REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Cukr je nezdravý, vyrobte si raději datlový karamel

6/3

Karamel je velmi oblíbená surovina, která se používá v celé řadě receptů nebo na dozdobení dezertů.

 

Vzhledem k tomu, že se pro jeho výrobu využívá cukr, není pro naše tělo zdravý. Můžeme si však připravit jeho zdravější alternativu z datlí.

Suroviny pro přípravu:

• 20 vypeckovaných datlí (pokud nejdou vypeckovat, ponořte je na chvíli do vody, aby změkly)
• špetka mořské soli
• teplá voda

Postup:

Datle se špetkou soli dejte do mixéru a přidejte trochu teplé vody. Mixujte tak dlouho, dokud nevznikne hladká a krémová směs. Chvilku to může trvat. Pokud bude směs příliš hustá, přidejte více vody, ale nepřidávejte jí moc, aby směs nebyla tekutá. To je vše, nyní už si můžete vychutat datlový karamel, nejlépe jako přísadu vašich oblíbených sladkých jídel či nápojů.

Zdravotní přínosy datlí

Tyto tropické plody obsahují velké množství vitamínů (B1, B2, B3, B5, B9, A, E, K,  minerálů (vápník, síra, železo, draslík, fosfor, mangan, měď, hořčík) a vlákninu.
• Podpora nervové soustavy – Draslík, který datle obsahují, má velmi pozitivní vliv na nervovou soustavu, může pomoci předcházet mozkové mrtvici.
• Zdraví srdce – Pravidelná konzumace datlí může pomoci zabránit vzniku srdečního infarktu nebo ischemické choroby srdeční. Datle můžete přidávat do své ranní dávky smoothie.
• Pomoc proti zácpě – Datle obsahují vlákninu, která má blahodárný vliv na trávicí soustavu.
• Zdravé mlsání při hubnutí – Datle neobsahují žádný cholesterol a pomáhají urychlovat metabolismus, díky čemuž dochází k rychlejšímu spalování tuků. Jsou tedy vhodné jako zdravé mlsání při redukční dietě.
• Pomoc při anémii – Vzhledem k vyššímu obsahu železa jsou vhodným doplňkem pro ty, kdo trpí anémií.

• Zdroj: https://biolekar.cz/cukr-je-nezdravy-vyrobte-si-radeji-datlovy-karamel https://www.magazinzdravi.cz/datle


Další články

Rizika umělých řas: Hrozí alergie i poškození zraku!

22/3

Dlouhé řasy jsou snem každé ženy. Pokud si je však prodloužíte tak, že si necháte zjednodušeně řečeno na své řasy nalepit umělé, hrozí vám alergie.…

více

Afty v ústech

20/3

Afty v ústech - nepříjemné a velmi bolestivé ploché vřídky, které otravují život. Zajímavé je, že afty jsou tak trochu opředeny tajemstvím, zejména…

více

Lampionky mochyně peruánské v sobě skrývají superpotravinu

18/3

Mochyně peruánská (Physalis peruviana) má mnoho jmen, od peruánské třešně až po třešně inků či zlaté bobule (anglicky goldberry). Hlavním znakem jsou…

více

6 tipů, jak ulevit bolavým svalům po cvičení

16/3

Přehnali jste to v posilovně a teď máte problém i vyjít schody? Vyzkoušejte některý z našich tipů, který vám pomůže ulevit od svalové bolesti.

více

Znovu ADHD

14/3

V roce 2016 jsem uvedl v krátkém článku základní informace o tomto fenoménu dnešní doby. Téma zůstává aktuální a existuje mnoho odborných publikací.…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru