REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

Migréna a její přírodní léčba

7/11

Migréna je charakterizovaná opakující se chronickou bolestí hlavy. Doprovodným příznakem bývá nevolnost, zvracení, světloplachost, větší citlivost na zvuky apod. Při častých migrénách je vždy důležité vyloučit nějaký druh závažného onemocnění mozku.

Časté migrenózní bolesti hlavy mají velmi negativní vliv na celkovou kvalitu života. Z pohledu alternativní medicíny mají migrény několik druhů spouštěčů, ale všechny mají jedno společné - stres: „mám plnou hlavu starostí, problémů, už toho mám až nad hlavu“. Přes hlavu člověka prochází několik akupunkturních drah (meridiánů), a to zejména dráha žlučníku a dráha močového měchýře. Pokud jeden z těchto orgánů je dysfunkční, tak se to projeví na akupunkturní dráze, která k němu patří v oblasti jejího průběhu.

Migréna a žlučník

V případě, že bolest hlavy začíná v oblasti spánků, čela a za očima, jedná se pravděpodobně o migrénu, kterou spouští žlučník. Říkáme tomu „migréna z vystresovaného žlučníku“. Může ji vyvolat i opakovaně konzumované jídlo, které vám dráždí žlučník a žlučovody. Trochu zavádějící může být to, že nemusíte mít typické trávicí potíže spojené se žlučníkem, ale přesto může být tento orgán dysfunkční a vyvolávat migrény. Pokud trpíte tímto typem migrény a vždy si vezmete nějaké chemické analgetikum, tak se dostáváte do začarovaného kruhu, jelikož tyto léky mají vedlejší účinky na játra a žlučník. Takže výsledkem sice je zmírnění bolesti, ale opět zhoršení stavu žlučníku a postupně častější a těžší migrény.

Co s tím?

V první řadě se pokuste ze svého života co nejvíce odstranit chemikálie působící negativně na játra a odlehčete svojí stravu. Dále zkuste eliminovat váš životní stres. Existuje hodně relaxačních cvičení, velmi dobře fungují relaxační dechové cviky z jógy, jimiž uvolníte bránici a vnitřní orgány. Dalším krokem je stimulace akupunkturních bodů žlučníku, kterou by vám měl ukázat odborník. Existuje však universální tzv. C bod, který se nachází 3 prsty pod pupkem 30° vlevo. Tento bod působí preventivně, ale dokáže významně snížit bolest hlavy. Mačkáme 10 - 15x. Dalším krokem je bylinná léčba. Doporučujeme nasadit následující kúru: střídat po dni čaje Migrenal, Žlučník, a k tomu denně užívat tinkturu Řimbaba a Hořčík. Kúra by se měla užívat minimálně 6 týdnů. Většina klientů popisuje zásadní úlevu již po týdnu užívání. Průběh migrény bývá snesitelnější tak, že si nemusí brát chemické léky a časový úsek mezi jednotlivými migrénami se prodlužuje.

Migréna a močový měchýř

V případě, že bolest hlavy začíná v oblasti temene a týlu, jedná se zpravidla o problém s močovým měchýřem, potažmo s krční páteří, která souvisí s akupunkturní dráhou močového měchýře. V tomto případě platí stejná doporučení jako u prvního typu migrény, ale k tomu je potřeba si hlídat příjem tekutin, „neprostydnout na ledviny a močový měchýř“ a zařadit kvalitní masáž na uvolnění krční páteře. Velmi dobře pomáhá i moxování – nahřívání akupunkturních bodů v oblasti dráhy močového měchýře. Někdy bývá tento typ migrény signálem o vyčerpaných ledvinách většinou vlivem stresu, špatné stravy a pitného režimu.

Doporučujeme nasadit následující léčbu: střídat po dni čaje Migrenal, Močový měchýř, a k tomu denně užívat tinkturu Řimbaba a Hořčík.

Hormonální změny

Nakonec se zmíníme o třetím typu migrény, který souvisí s hormonálními změnami u žen (před menstruací a někdy při ovulaci). I tento typ migrény se dá velmi dobře zvládnout přírodně, a to užíváním přípravků právě v krizovém období: střídat po dni čaje Migrenal a Ženský, a k tomu denně užívat tinkturu z pupenů Pupalka a Hořčík.

Ať už vás trápí jakýkoli typ migrény, vyzkoušejte uvedené rady a léky nahraďte bylinnými přípravky. Uvidíte, že to funguje!

 

Zdroj: http://www.medicin.cz/nemoci/migrena-a-jeji-prirodni-lecba  www.Plzen.cz


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další články



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru