušil, proč se to děje. V padesátých letech minulého století zasáhla japonský záliv Minamata záhadná epidemie: řada lidí oslepla,…

více

Jemná detoxikace od vakcín pro děti a dospělé: Z těla…

20/11

Pokud se rozhodnete dát očkovat sebe nebo své děti (nebo jen nemáte na výběr), je čas na detoxikaci. Tento článek se nebude věnovat účinkům očkování…

více

Jsou mobilní telefony zodpovědné za vzestup rakoviny? Podle…

8/6

Zpochybňovat bezpečnost mobilních telefonů, vysílačů signálů a podobných zařízení je takřka myšlenkovým zločinem, který se setká s nemalým odporem…

více

Kakao a střevní mikrobiota, aneb jak nám může pomoci

22/12

Téma kakaa a případně čokolády je v histamiňáckých kruzích stále velmi aktuální (a to nejen teď před Vánocemi) a pořád se k tomu tématu vracíme.

více

Káva

17/4

Kávu známe bezesporu všichni. Dá se definovat jako horký nápoj z mletých pražených plodů kávovníku. Káva je typická svou silnou vůní a černou barvou.…

více

Každá negativní myšlenka tělu ubližuje

12/1

To tvrdí lékařka Jarmila Klímová, která své pacienty, jak sama přiznává, nešetří. Na rovinu se jich třeba zeptá, proč tak nutně potřebují svou nemoc…

více

Každý doušek z tohoto 3 složkového čaje vymaže z vašich…

18/10

Téměř každý z vás zažil nějaké dýchací problémy v určitém okamžiku v životě, a to buď alergické reakce, astma, nebo jen rýmu.

více

Kdo je nejvíce ohrožen psychosomatickými onemocněními

10/1

O psychosomatice se široce dohadují odborníci i laická veřejnost. Část odborníků i laiků ji odmítá vůbec uznat jaké obor lékařství, část je jí naopak…

více

Kdy jít spíše za psychologem a kdy za psychiatrem?

31/1

Z dotazů, které chodí do naší poradny, vyplývá, že hodně lidí přesně neví, jaký je rozdíl mezi psychologem a psychiatrem. S určitými problémy je…

více

Když máte doma pánev s tímto označením, okamžitě ji vyhoďte

26/4

Jděte do vaší kuchyně a zkontrolujte si pánve. Pokud na některé z nich najdete označení PFAS, tyto pánve raději hned vyhoďte.

více

Když začnou v zahraničí zlobit zuby?

1/10

Bolest zubů patří mezi nejneodbytnější zdravotní problémy, které vás mohou potkat. Když jste doma, čeká vás maximálně probdělá noc, ale pokud se…

více

Klinický obraz nemoci dnešní doby

9/12

Podle mého názoru by více než polovina nemocných lidí nejraději chtěla přírodní způsob léčení.

více

Kofein v čaji

27/5

Nejznámějším budičem s obsahem kofeinovým je bezesporu káva, ale není však zdaleka jediným přírodním zdrojem kofeinu. Již několikrát jsme se zmínili…

více

Konečně KOMBUCHA!

7/6

Hledáte způsob, jak zlepšit své trávení, zvýšit svou odolnost, snížit svůj tlak, odbourat přebytečný cholesterol, zlepšit pružnost cévního systému,…

více

Konečně pravda o solení. Názor odborníků vás překvapí

11/4

Ze všech stran slyšíme, jak je strava s vysokým obsahem soli nebezpečná pro srdce. Zvyšuje riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice. Proto bychom…

více

Kortikoidy léčí jen příznaky. Jak je nahradit?

30/4

Problém synteticky vyrobených kortikosteroidů je závislost, která na nich vzniká jejich užíváním. Kortikoidy pouze oslabují náš imunitní systém, ale…

více

Koupání miminek v kyblíku, má to své výhody?

12/10

Koupání by mělo být pro miminko příjemným rituálem. Ne však každému miminku se koupání v klasické vaničce líbí, některé děti celou dobu ve vodě…

více

Koupel, která vytáhne toxiny z těla, zlepší funkci svalů,…

18/9

V dnešním případě se jedná o koupel, která obsahuje sůl, ne však klasickou kuchyňskou. Jde o typ, který se k tomuto účelu využívá již celá tisíciletí…

více

Křemelina – dar přírody

1/8

Jen málo lidí přikládá nějakou důležitost rozsivkám, jednobuněčným vodním mikroorganismům, které se nacházejí hojně v mořích a jezerech.

více

Krevní sraženiny se nevyplácí podceňovat

18/2

Zabíjí jednoho ze čtyř lidí. Krevní sraženiny! Je to opravdu tak, příčinou jednoho ze čtyř úmrtí na naší planetě jsou krevní sraženiny, pro které…

více

Krevní tlak pod kontrolou

12/10

Hypertenze (vysoký krevní tlak) se projevuje zvýšeným arteriálním tlakem nad 140/90 mm Hg. Jde o závažný problém, jehož ignorování může vést k…

více

Květ růže

30/9

Účinky růží na naši pleť jsou zjemňující, zklidňující a velmi šetrné. Přípravky z růžových plátků se hodí k péči o jakýkoliv typ pleti, zejména však…

více

Lactobacillus rhamnosus

28/8

Druh bakterií Lactobacillus rhamnosus patří mezi bakterie podporující dobrý stav střevní mikroflóry. Některé kmeny tohoto druhu jsou řazeny mezi…

více

Lákavá televize

24/7

Kdo bude mít navrch: Vy, nebo reklama? Naučte se s ní zacházet!

více

Lámou se vám nehty? Bolí vás hlava? Dělá se vám akné?…

17/2

Nedostatek zinku v těle může vést ke vzniku akné. Je to proto, že zinek je zodpovědný za zbarvení naší pokožky a také kontroluje produkci olejů v…

více

Lampionky mochyně peruánské v sobě skrývají superpotravinu

18/3

Mochyně peruánská (Physalis peruviana) má mnoho jmen, od peruánské třešně až po třešně inků či zlaté bobule (anglicky goldberry). Hlavním znakem jsou…

více

Léčba kortikoidy

27/11

Kortikoidy jsou při zánětech, mokvání, otocích či svědění podle lékařů často nenahraditelné. Při delším či celkovém užívání však mohou oslabovat…

více

Lecitin a jeho účinky

18/5

Lecitin je součástí tuků a mastných kyselin a najdete ho u všech živých tvorů, tedy nejen v těle člověka a zvířat, ale také rostlin, řas, a dokonce i…

více

Léčivá houba Čaga sibiřská (Chaga), houba nesmrtelnosti

9/3

Jde o léčivé houby, které mají silné antioxidační vlastnosti a dokážou nás rychle postavit na nohy i po těžké noci, zklidní a normalizují trávení.…

více

Leden a naše zdraví

6/1

O co si v tomto zimním období říká naše tělo? Měli bychom se dobře postarat hlavně o naše ledviny a močový měchýř, které je v zimě třeba stále…

více

Leden a naše zdraví

6/1

O co si v tomto zimním období říká naše tělo? Měli bychom se dobře postarat hlavně o naše ledviny a močový měchýř, které je v zimě třeba stále…

více

Lékaři objevují, jak turistika mění naše mozky k lepšímu

1/5

Ačkoliv se zdá být jasné, že celodenní túra vedoucí lesem nebo po hřebeni hor vám může vyčistit mysl, tělo a duši, i věda nyní začíná objevovat, že…

více

Lékaři radí, jak se v létě vyhnout průjmům

6/6

Stačí málo, nepropečený steak na stánku letního festivalu, zmrzlina od egyptského prodavače, koktejl v thajském baru a průjem je na světě. V létě…

více

Lékaři varují: Pokud stále používáte alobal, tak přestaňte!…

28/2

Alobal je v našich domácnostech poměrně běžnou součástí kuchyní. Kromě pečení se často používá i na prodlužování trvanlivosti potravin tím, že se do…

více

Lékaři varují: V létě pozor také na sluch. Poškodit ho může…

10/7

Letní měsíce jsou nejnáročnějším obdobím v roce pro naše uši. Hrozí jim spálení či infekce, dokonce i trvalé poškození sluchu.

více

Letíte na last minute k moři? Víme, kdy vám POBYT NA SLUNCI…

3/9

Slunných dnů si užíváme v létě i u nás, ale většinu dne se skrýváte v práci, pod slunečníkem na zahrádce nebo ve stínu lesa. Pokud vás ale s koncem…

více

Letní průjmy: Jak vychytat rizika a nejlépe raději vůbec …

17/8

Nechcete si dovolenou zkazit průjmem? Rizika zažívacích potíží minimalizovat lze.

více

Listopad - běžte se nadechnout do přírody

3/11

Listopad je měsícem plic. Opadané listí, ranní mlhy a časté nevlídné počasí nám připomíná brzký příchod zimy. Listopad však pro většinu z nás znamená…

více

Lupénka a její příznaky, léčba

9/2

Nejrůznější chronická onemocnění kůže nejsou v lidské populaci žádnou „novinkou“. I psoriáza, lidově lupénka, byla popsána již ve starověkých…

více

Lymfatické uzliny a cévy

8/6

Lymfatické uzliny a cévy jsou důležitou součástí obranného systému člověka. Lymfatické cévy slouží k tomu, aby tkáňový mok, tekutina vznikající…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Malý průvodce podzimními nemocemi

13/10

Jsme nachlazení, leze na nás chřipka, do postele nás sklátila viróza, nebo dokonce angína. Nebo že by laryngitida? Všechny tyhle choroby mají jedno…

více

Maso, vejce nebo zmrzlina. Kde na nás v létě číhá salmonela?

25/8

Průjem nebo dokonce salmonelóza, i takové nepříjemnosti si můžete přivodit letním mlsáním. Zvlášť nebezpečné je maso, vejce, ale i majonéza nebo…

více

Máte kašel a rýmu? Vůbec nemusíte být nemocní

12/11

Možná vás trápí lehký kašel i rýma a připadá vám to v tomhle období normální. Ale není. Víte, co je zahlenění? Co ho způsobuje a jak mu předejít?…

více

Měděná nádoba na vodu pro vaše zdraví

8/2

Je to možná neuvěřitelné, ale lidské tělo potřebuje vedle vitaminů, minerálů a stopových prvků také měď.

více

Medicinální houby posilují imunitní systém

6/10

S příchodem podzimu se zvyšuje výskyt infekčních nemocí. Existuje mnoho možností, jak posílit imunitní systém, podpořit ho v boji proti mikrobům nebo…

více

Medové zábaly – jak je udělat a na co jsou dobré

20/1

Medový zábal – tento úžasný a čistě přírodní recept se používá hlavně k léčbě běžného nachlazení, kašle a při nadměrné tvorbě hlenu v dýchacích…

více

Meruňkový olej: bojovník s rakovinou i záněty

9/5

O meruňkovém oleji je známo, že jeho jemnost a složení uzdravuje kůži, avšak to není vše. Meruňkový olej má řadu dalších výhod. Pojďme společně…

více

Migréna a její přírodní léčba

7/11

Migréna je charakterizovaná opakující se chronickou bolestí hlavy. Doprovodným příznakem bývá nevolnost, zvracení, světloplachost, větší citlivost na…

více

Minerály v lidském těle. Proč jsou tak důležité a kde je…

24/10

Minerály sice představují pouze asi 3% naší váhy, přesto jsou ale pro správné fungování těla naprosto nepostradatelné. Bohužel si mnoho lidí stále…

více

Možnosti léčby alergie co nabízí současná medicína

5/4

Dávno pryč jsou doby, kdy byly alergie zahaleny neproniknutelnou rouškou tajemství. Moderní vědecké poznatky odhalily mnoho dílků složité skládanky…

více

Mrazy ohrožují zdraví, děti i domácí mazlíčky. Jak se…

26/2

Ćesko čeká nejstudenější týden zimy. Teploty od neděle klesnou až k -15 °C a i přes den budou hluboko pod nulou. Podívejte se na následující tipy a…

více

Mrtvice je oprávněným strašákem kardiaků

3/1

Přestože je cévní mozková příhoda (CMP) druhou nejčastější příčinou úmrtí, stále jsou v ČR její příčiny podceňovány. Především kardiaci by se měli…

více

Muž na mateřské

7/3

Otázka mužů na mateřské nebo dokonce zavedení povinného rozdělení rodičovské dovolené mezi maminky a tatínky je velkým společenským (a také…

více

Mýtus o zlém cholesterolu

19/6

Je rok 2017 a v médiích se neustále opakuje jedna velká lež: Cholesterol je hlavní rizikový faktor nemocí srdce a cév, často s přihlouplými…

více

Na túře s nohama v bavlnce

13/4

Nohy bývají poměrně vytíženým dopravním prostředkem. Hlavně pro ty, kteří před sluněním na pláži dávají přednost pěším túrám. Aby nás nožky nezradily…

více

Na vodu v těchto vedrech nezapomínejte. S perlivou to ale…

15/8

Sycená, s bublinkama nebo perlivá. Přívlastků pro vodu s přidaným oxidem uhličitým máme několik. Stejně jako existuje několik tvrzení o tom, co může…

více

Nachlazení

10/6

Nachlazení je onemocněním horních cest dýchacích. Na jeho vzniku se podílejí viry. Při častých nachlazeních jde většinou o oslabení imunitního…

více

Nadměrné solení u dětí může vést k vysokému krevnímu tlaku…

10/8

Nadměrné solení může u dětí naprogramovat zvýšení krevního tlaku v dospělosti, varují pediatři.

více

Nauka o spánku: Jak vykládat své sny a zbavit se nočních…

24/4

Má se naše noční snění vykládat podle klasických výkladů snů, nebo je třeba jim věnovat pozornost individuálně? A dá se na sen naladit před usnutím?

více

Návod, jak si z jarních květů vyrobit lék na celý rok

14/4

Nejen z bylinek si doma můžete vyrobit léčivé olejíčky a tinktury. Stejně dobře fungují i pupeny, které právě začínají pučit na stromech a dalších…

více

Nečekaná pravda o paralenu: vědci zjistili, co dělá s…

9/4

Účinky paracetamolu na mozek jsou nečekané a velmi intenzivní, ukázala rozsáhlá studie.

více

Nedejte šanci klíšťatům

15/5

A je to konečně tady. Sice občas, ale bude toho víc. Jaro. Slunce. Teplo, pikniky, grilovačky, procházky přírodou...a klíšťata.

více

Nedonošených dětí přibývá, jejich šance na normální život…

21/7

Předčasně narozených dětí přibývá i v České republice, i když se u nás daří udržet počet nedonošenců pod evropským a celosvětovým průměrem.

více

Nedostatek pohybu ohrožuje srdce

29/12

Podle lékařů neustálé sezení a konzumace všeho možného našemu tělu nesvědčí. Chybí nám činnosti, při kterých se zadýcháme, rozehřejeme a zrychlí se…

více

Nedostatek vitamínů škodí, nadbytek také

7/12

Vitamíny jsou látky, které spolu s bílkovinami, tuky a sacharidy patří k základním složkám lidské potravy. V lidském organismu mají vitamíny funkci…

více

Negativní myšlení je nemoc

14/6

Negativní myšlení bere člověku příležitost žít zdravě a harmonicky, neboť čeho se obáváme, na co se soustředíme, zároveň přitahujeme. (Známý zákon…

více

Nejčastější chyby ve výchově dětí

21/12

Chcete z dítěte vychovat slušného, zdravě sebevědomého a nesobeckého člověka? Není to vždy jednoduché, ale zároveň to není nemožné.

více

Nejlepší bylinka na bolesti žaludku, průjem, artritidu,…

26/4

Několik studií ukazují, že étericky (esenciální) olej z jedné běžné léčivé bylinky má až překvapivě silné antiseptické, antibakteriální a…

více

Nejlepší obranou před chřipkou je prevence. Jak na ni?

2/2

Chřipkou každoročně onemocní statisíce Čechů a po mírném loňském roce hrozí, že nás epidemie zasáhne tvrdě. Stoprocentní ochranu proti tomuto…

více

Nejtajemnější studánky v Česku: Toto jsou místa se živou…

1/9

Léčivé prameny každoročně lákají tisíce turistů, kteří věří v jejich tajemnou moc.

více

Nemoci z klimatizace komplikují letní dovolené

7/8

Vytouženou pohodu letní dovolené strávené v teplých krajích českým turistům paradoxně velmi často komplikuje zima.

více

Není to sůl, ani cukr. Jde o nebezpečný jed, který jíme…

3/1

Podívejte se jak vypadá prý bezpečná přísada do potravin. Označují ji číslem E621 a přidává se do velkého množství nejen potravin, ale i vařených…

více

Neprofesionální masáž vám může ublížit

26/10

Hledáte příjemnou formu relaxace pro vaše unavené tělo i duši, nebo naopak chcete zvýšit svoji výkonnost?

více

Neštovice - "Máme se jich bát?"

24/6

Co je dobré vědět, když vás navštíví neštovice. Předně je důležité vědět, že příchod neštovic se ohlásí bolestmi hlavy a zvýšenou teplotou přibližně…

více

Neuvěřitelné účinky objímání

14/9

Každý někdy v životě pocítil silnou touhu někoho obejmout, ať už byla motivací přitažlivost či pocit osamělosti. Je fakt, že objímání posiluje naše…

více

Než koupíte boty do školy: Třetina prvňáčků má zdeformované…

5/9

Nohy nás nesou celým životem. Přitom na spoustu problémů začíná už v dětství. Mnoho rodičů vybírá boty pro své potomky podle módy, vzhledu nebo ceny…

více

Nezahazujte pecku z avokáda: Má silný protirakovinný účinek!

15/3

Avokádo je jedním z nejzdravějších druhů ovoce na planetě. Navíc má mnoho zdravotních výhod pro nás všechny. Pokud nejíte avokádo, pak byste měli. Je…

více

Nitrožilní vitamín C pro léčbu rakoviny: levný, efektivní a…

1/2

Centrum Hoffman využívá ve svých podpůrných protokolech proti rakovině již více než 20 let vysoké dávky vitamínu C. Počáteční impuls přišel od Linuse…

více

Nová doba - nové bolesti

17/11

Slyšeli jste o tabletovém rameni, blackberry palci, syndromu smskového krku či tenisovém lokti z počítače? Primářka rehabilitačního ústavu MUDr.…

více

Nové designové stínění do interiéru i na terasu

21/5

Že řešit zastínění oken a terasy na jaře je předčasné? Ostré sluneční paprsky a tropické teploty jsou tady raz dva! Připravte se a užijte si pohodové…

více

Obezita u dětí: jde jim doslova o život

3/6

Zatímco v Česku má nadváhu každé sedmé dítě, v Americe je to každé páté. Doženeme časem Američany v jejich nelichotivém ukazateli, nebo včas…

více

Obsese

16/12

Obsese jsou základním symptomem obsedantně kompulzivní poruchy osobnosti. Jedná se o vtíravé myšlenky, které ovládají mysl pacienta, přestože se je…

více

Ochlazující potraviny, které v létě potřebujete

20/7

Období léta je dobou maximální energie a aktivity. S každou aktivitou se však pojí i teplo, na které si léto rozhodně stěžovat nemůže. Ne vždy je nám…

více

Oči sice nikdy nespí, odpočinek ale potřebují

20/4

Usínání při sledování oblíbeného seriálu, vyřizování korespondence nebo hraní her na mobilu těsně před spaním je v současné době velmi oblíbené nejen…

více

Odborníci varují před těmito potravinami, snažte se jim za…

24/5

Dnešní doba chrlí jednu průmyslovou potravinu za druhou. Řada odborníků varuje před těmito škodlivými potravinami, které nám mohou vyvolat dokonce i…

více

Okra zabíjí až 72% buněk rakoviny prsu. Znáte tuto zeleninu?

12/4

Okra je populární výživná zelenina původem ze severovýchodní Afriky. Jedná se o zelené oplodí ibiškovce jedlého, které má nízký obsah kalorií. Jeden…

více

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny, jejich nedostatek může…

18/9

Pravděpodobně si jste již vědomi přínosů omega-3 nenasycených mastných kyselin (dále omega-3) v případě kardiovaskulárních nemocí, ale víte také, že…

více

Opar rtu

2/9

Opar rtu je běžné onemocnění, které postihuje širokou populaci. S virem který opar rtu způsobuje, se setkáváme poprvé většinou v dětství, a toto…

více

Pár dobrých důvodů, proč pít vlažnou vodu

12/9

Ideální start do nového dne? Obyčejná, čistá, pramenitá voda. Ještě lépe vlažná a úplně nejlépe s citronem a špetkou skořice...

více

Paraziti v nás – téma, o kterém se příliš nemluví

10/7

Paraziti jsou živé organismy, které se přiživují na tělech živočichů. Nevyhýbají se ani lidskému. Někteří se vyskytují ve střevech, jiní v trávicím…

více

Pátá a šestá nemoc

1/2

Názvy "pátá a šestá nemoc" přetrvaly z dob, kdy byly všechny nemoci s vyrážkou číselně seřazeny. Obě nemoci se od sebe ale zásadně liší.

více

Pět největších letních rizik pro vaše dítě

1/7

Léto má většina z nás spojené s představou pohody, slunce a dovolených. Léto je ale také období, kdy rapidně přibývá úrazů. Jak u dospělých, tak u…

více

Plodnost a věk

30/6

Není pochyb o tom, že plánování rodiny, a to především rodičovství, se v dnešní době odkládá do vyššího věku, než tomu bylo například před 20 lety.…

více

Plynatost

10/11

Další názvy: flatulence, nadměrný odchod plynů, větry. Plynatost znamená nadýmání spojené s odchodem plynů (větrů). Odborně se tomuto stavu říká…

více

Po čem všem vám zhnědnou zuby

16/8

Ani při sebelepší péči o chrup se mnohdy nelze vyhnout mírnému zabarvení zubů. To ovlivňuje řada faktorů – od genetických dispozic přes konzumaci…

více

Po létě vyžaduje pokožka specální péči. Připravte svou pleť…

27/8

Po létě je třeba dopřát speciální péči nejen pleti, ale i vlasům a nehtům. Po létě by každá žena měla věnovat zvýšenou péči své pleti. Prudké slunce…

více

Pobyt dvouletých dětí ve školkách je nevhodný. Rodinu…

12/6

Umisťování dvouletých dětí do mateřských škol bude vždy problematické a z hlediska jejich vývoje nevhodné. Na pondělní konferenci Budoucnost…

více

Podívejte se, co se stane s vaším tělem, když sníte každý…

6/1

Ořechy jsou vynikajícím způsobem, jak si zkvalitnit jídelníček. Obsahují hodně vlákniny, nenasycených mastných kyselin a silných antioxidantů.

více

Podle bylin, Grepové jádro (grepfruit)

5/10

Říká se, že příroda má léky na všechno a právě výjimečné účinky oleje z grapefruitových jader jsou objeveny v čase, kdy díky modernímu způsobu života…

více

Podle vědců lidé s krevní skupinou Rh negativní nejsou z…

27/9

Vědci dělají testy, aby určili rozdíly mezi Rh negativními a Rh pozitivními lidmi. S Rh – jsou spojeny některé zajímavé a neobvyklé schopnosti.

více

Podzimní cvičení – návrat do tělocvičny

29/11

Nordic walking, turistika, cyklistika nebo cvičení v městských senior parcích – oblíbené sportovní kratochvíle mají společného jmenovatele – přízeň…

více

Podzimní dětský kašel

23/11

Na podzim se ordinace dětského praktického lékaře začínají plnit. Chtěl bych popsat pár postřehů ze své praxe pediatra k otázce kašle.

více

Pojďme si zabruslit

16/1

Zimní sport, který prožívá obrození. Navíc se stejně jako jízda na kole nezapomíná. Při bruslení na ledě můžete hubnout, zpevnit si svaly či zlepšit…

více

Pokojové rostliny zbaví vaši domácnost nebezpečných jedů:…

4/3

Naše domácnost je toxinů a škodlivin plná. Barvy, plastové výrobky, čistidla, různá lepidla, nábytek z dřevotřísky, ale i závěsy nebo cigaretový kouř…

více

Pokud lásku projevíte každý den, vyléčíte těchto 9…

23/3

Všichni víme, že láska vyvolává příjemné tělesné i duševní pocity. Ale věděli jste, že čím více projevujete a přijímáte lásku, tím větší máte i šanci…

více

Pokud sníte vajíčka, s vaším tělem nastane těchto 12 věcí

4/3

Zřejmě o tom neslyšíte často, ale vajíčka si skutečně zaslouží, aby se nazývaly „super potravinou“. Dietologové uvádějí, že patří mezi nejvýživnější…

více

Položte tyto sklenice odpuzující hmyz venku či do pokoje a…

8/4

Léto je pro většinu lidí nejoblíbenějším ročním obdobím. S ním však do našich domovů a zahrad zároveň přichází i nepříjemný hmyz, jako jsou komáři,…

více

Pomoc z přírody při popáleninách

27/1

Zimní období, vánoce i novoroční svátky představují zvýšené riziko tvorby menších popálenin (v lepším případě, jistě), topení v krbu, svíčky, lití…

více

Popáleniny a opařeniny

7/10

Popáleniny patří k nejtěžším úrazům lidské traumatologie, často zanechávají jizvy nejen fyzické, ale i psychické. Vyžadují nejkomplikovanější,…

více

Potraviny, které nejen zahřejí tělo, ale také posílí zdraví

19/10

Podzimní sychravé počasí, s prvními známkami přicházející zimy, v nás vyvolává touhu po něčem, co by nás zahřálo na těle a pomohlo udržet zdraví v…

více

Potvrzeno: DNA z geneticky modifikovaných plodin se přenáší…

8/7

V nové studii publikované v deníku Public Library of Science (PLOS), výzkumníci zdůrazňují, že existuje dostatek důkazů, že fragmenty DNA nesou celé…

více

Potvrzeno: Ruští vědci dokázali, že DNA lze přeprogramovat…

20/10

Lidská DNA je biologický počítač, který v mnoha ohledech předčí ty umělé. Jde jen o to si jej šikovně naprogramovat. To, co od dávných dob věděli…

více

Povislá prsa, zbytečné vrásky a bolavá záda aneb Jaká…

24/1

Máte oblíbenou polohu, ve které spíte? Možná vám zaručí příjemné sny a potřebnou relaxaci, ale může bohužel zanechat nesmazatelné stopy na vašem…

více

Poznejte zdravotní výhody jablečného octa

7/4

O jablečném octu jste pravděpodobně už někdy slyšeli. V posledních letech je snaha detoxikovat lidský organismus přírodní cestou na prvním místě.

více

Pozor na častou konzumaci rýžových chlebíčků, mohou být…

22/12

Pod pojmem racionální výživa si každý představíme podobné věci, ale jistě ne totožné. Jak jste na tom s konzumací racio rýžových chlebíčků vy a vaše…

více

Pozor na mráz

20/1

Před mrazy, které v těchto dnech venku panují, je třeba se dobře chránit. Mrazy přinášejí nebezpečí omrzlin, které nesouvisí jen s horskými oblastmi.

více

Pozor na namrzlé chodníky! Pět rad, jak předejít úrazům

22/1

Zima je tady a s ní nástrahy počasí v podobě namrzlých chodníků a silnic. Každoročně lékaři v tomto období ošetří až desítky zlomenin denně.…

více

Pozor na nechlazená vejce!

13/4

Blíží se Velikonoce a s tím spojené koledování, návštěvy u známých, procházky v probouzející se přírodě, výlety, ale také nakupování většího množství…

více

Pozor na nejčastější zimní zranění! Jak se jim vyhnout?

11/1

S nadcházející zimou je spojena řada typických úrazů. Stoupá počet zlomenin, naraženin a zranění kolenních kloubů. Nejhorší z nich vyžadují až…

více

Pozor na otravu houbami

11/8

Otravou houbami nazýváme onemocnění, které zapříčinily jedovaté látky obsažené v houbách - toxiny. Obvykle jsou přítomny v celé houbě, ale mohou se…

více

Pozor na otravu rtutí

19/8

V počátku to vypadá, že jde jen o pouhou lenost, slabost, únavu či nevolnost, ale je to důsledek nebezpečné otravy rtutí. Je nutné, provádět…

více

Pozor na úpal a úžeh

13/7

Užíváte si dovolenou u vody, rádi se opalujete? Nebo musíte být přes léto v práci a dopravujete se do ní autobusem, tramvají či autem? Obě situace a…

více

Pozor na vánoční přejídání a na Vaše srdce

22/12

Lidé s vysokým krevním tlakem a srdečním onemocněním by si měli dát pozor na přejídání, přemíru alkoholu i stres. Výzkumy potvrdily, že o Vánocích je…

více

Pozor na vazelínu! Je pro tělo velmi škodlivá. Podívejte se…

12/3

Pro mnohé z nás je vazelína přípravkem pro řadu onemocnění, od popraskané kůže až po vyrážky z plenky. Je dokonce ve většině kosmetických přípravků,…

více

Pozor na zákeřné chlamydie

30/3

Nebezpečná nákaza, o které mnoho lidí ani neví! Chlamydie patří mezi pohlavně přenosné nemoci, ale lze se nakazit i jiným způsobem. Stojí za mnoha…

více

Pozor! Utajená nemoc z klíšťat! Proč se o ní v ČR nemluví?

25/7

Lékaři a hygienici neustále varují před nákazou onemocnění z klíšťat, především encefalitidou a boreliózou. Ovšem o tom, že existuje další podobné…

více

Pravda o másle konečně odhalena Babičky to celou dobu…

11/2

Všem nám bylo jednou tvrzeno, jak je máslo pro naše zdraví ta nejhorší věc na světě. Je tomu opravdu tak? Nebo nás oklamali, abychom si mysleli, že…

více

Pravda o mléčných výrobcích

15/12

Mléčné výrobky (a to se týká jak kozích, tak ovčích výrobků, od sýrů počínaje po jogurty, veškeré pomazánky, termixy, vše, kde je základ živočišné…

více

Právě v létě častěji navštěvujeme bazény a koupaliště,…

11/5

Samozřejmě míst, kde se můžete nakazit, je daleko více. Mnohdy stačí málo - pár kožních šupinek, které „utrousí“ infikovaná osoba, a vy je „jen“…

více

Překvapivé zjištění: Zapomeňte na sirupy a čaje! Kašel léčí…

25/1

Na kašel je nejlepší čokoláda. S překvapivým tvrzením, které určitě potěší všechny čokoholiky, přišel uznávaný lékař a profesor britské univerzity v…

více

Překvapivý objev vědců: Klíčem ke zdravým kostem není vápník

30/1

Dosud se věřilo, že základem zdravých kostí je minerál vápník. Proto se lidem ve vyšším věku nebo se sklony k osteoporóze doporučilo konzumovat…

více

Překyselení z nedostatku kyslíku – nitrobuněčná otrava, za…

29/7

Tělo v podstatě nepřetržitě bojuje o udržení pH krve, které je pro něj smrtelně důležité. Proto pH moči vylučované v ledvinách poměrně rychle kolísá…

více

Při práci na zahradě lze posílit svaly i zhubnout

2/6

Nejlepší odměnou zahrádkáře nejsou jen krásné květiny, výborná zelenina či chutné ovoce. Práce, která vede ke kýženým výsledkům, je zároveň…

více

Při průjmu v létě doplňte tekutiny a minerály

20/7

Samotný průjem není považován za onemocnění, ale spíše za příznak různých nemocí. Tuto poruchu vyprazdňování lze označit jako nejčastější poruchu…

více

Přichází podzim, imunita se oslabuje

9/10

Podzim, čas spadaného listí, čas návratu z dovolených a nástupu do zaměstnání či do škol, zvyšuje nároky na odolnost našeho organismu. Už jen…

více

Priessnitzův obklad

4/2

Tento obklad je nazván podle svého vynálezce, Vincence Priessnitze. Někdy je také používán výraz Priessnitzův zábal. Priessnitz proslul díky svým…

více

Priessnitzův obklad - pojďme na bolest jednoduše

27/6

Tento obklad je nazván podle svého vynálezce, Vincence Priessnitze. Někdy je také používán výraz Priessnitzův zábal. Priessnitz proslul díky svým…

více

Pro budoucí maminky: Jak pečovat o klouby v době těhotenství

23/12

Těhotenství je krásné období, často s sebou ovšem nese různé bolesti a navrch vyžaduje specifickou výživu. Pojďme se podívat na to, co by ženy měly v…

více

Problémy se zuby

18/3

Kdo z nás nikdy neměl problém se zuby. Bolest zubů dokáže člověka dohnat až k šílenství. Zuby mají poměrně složitou strukturu, skládají ze tří částí,…

více

Problémy štítné žlázy mohou ovlivnit těhotenství i dítě

25/5

Problémy štítné žlázy mohou ovlivnit těhotenství i porod, a pokud nejsou léčené, mohou ohrozit i duševní vývoj dítěte. Lékaři proto chtějí zavedení…

více

Proč je dobré dítě naučit tvořit myšlenkové mapy?

24/5

Výchovný poradce a vynálezce metody myšlenkových map Tony Buzan upozorňuje na to, že děti jsou odmalička vychovávány k tomu, aby myslely lineárně, ne…

více

Proč je důležité namáčet ořechy? Přesvědčte se sami

8/1

Je vědecky dokázáno, že hrst ořechů či semen denně má na lidský organismus pozitivní účinky. Ořechy a semena jsou skvělá, obsahují zdravé tuky,…

více

Proč je tofu tak špatné

19/7

Mnoho lidí, kteří se rozhodli dodržovat zdravou výživu, přestali jíst maso nebo vejce ve snaze zlepšit své stravovací návyky a začali místo toho jíst…

více

Proč jsou dnešní děti sobečtí psychopati? Chyba je v jednom…

4/1

Zdůrazňováním výjimečnosti dítěte prý rodiče podporují narcismus – a má to dalekosáhlé důsledky... Zlé dítě.

více

Prosinec – tlusté střevo

4/12

Prosinec je pro všechny z nás obdobím předvánoční atmosféry, kdy jsme čím dál více napojení na svoje nitro. Konec roku je takovým zvláštním až…

více

Proti zácpě pomáhá rituál: sklenice vody a pokus, i když se…

27/9

Zácpou podle odhadů trpí asi třicet procent dospělé populace. Toto číslo ale může být daleko vyšší. Zácpa není ničím neobvyklým a zvláštním, pro…

více

Psycholožka Jiřina Prekopová: Když chlap vaří, není to dobře

5/11

„Porušujeme staré dobré řády a to se obrací proti nám,“ tvrdí dětská psycholožka Jiřina Prekopová. Podle ní je správné, když přednost před dětmi…

více

Psychosomatická mapa strachů

15/12

Od jakého věku si pamatuju sám sebe? Když si každý z nás tuhle otázku položí, zaznějí v odpověď různé cifry. Nejpravděpodobněji však půjde o věk 3 až…

více

Puchýře na jazyku

8/4

Puchýře na jazyku jsou velmi bolestivé ranky, které se mohou objevit z různých důvodů. Při vzniku těchto ranek je každá činnost jazyka velmi…

více

Původce a příčina chronické rýmy

26/3

Chronickou rýmu může způsobovat celá řada faktorů, takže je potřeba zapátrat po příčině. Může to být alergie, smog, cigaretový dým, parfémy, prach,…

více

Rady na měsíc listopad

9/11

Nejslabším orgánem v měsíci listopadu jsou plíce. Většinou se nám hůř dýchá, proto jsme také náchylnější ke kašli a zánětům horních cest dýchacích.

více

Rajčata

10/8

Na zahradách se to už hojně červená rajčaty a s nimi přicházejí i klasické rajčatové speciality, jako je vychlazený rajčatový salát, studená polévka…

více

Ranní pitný režim

14/7

Pitný režim, vyprazdňování se a čištění těla poránu - to je dobrá letní tématika k debatě o zlepšení osobního stavu zdraví, dokonce o prevenci…

více

Reflexní terapie

30/6

Reflexní terapie byla odpradávna užívána v západní Asii, Japonsku a Číně. V Egyptě, v hrobce Ankamahorově v Sakkáře, které se také říká lékařská…

více

Rentgen a CT škodí zdraví, ale TRD nikoliv

18/10

Naši klienti se často ptají, proč termoregulační diagnostiku (TRD) nevyužívají běžně klasičtí lékaři. Vždy jim odpovídáme, že na to se musí zeptat…

více

Rizika hromadění vápníku v cévách

6/7

Zdánlivě nenápadná věc, jako je hromadění vápníku v cévách, může mít velmi vážné důsledky. Může být předzvěstí například infarktu myokardu.

více

Rodičové by se neměli obětovat na oltář dětí. Neprospěje to…

11/12

Muži a ženy, kteří jsou zvyklí jít si v práci za svým a šplhají po kariérním žebříčku, mají občas tendenci přistupovat i k dítěti jako k projektu. A…

více

Rozhodnutí italského soudu: mobilní telefony skutečně…

14/6

Vědcům zapojeným do Národního toxikologického programu se podařilo prokázat, že záření z mobilních telefonů je škodlivější, než si lidé myslí.

více

Rutin, cholin, bílkoviny získáte z bezlepkové pohanky

22/10

Pohanka k nám doputovala z jihovýchodní Asie a svůj název získala od slova pohan a za ty byli totiž považováni tatarští bojovníci, kteří ji sem…

více

Rychlá strava, rychlá smrt? Z obalů se do jídel dostává…

16/7

Lidé, kteří holdují jídlům „s sebou”, konzumují spolu s ním enormní množství jedovatých látek. Ukázala to analýza moči, podle níž měli den poté v…

více

S dětmi na horách. Tipy na společenské hry, které je po…

19/2

Blíží se jarní prázdniny, kdy je ideální čas vyrazit na pár dní na hory. Chystáte se také s dětmi vyrazit na lyže? Poradíme vám, jak si užít společně…

více

S koncem roku dochází k nákupu dělobuchů, petard a jiné…

30/12

Petardy představují velmi efektní pyrotechnický výrobek, který se těší velké přízni a oblibě. S oslavami konce roku je neodmyslitelně spjatý…

více

S tímto testem zjistíte, zda jsou vaše jablka pokryta…

21/4

Příroda nám poskytuje vše, co potřebujeme proto, abychom si udrželi dobré zdraví. Patří mezi to i ovoce, které je stejně sladké jako různé sladkosti,…

více

Salmonelóza

24/8

Salmonelóza je průjmové onemocnění bakteriálního původu. Způsobuje ho bakterie Salmonela, která se do těla dostává ústy (z potravy, nádobí, špinavých…

více

Sauna účinkuje jako prevence, ale začínající onemocnění…

12/2

Do sauny nemocní lidé nepatří. Sauna prospívá zdraví a předchází nemocem.

více

Sedm koření, která pomohou i v boji s rakovinou

17/3

Kari, rozmarýn, skořice, chilli papričky, zázvor, bazalka a kmín. Představujeme vám koření, které nejenže dochutí pokrmy, ale ještě funguje jako…

více

Sezóna klíšťat je tady! Chraňte se Lymoxilem B (komerční…

13/7

Klíšťata obecná (latinsky Ixodes ricinus) se na jaře probouzejí již při teplotách nad 5°C, přičemž nejaktivnější bývají v období od dubna do…

více

SIAB - zlepšení imunity

4/8

Specifická Individuální AutoBiovakcína = autohomologní terapie, informace pro pacienty. Jedná se o imunomodulační preparáty, individuálně připravené…

více

Sílu a energii vám dodají kaštany

22/9

Za dveřmi je podzim. Nezapomeňte si nasbírat kaštany. Nejenže vám dodají sílu a energii, ale ještě vás i ochrání před špatnou náladou a nachlazením.

více

Sinice - když koupání ohrožuje zdraví

8/8

Léto a horké dny lákají ke koupání. Pokud však dáváte před koupališti přednost raději přehradám nebo rybníkům, měli byste vědět, kdy takové koupání…

více

Školní fobie

15/5

Školní fobie, vyhýbání se škole, odmítání chodit do školy. To všechno jsou termíny, kterými můžeme popsat úzkost dítěte, které má nepřiměřený a…

více

Slepé střevo nemáme zbytečně. Vědci přišli na to, k čemu v…

30/6

Zuby moudrosti, ochlupení a slepé střevo – tři věci na lidském těle, které kdysi zřejmě měly svůj účel, ale nyní se jich lidé bez problému zbavují. V…

více

Slzovka obecná - bíla perla Východu

4/11

Obilovina vhodná k detoxikaci organismu. Slzovka obecná (také Jojobovy slzy, čínsky Yi yi ren, japonsky Hatomugi) je jednou z nejdéle pěstovaných…

více

Slzovka obecná aneb Jobovy slzy v boji proti alergii a…

25/1

Zatímco spousta z vás už jistě slzovku vyzkoušela, já jsem se k ní dostala až nedávno. Dnes už je k dostání nejen zrno samotné, ale také mouka, takže…

více

SMSkový krk - onemocnění nových generací

6/4

Syndrom SMSkového krku (anglicky text neck) je pojem užívaný k popisu bolesti krku a možného poškození v důsledku déletrvajícího neustálého sklánění…

více

Sodík

5/7

Jeho význam spočívá v tom, že společně s draslíkem se podílí na kontrole rovnovážného hospodaření s vodou v organismu, vedení nervových vzruchů,…

více

Solar plexus: druhý mozek

29/8

Solar plexus neboli sluneční pleteň je místečko v oblasti za žaludkem a slinivkou, uprostřed prsou, které občas divně pálí, občas brní, občas bodá a…

více

Spáleniny od sluníčka? Víme, co vám uleví!

30/7

Vystavit pokožku sluníčku je nejen příjemný relax, ale také velké riziko. Je totiž velmi těžké odhadnout, po jaké době se kůže spálí. Někdy k tomu…

více

Špatné sny mohou strašit děti již od útlého věku. Víte,…

9/3

Budí se občas váš syn nebo dcera uprostřed noci s pláčem? Vykřikuje, naříká, kope kolem sebe nohama či rozhazuje rukama? Pak ho možná trápí jedna ze…

více

Srpen – termoregulace těla

7/8

Sluníčko, teplé až horké letní dny, relax, dovolené, teplé a voňavé večery, posezení s přáteli, pohyb venku, vrchol léta, tím vším by se dal popsat…

více

Stlaní postele je nezdravé, vytváří ráj pro roztoče

5/5

Stlaní postele je pro většinu lidí znakem pořádku a dobrého vychování. Co se ale stane, když postel před ranním odchodem z domu prostě necháme být?

více

Strach se dědí: Tragédie dědů poznamenají DNA vnuků

8/6

Strach a bolest k životu patří a v rozumné míře se s nimi dokážeme vyrovnat. Pokud však jejich intenzita nebo délka trvání přeroste určitou hranici,…

více

Střevní chřipka

30/8

Střevní chřipka (gastroenteritida) je nepříjemné onemocnění, které postihuje trávicí soustavu, zejména střeva. Jde vlastně o akutní zánět žaludku a…

více

Střídavá péče dětem škodí. Stejně jako internet. A za jesle…

28/6

Studie ukázaly, že německé a americké děti ve věku 8 – 18 let tráví až 7,5 hodiny denně na digitálních médiích, jako jsou PC, smartphony, tablety,…

více

Studie: Vysoušeče rukou vyfukují fekální bakterie

20/5

Nedávno publikovaná studie ukázala, že vysoušeče rukou na veřejných toaletách foukají na lidi bakterie z výkalů.

více

Suchá kůže může signalizovat celou řadu zdravotních potíží

22/3

Vysoušení kůže nezpůsobují zdaleka jen vnější vlivy. Mnohem závažnější mohou být vnitřní problémy, které se pak odrážejí na stavu pokožky. Jde…

více

Suché oči trápí zejména lidi u počítačů

27/4

Pálení, zčervenání a pocit zrnka písku v oku - to jsou příznaky suchých očí, onemocnění odborně zvaného keratoconjunktivitis sicca. Práce u obrazovky…

více

Světelný smog má na svědomí nekvalitní spánek i vážné…

3/5

Nejen pouliční osvětlení, ale také reklamní plochy a sváteční výzdoba osvětlují nejen v zimních měsících česká města. Dle odborníků má však nadbytek…

více

Tablety a spol.: Brzdí vývoj dětí, nebo mu pomáhají?

20/4

Mamince skáčou prsty po displeji telefonu. Tenhle malý zázrak si nechce nechat ujít ani její dvouletý syn. Úžasná hračka mu však může způsobit…

více

Tanec jako terapie

13/6

Tanec je nejpřirozenějším pohybem člověka. Klasické taneční styly však bývají dost sešněrované a navíc místo přirozeného projevu je zapotřebí se…

více

Tělové svíce pomohou od bolesti i nemocí

8/9

Pokud se svícemi právě začínáte nebo jste se je rozhodli aplikovat pravidelně a předejít tak dlouhodobě nepříjemným nemocem či bolestem, máme pro vás…

více

Tichý zabiják miluje sůl

11/2

„Zapomněla jsi ji osolit?“ ohrnuje nad babiččinou polívkou nos notně zakulacený Pepíček. Otočí oči v sloup a už se mu před nimi vznáší pěkně…

více

Tolerantní výchova ničí dětem hodnoty. Jsou nezvladatelné,…

27/4

Dáváme dětem příliš prostoru, příliš široké hranice, naopak málo řádu a pevnosti. Všeho příliš je špatně. Shovívavá výchova končí špatně. Děti,…

více

Toto je jedna z nejléčivějších rostlin

8/5

... kterou všichni obcházíme. Teď ji už nenecháte jen tak v zemi! Každý den procházíme kolem této rostliny a ani nevíme, jak nám dokáže pomoci.…

více

Toto je ten nejjednodušší způsob, jak snížit teplotu u…

15/3

Zvýšená teplota je jen ochranná reakce organismu na nějakou infekci. My dospělí to ještě nějak zvládáme, dokážeme si pomoci sami a v nejhorším…

více

Toto mýdlo způsobuje rakovinu prsu, ale mnozí ho denně…

16/6

Mýdla jsou nezbytná k tomu, abychom svá těla udržovali čistá a svěží.

více

Toto vše léčí syrová, vařená a pečená cibule

27/1

Ať už je konzumovaná syrová, v salátech nebo vařená a zakomponovaná v jídle, cibule byla odjakživa součástí naší stravy. Věděli jste však, s čím…

více

Tradice a zvyky českých Vánoc, které bychom neměli…

21/12

Vánoce slaví v České republice téměř všichni. Přesto se mnoho vánočních tradic a zvyků vytrácí. Lidé na ně jednoduše zapomínají. Zavzpomínejte si s…

více

Trápí Vás borelióza? Nahraďte antibiotika topolem, břízou a…

19/7

Lymská borelióza se v České republice řadí mezi nejčastější infekční onemocnění přenášené klíšťaty. Dle Státního zdravotního ústavu lékaři v loňském…

více

Trápí vás únava, bolesti hlavy a zažívací potíže?

11/4

Právě toto mohou být příznaky zvýšené přítomnosti střevních parazitů ve vašem organismu. Většinou je přisuzujete něčemu jinému, ale právě dlouhodobá…

více

Třezalka tečkovaná - pomáhá více nežli antidepresiva

15/10

Třezalka tečkovaná, latinským názvem Hypericum perforatum, je vesele žlutá rostlinka vyskytující se na slunných místech.

více

Tučné potraviny dokáží poškodit váš mozek!

18/12

Vánoce se blíží a s nimi přichází období přejídání, kdy zvyšujeme příjem kalorií někdy až třikrát, jen proto, že nedokážeme odolat sladkému cukroví…

více

Tvarohové zábaly proti horečce, kašli i dalším obtížím

23/3

Tvarohové zábaly patří mezi staré osvědčené receptury, které pomáhají ulevit při mnoha zdravotních problémech. Jedná se o zcela přírodní metodu,…

více

Udělejte dětem ze zahrady hřiště! Budou jako v ráji a vy…

1/6

Máte zahradu, ale vaše děti na ní nechtějí být, protože se nudí? A tak pořád lítáte od jednoho hřiště k druhému, aby se děti vyblbly, zatímco vy…

více

Umíte používat klimatizaci? Oči může poškodit navždycky

8/8

Kromě rýmy, agíny a zatuhlých svalů může klimatizace způsobit i potíže se zrakem. Vysuší vám oči!

více

Únava, bolesti kloubů, potíže s tlakem. Za vším bývá jeden…

7/2

Trpíte pocity únavy, vyčerpání? Vstáváte ráno nevyspalí, neodpočatí? Bolí vás klouby? Máte vysoký krevní tlak? Máte potíže s plodností? Důvod může…

více

Unavené oči

20/11

Zarudlé bolestivé oči a pálivý pocit v očích jsou typické projevy únavy, které jsou u naprosté většiny populace způsobeny nadbytkem práce u počítače…

více

Únor - chráníme močový měchýř

9/2

Orgánem, který úzce navazuje na ledviny jak v těle, tak v principech čínského pentagramu, je močový měchýř. V článku se dozvíte, co všechno ovlivňuje…

více

Úpal není to samé co úžeh. Za obojím ale stojí přehřátí

8/7

Udělalo se mi špatně ze sluníčka, to mám asi úpal. On je to ale úžeh. Spousta lidí považuje tato dvě slova za synonyma. Není to tak, i když jde v…

více

Ústa - afty

12/7

Ústa hrají významnou roli při dýchání, příjmu potravy a mluvení. Vyjadřují také celou škálu emocí - od šťastného úsměvu k vyjádření údivu, hněvu a…

více

Uvažujete o asistenčním psovi do vaší rodiny?

1/12

Potom je dobré si uvědomit základní souvislosti: AP (asistenční pes) zejména a v první řadě je normální rodinný pes - příslušník rodiny.

více

Už jste vyzkoušeli solnou jeskyni?

19/12

Trápí vás nemoci dýchacího ústrojí? Několikrát v roce bojujete s chřipkou, angínou, máte chronickou rýmu, lupenku, astma, problémy se záněty průdušek…

více

Užívejte tento vitamín 3 měsíce a všechny vaše nemoci zmizí

30/11

Předpokládá se, že v USA má asi 75 % dospělých a 70 % dětí nedostatek tohoto vitamínu v těle. Je překvapivé, že tento vitamín je známým přírodním…

více

V každé účtence je jed. Čeští vědci zjistili, jak vás může…

26/5

Sahání na účtenky, bankovky, nebo pití z plastové lahve. To vše zásadně ovlivňuje lidské zdraví. Může za to látka s názvem bisfenol S, kterou výrobci…

více

V přecházení nemocí jsou Češi jednička. Proto jsme pořád…

15/2

Tak schválně, kolikrát jste už letos byli nemocní? Na to, že je teprve začátek února, to už máte párkrát za sebou, co? My, Češi, jsme totiž na tohle…

více

Vakcína působí jako jed na celou generaci a počet…

3/6

Podle přehledu právě zveřejněného americkou vládou se počet dětí trpících autismem od roku 2003 zdvojnásobil. Dnešní odhadovaný počet jednoho malého…

více

Včelí produkty pomáhají při léčbě nemocných

14/12

Včelí jed na léčbu roztroušené sklerózy, pyl na trávení, med na hojení tkáně: Rumunsko podporuje apiterapii, alternativní léčbu, jejíž kořeny sahají…

více

Včelí, vosí a sršní žihadlo: které bolí nejvíce a jak se…

5/8

Žihadlo od vosy, včely nebo dokonce sršně dostal pravděpodobně už každý z nás – nejčastěji v dětství třeba na letním táboře. Zdaleka ne každý však ví…

více

Vědci zjišťují, že lidské srdce funguje jako druhý mozek

22/8

Dělej, co ti radí tvé srdce, slýcháváme někdy od druhých, když nevíme, jak se rozhodnout. Správně vidíme jen srdcem, říká v Exupéryho slavné pohádce…

více

Vědecky potvrzeno: Imunitní systém je možné kontrolovat vůlí

15/9

Výsledky studie zaměřené na použití Wim Hofovy metody naznačují, že člověk se dokáže naučit vědomě ovládat svůj imunitní systém.

více

Velikonoční sladkosti pro děti – odměna, nebo trest?

25/3

Pokud se bude na Velikonoce pod tíhou jídla prohýbat stůl, děti se mu nebudou vyhýbat velkým obloukem. V České republice se ročně zkonzumuje…

více

Velký mráz přitěžuje chronicky nemocným

19/1

Již po dvaceti minutách může mráz způsobit podchlazení nebo omrzliny. Ohroženy jsou zejména malé děti, senioři a chronicky nemocní. Opatrní by měli…

více

Veselé a zdravé Velikonoce

30/3

Dnes lidé, kteří nejsou vysloveně věřící, na Velikonocích spíš než náboženskou tradici oceňují nějaký ten den volna navíc, vyšší teploty, vykukující…

více

Virus chřipky vydrží v místnosti až dva dny. Jak se vyhnout…

10/12

Když pacient s chřipkou kýchne, virus z jeho úst vylétne až 1,5 metru. Nejhorším místem, kde se můžete během chřipkové epidemie nakazit, jsou…

více

Víš, v čem se koupeš?

5/8

V posledních letech dochází k neúměrnému přemnožení sinic (cyanobakterií), které jsou nebezpečné nejen pro vodní rostliny a živočichy, ale také pro…

více

Vláknina

31/8

Vláknina nemá téměř žádnou výživovou hodnotu, ale přesto je velmi důležitá v udržování dobrého zdravotního stavu. Nedostatek vlákniny může vést k…

více

Vliv fází Měsíce na člověka

13/12

Cítíte se večer bez zvláštní příčiny popudlivější a nervóznější? Převalujete se v bezesné noci na lůžku a přemýšlíte, proč tomu tak je. Je to…

více

Voda nestačí: Jednoduchý trik, jak zbavit ovoce a zeleninu…

21/1

Ovoce a zelenina jsou pro naše zdraví velmi potřebné. Obsahují množství živin, vitamínů a látek, které jinde nenajdeme. Právě proto odborníci…

více

Všechno je jinak. Na slunce máme chodit přes poledne a…

9/6

Zatímco je nám dermatology a kosmetickými firmami vštěpováno, že bez krému s vysokým ochranným faktorem bychom se neměli objevit na ulici, může nám…

více

Vyhněte se chronickému zánětu močového měchýře

7/3

Zimní měsíce bývají velmi často provázeny nejenom chřipkovými epidemiemi, ale také záněty močového měchýře a močových cest. Zajímavé je, že tento…

více

Výhody spánku na levém boku

14/10

Již starověká indická věda ajurvéda naznačovala výhody spánku na levém boku. A nedávné studie ukazují, že na tom něco doopravdy bude. Pravděpodobně…

více

Vynulování a generální úklid života

19/3

Během jednoho dne svůj život nezměníme, můžeme však změnit myšlenky, které pak navždy promění náš život.

více

Významný profesor biochemie varuje: Mobilní síť 5G je…

6/5

Přicházející technologie, která vám umožní stahovat 3D filmy jen za tři sekundy, se již objevuje ve Spojených států. Její zastánci se pyšní…

více

Vzestup a pád krevního tlaku

7/7

Arteriální hypertenze neboli vysoký krevní tlak v tepnách je u lidí vyššího věku naprosto běžná. Když se tento stav neléčí, hrozí vážné onemocnění…

více

Wi-Fi: Neviditelná hrozba, co vám pomalu ničí zdraví.…

17/2

V životě během 21. století se jen těžko vyhneme radiaci z mobilů a množství wi-fi vysílačů. Ve skutečnosti jsme tímto zářením obklopeni všude kam…

více

Za anorexii i únavový syndrom mohou bakterie, tvrdí britští…

28/4

Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR je u nás v průměru léčeno kolem 4000 pacientek s poruchami příjmu potravy ročně. Téměř…

více

Za bolestí hlavy nebo alergií může být i osvěžovač vzduchu

11/9

Domácí osvěžovače vzduchu a aromatické svíčky mohou navozovat atmosféru pohody, ale také být zdrojem alergických reakcí. Proto dávejte dobrý pozor,…

více

Za těchto 5 vážných nemocí mohou mikrovlnky. Chraňte se,…

15/12

Kdo by neměl rád mikrovlnky? Jsou rychlé, jednoduché a vaření s nimi je pro každého nadmíru pohodlné.

více

Za těchto 5 vážných nemocí mohou mikrovlnky. Chraňte se,…

4/10

Kdo by neměl rád mikrovlnky? Jsou rychlé, jednoduché a vaření s nimi je pro každého nadmíru pohodlné.

více

Základ imunity – promývání těla

22/7

Náš lymfatický systém nejen odvádí přebytečnou tekutinu z tkání, ale především brání tělo proti všem druhům infekcí. Drenážní síť je nepostradatelným…

více

Zánět ledvin: příznaky, léčba

13/1

Zánět ledvin, neboli pyelonefritida je velmi závažné onemocnění, které může vyústit v selhání ledvin, a přímo tak ohrozit život pacienta. Nejčastější…

více

Zánět močových cest: příznaky, léčba, příčiny

9/10

Močové cesty jsou po dýchacím ústrojí druhým místem, kde se v těle nejčastěji uhnízdí různé bakterie, vyvolávající typické záněty. Zánět močových…

více

Zánět středního ucha

19/5

Zánět středního ucha je častým onemocněním malých dětí, zejména kojenců. Většinou jde o komplikaci vleklé rýmy, či jiného virového onemocnění…

více

Zánět střeva

7/5

K zánětlivému onemocnění střev dochází takřka výlučně v těch částech světa, kde strava obsahuje hodně masa a mléčných výrobků; vzácné je toto…

více

Zapíjíte léky sodovkou nebo mlékem? Děláte velkou chybu

2/1

Některé tekutiny se s léky doslova nesnesou. Berete léky a zapíjíte je tím, co máte zrovna po ruce? Nemusí to být vždy dobrá volba. Některé nápoje…

více

Zbavte děti bolesti z očkování! Je to dar na celý život

31/3

Věděli jste, že odhadem až 10% populace se vyhýbá očkování kvůli strachu z jehly? Původ tohoto strachu mnohdy pochází z negativní zkušenosti z…

více

Zdraví a prevence na cestách, na co si dávat pozor

21/7

V případě, že cestujete do jakékoliv destinace, doporučujeme vám konzultovat zdravotní rizika a možné hrozby u odborníků na zdravotní péči pro…

více

Že polední slunce nejlépe opaluje a ve stínu se nespálíte…

15/7

S blížícím se obdobím letních dovolených se znovu objevuje téma zdravého opalování. To je opředeno celou řadou tipů, kterými se lidé často mylně řídí…

více

Zima a atopický ekzém

2/3

Ekzém, který vzniká vrozenou genetickou vadou, a to buď poruchou kožní bariéry nebo imunitní odchylkou v kůži, je bohužel nevyléčitelný. Dobrá zpráva…

více

Zimní deprese - jak jí čelit

1/3

Se zimou je spojeno hodně příjemných zážitků, ale pro něho je z duševního hlediska zima nepříjemným obdobím, kvůli ataku tzv. zimní deprese. Zimní…

více

Zlo zvané kortikoidy

11/1

S kortikoidy se setkal asi každý, kdo trpí nějakým kožním onemocněním, ať už je to ekzém či lupénka, ale i alergie a různá autoimunitní onemocnění.…

více

Změny počasí umí zamávat s tělem i duší

1/6

Náhlé vedro, pak prudké ochlazení, bouřky, nízký či vysoký tlak... Změny počasí vás mohou pořádně vykolejit. Co se při prudkých výkyvech děje v těle…

více

Žmoulejte si kaštany

15/10

Určitě i vy, když jste byli malí, jste vyráběli z kaštanů a sirek různá zvířátka. Kaštan má však také léčivé účinky a pomáhá nám po zdravotní stránce…

více

Zmrazený citron může být silnější než chemoterapie

18/1

Svitla možná nová naděje pro pacienty s rakovinou. Jde o přírodní formu léčby, které nemá nic společného s chemoterapií a nemá žádné nebezpečné…

více

Známky a příznaky mírného autismu u dětí

18/7

Autismus je neuronová vývojová porucha, která je spojená nejen s poškozením sociální interakce a komunikačních dovedností, ale také s obsedantním a…

více

Známý i neznámý vitamín C

26/3

Vitamín C, odborně kyselina askorbová, patří snad k nejznámějším vitamínům, ale i k nejznámějším přírodním látkám vůbec. Je všeobecně znám jako látka…

více

Znovu ADHD

14/3

V roce 2016 jsem uvedl v krátkém článku základní informace o tomto fenoménu dnešní doby. Téma zůstává aktuální a existuje mnoho odborných publikací.…

více

Ztučnělá játra – týkají se i Vás

6/11

Je naivní myslet si, že tukovou nemoc jater mají jen starší či obézní lidé. Steatózou trpí podle statistik každý třetí člověk. Mnozí o tom ani nevědí…

více

Zvýšenou teplotu léky nesrážejte, počkejte si na horečku

25/8

Víte co dělat, jakmile se tělesná teplota vyšplhá nad 37 stupňů? Ještě nic. Horečka se má řešit, až když je vyšší nad osmatřicet stupňů. Pokud…

více

„Smutek, který se nemůže projevit slzami, nutí plakat jiné…

4/4

O Celostní medicíně; o tom, jak zvládnout operaci v částečné narkóze; a také o hormonech štěstí, tréninku radosti a smyslu života si povídám s…

více



Další články - Děti

Zdravotní problémy - Děti

REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru