Orgánem, který úzce navazuje na ledviny jak v těle, tak v principech čínského pentagramu, je močový měchýř. V článku se dozvíte, co všechno ovlivňuje i jak o něj nejlépe pečovat.
Močový měchýř je dutý, roztažitelný orgán, sloužící jako rezervoár moče před jejím vyloučením z těla. U člověka má objem cca 600 až 1.200 ml, při naplnění 400 až 600 ml osoba obvykle pociťuje nutkání močit.
Močový měchýř je jangový orgán, který patří k elementu vody a jeho opačným, jinovým orgánem jsou ledviny. S těmi také úzce souvisí, a to nejenom funkčně, ale i v oblasti dalších vztahů.
Akupunkturní dráha močového měchýře prochází přes zadní část hlavy, krk, celou partii zad, po hýždích, zadních stehnech, lýtkách až k malíkům nohou.
Celou tuto tělesnou oblast dokáže ovlivnit sebemenší dysharmonie energie v akupunkturní dráze močového měchýře. Může nám způsobovat bolesti hlavy, krční páteře, velmi často bederní páteře, problémy s lýtky, achillovou patou, kotníky, ale i nárůstky v oblasti pod malíky na nohou a bortící se klenbu na dolních končetinách.
Správným působením na akupunkturní body dráhy močového měchýře můžeme předejít popsaným problémům, ale můžeme je i léčit. Používá se tlak, akupresura, jehličky, akupunktura a velmi oblíbené je i moxování, což je zahřívání odpovídajících bodů. Tímto způsobem se dá velmi dobře odstranit bolest páteře a někdy i chronické bolesti hlavy.
Přikládáním plátěných sáčků naplněných zahřátou kuchyňskou solí na oblast bederní páteře nebo plosek nohou můžeme přivést energii do dráhy močového měchýře a napomoci jeho léčení a regeneraci.
Narušená energie močového měchýře může mít i velmi silný vliv na naši psychiku a emoční prožívání. Podle knih velmi známého českého léčitele Ing. J. Janči se močový měchýř mimo jiné silně podílí na rozvoji epilepsie u dětí.
Nepostradatelnou bylinou pro podporu funkce močového měchýře je lichořeřišnice větší. Tuto jednoletou letničku s pestrobarevnými květy a výraznou ředkvičkovou chutí pěstovaly už naše babičky v truhlíkách za svými okny.
Květy i mladé listy můžete konzumovat přímo, plody se používají do bylinných čajů a velmi účinná forma je výtažek z poupat. Lichořeřišnice velmi účinně a rychle pomáhá při zánětech horních cest dýchacích, zánětech močového měchýře, ledvin, ale i gynekologických zánětech.
Bylina lichořeřišnice působí proti virům a bakteriím, podává se proti streptokokům, stafylokokům, e-coli a některým druhům salmonel.
Nyní už víte, jak nejlépe o svůj močový měchýř pečovat. Vyvarujte se prochladnutí, nezapomínejte na pitný režim a vyzkoušejte některou z našich bylinných kúr.
Zdroj: https://www.serafinbyliny.cz/magazin/unor-chranime-mocovy-mechyr-detail-1320
Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…
víceNa podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…
víceAviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…
víceMakový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…
víceAčkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…
víceChcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš email.
Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život
© Copyright 2013 pzaz.cz