REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

Léčivá houba Čaga sibiřská (Chaga), houba nesmrtelnosti

9/3

Jde o léčivé houby, které mají silné antioxidační vlastnosti a dokážou nás rychle postavit na nohy i po těžké noci, zklidní a normalizují trávení. Tyto houby mají svůj původ a bohatou historii na Sibiři, kde jsou dlouhé staletí považovány za houby nesmrtelnosti. Jsou základem tradičního lidového léčitelství v těchto oblastech.

Čaga houby rostou na břízách a využívají úžasné nutriční vlastnosti tohoto stromu. Obsahují množství vitamínu B, flavonoidy, minerály a enzymy. Jsou jedním z na světě nejbohatších zdrojů kyseliny pantothenové, která je důležitá pro činnost nadledvinek, a také trávicího systému. Zajímavostí této houby je fakt, že se nedá pěstovat – je čistě přírodním produktem, který se vyskytuje jen velmi zřídka, proto je velmi vzácná. Má vysoký obsah přírodního melaninu, který má molekulární strukturu jako melanin lidských buněk, a tak přirozeně proniká až do úrovně buněk.

Čaga pomáhá při mnoha nemocech

Čaga je houba rostoucí na kmenech bříz známá pro své jedinečné léčivé účinky. Roste zejména na Sibiři, kde významnou měrou přispívá ke zdraví obyvatelstva. Účinky čagy jsou úžasné.

Čaga (Chaga) pomáhá při různých nemocech, například:

  • rakovina prsu a dělohy
  • zánět a rakovina žaludku
  • onemocnění dvanácterníku, slinivky a sleziny
  • žaludeční vředy
  • zánět a rakovina jater
  • cukrovka
  • různá autoimunitní onemocnění
  • Crohnova choroba a další …

Je velmi účinná při posílení imunity. Její hlavní složky jsou betaglukany (20 %), betulin a betulinická kyselina. Obsahuje různé složky, některé rozpustné ve vodě, jiné rozpustné v alkoholu, takže se z ní dají vyrábět i alkoholové výtažky (tinktury) i čaje.

Čaj z houby Čaga

Čaga jako lék podle ruského léčitele Grigorije Rasputina:

Potřebujeme:

3 šálky mleté houby čaga

50 pupenů borovice

50g myšího ocásku (Řebříček obecný)

50g plodů šípků

5 g pelyňku

200 g šťávy z aloe

Příprava:

Vše zalijeme 3,5 litry studené převařené vody, necháme vyluhovat 2 hodiny a pak pod přikrývkou pomalu povaříme. Ještě horký hrnec zabalíme do deky a necháme odstát přes noc. Na druhý den obsah přecedíme, přidáme 200g šťávy z aloe, 250g koňaku a 400g medu. Dobře promícháme a necháme stát 4 dny. Po uplynutí 4 dnů rozlijeme obsah do menších lahviček a uložíme v chladničce.

Bereme před jídlem třikrát denně následovně:

– děti do 5 let 1 čajová lžička

– děti od 5 do 15 let 2 čajové lžičky

– dospělí od 15 let 1 polévková lžíce

Pro dobrý účinek je třeba užít alespoň 2 litry této medicíny.

Proč užívat houbu Čaga

Čaga je přibližně 5-8 krát výživově hodnotnější než jiné léčivé houby. Během svého růstu absorbuje živiny celého stromu včetně jeho životní energie. Účinky čagy na lidský organismus jsou rozmanité

– Podporuje imunitní systém

– Podporuje odstraňování toxinů z těla

– Stimuluje centrální nervový systém

– Zpomaluje růst rakovinných buněk

Udržuje zdravou barvu pleti a mladistvý vzhled

V poslední době se čaga stala velmi populární mezi ženami v Japonsku pro podporu zdravé pokožky. Po tisíce let byla čaga uctívána v Číně, Japonsku, Rusku a Malé Asii jako „královna rostlin“, „dar od Boha“ nebo „houba nesmrtelnosti“.

Mezinárodní vědecká komunita proto začala s rozsáhlým výzkumem čagy. Za posledních 50 let moderní vědecké studie prokázaly pozitivní účinky čagy na imunitu a zdravotní problémy související s věkem.

Sibiřská čaga (Chaga) obsahuje:

  • Ergo steroly
  • Melanin
  • Beta glukany
  • Saponiny, steroly, triterpeny, kyselinu betulinovú, SOD
  • Aminokyselinové komplexy, stopové prvky

Super ORAC výsledky

Co je to ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity)? Jde o novou metodu, kterou se dá změřit hodnotu antioxidantů v potravě. Nazývá se Absorpční Kapacita kyslíkových radikálů (ve zkratce ORAC). Je to měrná jednotka pro antioxidanty, vyvinutá Národním Institutem pro stárnutí v Národním Institutu Zdraví (NIH).

Odhaduje se, že 80 až 90% populace světa nezkonzumuje ani polovinu doporučené dávky antioxidantů. Proto nemohou ani bojovat s volnými radikály, se kterými přijde tělo do kontaktu. Strava s vysokou hodnotou ORAC má pro zdravotně uvědomělé lidi hodnotu zlata.

Jaká je doporučená denní dávka?

Podle výzkumu potřebujeme přibližně 3000-5000 ORAC jednotek denně. Šokující je, že většina lidí zkonzumuje jen 1200 ORAC jednotek denně. Možná i sníme dostatek ovoce a zeleniny, ale nemají vysokou antioxidační hodnotu. Následující tabulka nám ukáže hodnoty ORAC konkrétněji.

Hodnoty ORAC

Čaga má nejvyšší hodnoty ORAC ze všech přírodních potravin, vyšší než acai.

A k čemu se Čaga nejčastěji používá?

Především v zemích, kde má čaga svou tradici se používá jako výborný doplněk, někde i jako lék při zánětech žaludku, žaludečních vředů, nemocného dvanácterníku, slinivky, jater, sleziny, a také jako podpůrný prostředek při nádorových onemocněních – především žaludku, střev, jater, sleziny, ale i prsu a děložního čípku. Údajně nejlepších výsledků se dosahuje, když se používá v počátcích choroby. Čaga je v těchto zemích předepisována i při léčbě ekzémů, lupénky a dalších kožních nemocech. Posiluje nervový systém. Je ale hojně používaná především jako doplněk určený k prevenci před civilizačními chorobami a posílení imunity.

 

Zdroj: http://www.rehabilitace.info www.sibir.sk

 

 


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další články



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru