REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Nejtajemnější studánky v Česku: Toto jsou místa se živou vodou!

1/9

Léčivé prameny každoročně lákají tisíce turistů, kteří věří v jejich tajemnou moc.

V Česku jsou stovky živých pramenů, které mají údajně kouzelnou moc. Všechna tato místa jsou prostoupena zvláštní silou, a proto se tam vydávají miliony lidí. Každý přece slyšel, jak právě voda z toho místa dokázala vyléčit i zdánlivě beznadějné případy. Tady jsou místa největších zázraků ze studánek u nás.

Boží voda

Kde je: Nedaleko Turnova, proti proudu řeky Jizery jsou Dolánky a tam známý Dlaskův statek. Pod ním je jez a altán s pramenem, odkud vyvěrá »boží voda«.

Co tady je: Pramen upravené kamenné studánky je pitný a velmi oblíbený, protože sem k němu chodí lidé ze širokého okolí nabírat si vodu do lahví a kanystrů.

Co vyléčí: Traduje se, že voda z tohoto pramene má pozitivní účinek na zažívání a činnost střev. Zlepšuje se po ní i citlivost a vnímání.

Pramen živé vody

Kde je: V jednom z nejsevernějších koutů Čech poblíž Varnsdorfu se nachází vesnička Jiřetín. Nad ní se tyčí Křížová hora.

Co tady je: Na vrcholku této hory se před padesáti lety ztratil pramen léčivé »živé vody«. Byl zde ještě za první republiky a za Rakousko-Uherska se zde dokonce stáčela do lahviček a prodávala. Nedávno se znovu objevil.

Co vyléčí: Voda z pramene léčí známky revmatismu, křečí, nebo srdečních problémů.

Zdislavina studánka

Kde je: Na kopci u Markvartic, poblíž Jablonného v Podještědí, stojí hrad Lemberk. Na úpatí tohoto kopce je možné najít zázračnou studánku.

Co tady je: Díky této zázračné studánce byla manželka hradního pána Havla z Lemberka, Zdislava, prohlášena za svatou. Za života proslula dobročinností a léčitelskými schopnostmi. Ke svým skutkům používala právě zdejší vodu.

Co vyléčí: Lemberská studánka má neobyčejně kvalitní a chutnou vodu se zázračnou mocí uzdravovat. Doporučuje se s ní omývat rány a zranění, také posiluje odolnost organismu.

Poklad u Žerotína

Kde je: Nedaleko Žerotína na levé straně od silnice Louny – Praha se nachází kostel sv. Blažeje. Zpod oltáře tohoto kostela vytéká pramen se zázračnou vodou.

Co tady je: Tato zázračná voda má být klíčem ke štěstí a duševní očistě. Za vše prý nesou odpovědnost zasypané podzemní chodby, v nichž mají být ukryté nedobytné poklady. Dokud prý budou v zemi, bude voda zázračná.

Co vyléčí: Smutek, životní zklamání a trudomyslnost. Vnáší do života štěstí.

Zázračná voda prozření

Kde je: Na jižní Moravě, jen několik kilometrů od Znojma ve Hnanicích na Moravě, je chrám sv. Wolfganga, pod nímž vyvěrá pramen.

Co tady je: Pramen se zázračnou a léčivou mocí vyvěrá poblíž kříže uvnitř kostela. Úspěšnost léčby pramenem byla natolik silná a zaručená, že už od roku 1480 byl pramen zpoplatněn.

Co vyléčí: Doporučuje se vodou proplachovat oči a kloktat. Má mít pozitivní vliv na zrakový systém a regeneraci vnitřních tkání.

Tajemná studánka sv. Jana

Kde je: Poblíž levého břehu Labe. Cesta k ní vede od brandýského hřbitova směrem na Záryby.

Co tady je: Tři sta let stará unikátní studánka se sochou a kapličkou sv. Jana Nepomuckého. Zajímavostí studánky je, že přestože je blízko Labe, je napájena vlastním pramenem.

Co vyléčí: Léčivé účinky této vody mají prý vliv především na odstranění kožních problémů, akné, svědivých ekzémů a podobně.

České Lurdy

Kde je: Nejzázračnější místo u nás se nachází v horách centrální Šumavy. Nachází se nedaleko Srní směrem na Hartmanice. Stojí zde Hauswaldská kaple. Místo dostalo pojmenování po francouzských Lurdách, které prosluly zázračným uzdravujícím pramenem.

Co tady je: Kaple, která byla zasvěcena Panně Marii a postavena v místech, kde podle tradovaných zpráv došlo k řadě zázraků.

Co vyléčí: Optimální doba nabíjení pozitivní energií je patnáct minut. Zdejší pramen je nově opatřen přístřeškem a vystupuje tu s vodou velmi silná zemská energie. Pití vody pak pomáhá při léčení močových cest a prostaty.

Sem raději ne: Mrtvá studánka

Kde je: Pod Javorovou skálou poblíž Jistebnice se nachází pramen »Mrtvé vody«. Alespoň tak se to mezi místními traduje.

Co tady je: Tajemná studánka, která nemá žádný přítok ani odtok a její hladina je temná. Při bližším pohledu kalná. Je prý zakletá a místní se jí vyhýbají.

Co vyléčí: Doporučujeme nepít vodu z této studánky! Neexistují žádné zprávy o jejím pozitivním vlivu, nepodceňujte magii!

 

Zdroj: http://www.ahaonline.cz/clanek/trapasy/14845/nejtajemnejsi-studanky-v-cesku-toto-jsou-mista-se-zivou-vodou.html


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru