REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Jak betaglukan ovlivňuje imunitu

1/11

Betaglukan je unikátní přírodní polysacharid velmi prospěšný pro zdraví.

 

Betaglukan bojovník

Betaglukan pomáhá virům, bakteriím i parazitům

Protože lidský organizmus je jedním z miliard objektů na planetě, tak přichází permanentně, s každým pohybem nebo dotykem, každým nádechem a výdechem, do kontaktu z miliony jiných objektů. Jedná se různé mikroorganismy, viry, bakterie a parazity. V našem organizmu tak probíhá neustálá interakce a boj s těmito cizorodými prvky. A o tom kdo bude vítězem a kdo poraženým, jestli člověk nebo nemoc způsobená těmito cizorodými částicemi, rozhoduje imunitní systém.

Silný imunitní systém

Betaglukan pomůže za barikádou

Nežijeme v sterilní bublině, ale v prostředí plném různých útočníků. Jsme součástí přírody a ta je nemilosrdná, vyhrává vždy ten silnější. Lidské tělo disponuje několika ochrannými barikádami, jako jsou kůže a sliznice, které se snaží vetřelce přicházející zvenčí zastavit. Nicméně mnoho z nich stejně do těla, i přes tyto bariéry, pronikne. Jediné co je pak může zlikvidovat, je silný a připravený imunitní systém.

Proč je imunita slabá

Stres, léčiva a záření všeho druhu

Problém dnešní doby je, že díky stresu a zamoření životního prostředí toxickými látkami a různými druhy záření, anebo určitými léky (cytostatika, kortikoidy) je imunitní systém přetížený. Při vzniku nemocí, tak jeho roli často suplují antibiotika na která vzniká rezistence. Opakující se infekce a nemoci tak  vyčerpávají nejen imunitní systém, ale i celý organizmus a to se projevuje celou  řadou onemocnění imunity od banálních opakovaných chřipek, různých zánětů až po zhoubná nádorová onemocnění.

Výzkum betaglukanu

Komplexní polysacharid s jedinečným působením

Betaglukan se v tomto díky svým účinkům nabízí jako ideální pomocník. V posledních dvaceti letech se celá řada výzkumů a studí zaměřuje na možnosti použití betalglakanů při podpoře imunity a léčbě i těch nejzávažnějších onemocnění. Betaglukan je jedinečný komplexní polysacharid přírodního původu, který dokáže podporovat obrané reakce organizmu a ochraňovat ho proti bakteriálním a parazitárním chorobám.

Betaglukan a markofágy

Betaglukan aktivuje makrofágy

Imunitní systém člověka neuvěřitelně sofistikovaná a komplexní soustava mnoha prvků a mechanizmů, které účinným způsobem na několika frontách působí na ochranu ke správnému fungování organizmu. Je uzpůsoben tak, že velmi rychle dokáže lokalizovat, rozpoznat a usmrtit jakoukoliv ohrožující cizorodou látku nebo třeba i poškozenou a nefunkční buňku nebo komplex buněk. Děje se tak aktivitou makrofágů a bílých krvinek za pomoci dalších látek jako např.cytokinů. Tyto “vojáci” našeho imunitního systému se nacházejí prakticky ve všech částech organizmu a jsou připraveni zakročit proti útočníkům, kteří překročí některou z ochranných barikád organizmu. 

Betaglukan a záření

Betaglukan účinně ochraňuje před všemi druhy záření

Dalším velkým přínosem betaglukanu je, že dokáže účinně ochraňovat před prakticky jakýmkoliv druhem záření. To se v dnešní době mobilních telefonů, monitorů, wifi sítí atd. před kterými prakticky není úniku může jevit jako zázračná spása seslaná od samotného Boha. Působí jak preventivně tak i v případech kdy k ozáření již došlo. Dokáže díky aktivizovaným makrofágům odstranit buňky poškozené zářením, obnovit poškozenou krvetvorbu a normalizovat množství imunitních buněk v kostní dřeni, brzlíku a slezině. Jeho použití je tedy také velmi vhodné jako profylaktického doplňku při léčbě prostřednictví chemoterapie nebo radioterapie. Kdy snižuje vedlejší účinky takové léčby a urychluje rekonvalescenci. Výzkumy v Číně a Japonsku prokázali výrazné prodloužení délky života pacientů s nádory při kombinovaném podávání chemoterapie a betaglukanu.

Betaglukan je v Japonsku schváleným lékem

Betaglukan též dokáže udržovat správnou hladinu cukru v krvi a snižovat hladinu škodlivého cholesterolu. Velmi významně může pomoci lidem po těžkých operacích, dokáže totiž urychlovat hojení a snižuje riziko vzniku sepse.

Toto vše dělá z betaglukanu v dnešní době přírodní prostředek první volby. Jen pro zajímavost v Japonsku je betaglukan oficiálně schváleným lékem už 30 let.

 

Zdroj: https://betaglukan.info


Další články

Chřipku je třeba léčit jinak než virózu! Víte jak?

15/2

Bolest svalů, bolest hlavy, vysoká teplota? Nebo naopak rýma, kašel, na teploměru 37,5 °C? V prvním případě máte spíše opravdovou chřipku, v druhém…

více

Jak potěšit na Valentýna? Vyznáním lásky i dárkem

13/2

Vyznejte svou lásku a zkuste najít originální dárek. I obyčejná čokoláda dokáže zázraky.

více

Tichý zabiják miluje sůl

11/2

„Zapomněla jsi ji osolit?“ ohrnuje nad babiččinou polívkou nos notně zakulacený Pepíček. Otočí oči v sloup a už se mu před nimi vznáší pěkně…

více

Bolesti kolem pupku

10/2

Bolesti kolem pupku jsou časté obtíže, způsobené celou řadou nemocí. Bolesti kolem pupku mohou být způsobeny žaludečním vředem či zánětem žaludku,…

více

Plastické operace v gynekologii a nová laserová technologie

6/2

Je to jen pár desítek let nazpět, co se nám ještě zdály kuriózní a leckdy i nepřijatelné prsní implantáty. Dnes už tyto zákroky nejsou ničím…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru