REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Cukr je nezdravý, vyrobte si raději datlový karamel

6/3

Karamel je velmi oblíbená surovina, která se používá v celé řadě receptů nebo na dozdobení dezertů.

 

Vzhledem k tomu, že se pro jeho výrobu využívá cukr, není pro naše tělo zdravý. Můžeme si však připravit jeho zdravější alternativu z datlí.

Suroviny pro přípravu:

• 20 vypeckovaných datlí (pokud nejdou vypeckovat, ponořte je na chvíli do vody, aby změkly)
• špetka mořské soli
• teplá voda

Postup:

Datle se špetkou soli dejte do mixéru a přidejte trochu teplé vody. Mixujte tak dlouho, dokud nevznikne hladká a krémová směs. Chvilku to může trvat. Pokud bude směs příliš hustá, přidejte více vody, ale nepřidávejte jí moc, aby směs nebyla tekutá. To je vše, nyní už si můžete vychutat datlový karamel, nejlépe jako přísadu vašich oblíbených sladkých jídel či nápojů.

Zdravotní přínosy datlí

Tyto tropické plody obsahují velké množství vitamínů (B1, B2, B3, B5, B9, A, E, K,  minerálů (vápník, síra, železo, draslík, fosfor, mangan, měď, hořčík) a vlákninu.
• Podpora nervové soustavy – Draslík, který datle obsahují, má velmi pozitivní vliv na nervovou soustavu, může pomoci předcházet mozkové mrtvici.
• Zdraví srdce – Pravidelná konzumace datlí může pomoci zabránit vzniku srdečního infarktu nebo ischemické choroby srdeční. Datle můžete přidávat do své ranní dávky smoothie.
• Pomoc proti zácpě – Datle obsahují vlákninu, která má blahodárný vliv na trávicí soustavu.
• Zdravé mlsání při hubnutí – Datle neobsahují žádný cholesterol a pomáhají urychlovat metabolismus, díky čemuž dochází k rychlejšímu spalování tuků. Jsou tedy vhodné jako zdravé mlsání při redukční dietě.
• Pomoc při anémii – Vzhledem k vyššímu obsahu železa jsou vhodným doplňkem pro ty, kdo trpí anémií.

• Zdroj: https://biolekar.cz/cukr-je-nezdravy-vyrobte-si-radeji-datlovy-karamel https://www.magazinzdravi.cz/datle


Další články

Nová studie zjistila, že káva a alkohol jsou pravděpodobně…

19/6

Kdo potřebuje studnici mládí, když má kávu a alkohol? Všichni chceme prožít šťastný život a žít tak dlouho, jak se jen dá.

více

Na pejsky v létě čeká spousta nástrah. Na co si dát…

17/6

Majitelé psů by měli v létě dávat pozor na kaluže i zkažené jídlo. Léto už klepe na dveře a s horkým počasím mohou majitelé psů řešit hned několik…

více

Jak ochladit panelákový byt aneb 6 tipů, které vás v létě…

14/6

V těchto vypečených dnech byste určitě dali za klimatizaci v bytě cokoliv. Klidně i půl princezny a celé království k tomu. Úmorné vedro a vysoké…

více

Mateří kašička

12/6

V řadě doplňků stravy se můžeme setkat s názvem včelí kašička (cizím názvem jako gelée royal). Je řazena mezi včelí produkty. Vytvářejí ji ve své…

více

Tlak krve je jedním z nejdůležitějších ukazatelů funkce…

10/6

Hodnoty tlaku krve ukazují, jakým tlakem působí krev na cévní stěnu. Jeho zvýšení nad normální hranici, takzvaná hypertenze, zvyšuje riziko…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru