REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

Měděná nádoba na vodu pro vaše zdraví

8/2

Je to možná neuvěřitelné, ale lidské tělo potřebuje vedle vitaminů, minerálů a stopových prvků také měď.

Měď je přirozenou součástí našeho těla a podílí se v něm na produkci melaninu. Pití vody z měděné nádoby může vyřešit nejen tento problém, ale také vodu zbavit nebezpečných bakterií.

Proč dostat měď do vody a její léčivé účinky

Měd je nejen antioxidantem, ale má také protirakovinné účinky, urychluje také hojení ran, protože podporuje tvorbu nových buněk, stimuluje také mozkovou činnost. Její protizánětlivé účinky pomáhají proti artritidě a napomáhá našemu správnému trávení.

Doporučená denní dávka mědi

Správně by mělo naše tělo obsahovat množství mědi v rozmezí od 100 do 150 mg, kterou si však neumí samo vyrobit a musí být přijímána z vnějšku. Pod tuto hranici by přitom množství mědi v těle nemělo klesnout. Pokud se tak stane, může se tento nedostatek mědi projevit na našem zdraví. Například ve formě vysokého krevního tlaku, nebo psychických poruch.

Pití vody z měděných nádob

Dospělý člověk by měl do svého organismu každý den dostat okolo 1, 2 mg mědi. Toto množství by však nemělo být výrazně překročeno, a proto je ideálním způsobem pití vody z měděné nádoby. Zde totiž k "předávkování" mědi prakticky nemůže dojít a přesto se jí do organismu dostane tolik, kolik má.

Původ využití měděných nádob na vodu

Pití vody z měděných nádob původně pochází z myšlenek ajurvédy, která praví, že ranní pití vody z měděné nádoby pomáhá nárůstu vitality, bystrosti a bojuje také proti zácpě a nadváze. Měď, která se do vody dostane prostřednictvím měděné nádoby, tak posilňuje metabolismus. Použití měděných nádob na vodu je však vzhledem k jejich antimikrobiálním účinkům mnohem širší.

 

Zdroj: http://nabidky.edb.cz/Nabidka-26450-Medena-nadoba-na-vodu-pro-vase-zdravi www.fractalenlightenment.com

 

 


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další články



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru