REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Tělové svíce pomohou od bolesti i nemocí

8/9

Pokud se svícemi právě začínáte nebo jste se je rozhodli aplikovat pravidelně a předejít tak dlouhodobě nepříjemným nemocem či bolestem, máme pro vás pár tipů pro aplikaci.

V prvé řadě je dobré vědět, jak svíci správně aplikovat

U těch svící z nabídky našeho eshopu je potřeba dát pod svíci, na místo kontaktu s tělem papírový ubrousek. Ze svíce budou odpadat uhořelé kousky a bylo by nepříjemné, aby vám padaly přímo na kůži. Vždy si připravte sklenici s vodou na uhašení. Pokud je to možné, snažte se, aby Vám svíci někdo aplikoval, a vy jste ji nemuseli držet. Relaxační účinek z toho, že se můžete soustředit pouze na rituál, je prvním krůčkem k úspěchu.

Bolest hlavy

Bolest hlavy je nejčastějším problémem dnešní uspěchané doby. Spěcháme do práce, spěcháme z práce, na nákup a už i do postele, abychom mohli začít spěchat další den. Ti, co nespěchají, zase ve své hlavě naopak přemýtají události, které se jim stali s někým, na kom jim záleží, a tak to ve své hlavě dusí a dusí, až musí hlava takzvaně “upustit páru”. A nejde to jinak, než bolestí. Každá bolest na těle, včetně bolesti hlavy, je jen varovným signálem, abychom se zastavili. Udělejte si čas, chvilku meditujte. Ve východním světe je běžná duchovní očista. Na konci dne se lidé pozastaví a vnitřním okem se podívají na uplynulý den. Nijak jej nehodnotí. Jakoby viděli film, který se jich emočně nijak nedotýká. Duchovní očistu bychom se měli naučit stejně rutině jako čištění zubů.

Svíce je v takovém případě úžasným pomocníkem. Zapalte svíci a přiložte ji do oblasti třetího oka (doprostřed mezi obočí a pak cca o palec výš). Pokud vás bolí konkrétní místo, přiložte právě na něj. Vyhněte se temeni hlavy, temeno hlavy je naše poslední čakra, která nás spojuje s duchovnem, s vesmírem a není důvod do tohoto cyklu zasahovat. Při tom, jak svíce odhořívá, si představujte, jak spolu s kouřem a plameny odchází vaše strasti. Nechte negativní myšlenky doslova shořet. Nezapomeňte, že jediný, kdo se jimi trápí jste vy. Pokud budete šťastní, budou šťastní i všichni kolem vás.

To, že jsou vaše bolesti způsobené emočním rozpoložením zjistíte tak, že na svíci budou takové malé rampouchy.

Rýma – dutiny

Rýma je nepříjemná, mnohem více však, pokud máme zastydlé dutiny. Rýma je usazená a oblast okolo hlavy i krku bolí. Rýmů je třeba rozproudit a pomocníkem nám může být svíce. Přiložte na místo, kde vás nejvíce bolí. Časté jsou bolesti ze strany krku, pod ušima nebo i na čele. Pokud je bolest přímo v oblasti uší, doporučuji vzít svíci velikosti S a přiložit ji ze strany před uchem. Nenechejte nic náhodě a aplikaci pravidelně opakujte. Rýmu jste také nedostali během 2 minut. Je třeba se svému tělu věnovat, aby vám mohlo zase dobře sloužit. V případě těchto chřipkových onemocnění je častým výsledkem po odhoření svíce bílý prášek – značí různé druhy bakterií, virů či otoků.

Natažený sval

Au – ano to je to místo, kam svíci přiložíte. Doporučuji zvolit větší velikost, třeba svíci M má větší dosah. Natažený sval se mohl stát z několika důvodů. Ano jistě, tahali jste něco těžkého, špatně jste se natáhli. To je sice pravda, ale zároveň jste místo měli dlouhodobě energeticky oslabené. Věnujte všem částem stejnou pozornost. Dostaňte se se svalem zpět do komunikace. Snažte se myslet na to, jak bolest odeznívá s ubývající svící. Sahejte po ukončení rituálu právě na místo, které Vás bolelo. Uvědomte si, že jste jednotný celek složený z mnoha kousků, které spolu vzájemně musí komunikovat.

Nastartování imunitního systému

Jedná se o aplikaci několika svící na různá místa. Taková očista.

Jako první a nejdůležitější krok je rozproudění lymfatického systémů. Lymfa hraje v našem životě důležitou transportní roli. Míza proudící v lymfatickém systému odvádí nepotřebné látky a zároveň transportuje bílé krvinky, které se podílejí na obranyschopnosti organismu. Lidé, kterým lymfa funguje špatně, mají často sklony k agresím, stresu a projevem na kůži může být například celulitida.

Nejlépe ji podpoříme přes reflexní bod. Svíci přiložíme na levou ruku. Bod naleznete tak, že když ruku rozložíte, vytvoří vám oblast mezi palcem a ukazováčkem malou jamku. Když palcem pohybujete, bude se kůže v této oblasti natahovat jako taková blána. Právě to je to místo. Bod naleznete i u nohy a to v oblasti za palcem na úrovni hlavičky nártní kosti. Na ruce je to ale přeci jen pohodlnější.

Jako druhý bod našeho zájmu bude pupík. Pro mě osobně je to srandovní, je to takové citlivé a lechtivé místo, výsledkem je však odstartování hubnoucího efektu. Nezapomeňte však na vhodnou úpravu stravy.

Poslední  nejdůležitější část je podpora imunitního systému. Svíci zvolíme svíci velikosti S a aplikujeme ji napravo od srdce ale co nejblíže brzlíku. Právě tam je místo pro posílení naší imunity nejvýznamnější a nejsilnější.

Emoční vztahy a strach

Ano i emoce se dají řešit skrze svíce. Nejlépe se nám to podaří skrze meridiánová zakončení. Meridiány jsou dráhy, přes které proudí životní energie.

Pro zbavení strachů je velmi podstatná dráha ledvin, která proudí od nohy k hrudníku. Častým fyzickým projevem může být plynatost, průjmy nebo otoky dolních končetin. Strach může být i příčinou špatné dráhy močového měchýře. Takový člověk má problémy s hospodařením vody ve svém těle.

Hněv je zase příčinou zablokované dráhy jater. To se může projevit častými bolestmi očí, nechutenstvím nebo kožními vyrážkami.

 

Zdroj: http://www.energiezivota.com  www.novalinie.cz


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru