REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Dýně Hokaido, zdraví na českém trhu

15/9

Dýně Hokaido je v poslední době velmi moderní surovinou, která výtečně chutná a může se podávat i malým dětem. Teplá polévka pěkně zahřeje bříško, ale i zasytí. Kdo si tedy pamatuje dýni z dřívějška jen v kompotech nebo džemu, nyní má příležitost se s tímto druhem dýně seznámit za daleko zajímavějších podmínek.

 

Pěstování dýně Hokaido pochází z Dálného východu, ale svou působnost nezachovala samozřejmě jen tu. Čest a slávy se této dýni dostává i v Americe, Anglii a u nás. Kdo si zvykne s dýní pracovat i jako s přílohou do pokrmů, kde nahradí rýži, brambory či těstoviny, má vyhráno. Čas od času je totiž příjemnou změnou na místo výše zmiňovaných příloh. Dětem se doporučuje dýně Hokaido zpracovat v krémovou polévku.

Čím nás dýně Hokaido obohatí

Doporučujeme

Dýně Hokaido obsahuje celou řadu vitamínů a minerálů. Je tu např. hořčík, fosfor, draslík, vápník, betakaroten a vitamíny B, C a A. Zřejmě léčivé účinky dýně Hokaido nejsou až tak známé, protože by jí konzumovalo více a více lidí. Není totiž jen vitamínovou zásobárnou, ale rovněž příznivě působí na celý trávicí a srdeční systém. Netýká se jen blahodárných vlivů na žaludek a střeva, dýně Hokaido napomáhá i při nemocech slinivky břišní a sleziny. Podílí se i na lepším průběhu onemocnění v případě ledvin. Má totiž močopudné účinky a dokáže bojovat proti roupům, škrkavce a hlístům. Dýně Hokaido je energeticky nízkou potravinou, tudíž se bude hodit i při redukčních dietách.

Doporučujeme

Jak si připravit pokrm z dýně Hokaido

Pro začátek je nejlepší odstranit si semínka a vlákna. Slupka při vaření změkne, čili nám vadit nemusí. Dejte ovšem pozor na její převaření. Není už tak chutná. Když se vám povede uvařit, skvěle nahradí náplně do koláčů, kam normálně dáváte jablka. Chutná lehce oříškově, pokrm díky ní získá příjemně nasládlou vůni. Vyhýbat se dýni Hokaido nemusíte ani ve slané kuchyni. Zapékaná je nejlepší. Vydlabaná dýně může sloužit i jako dekorace v době podzimních plískanic. Semínka se mohou opražit.

Doporučujeme
 

Zdroj: http://www.zdravi-nemoc.cz/dyne-hokaido-zdravi-na-ceskem-trhu, blog.bio.cz


Další články

Sezóna klíšťat je tady! Chraňte se Lymoxilem B (komerční…

13/7

Klíšťata obecná (latinsky Ixodes ricinus) se na jaře probouzejí již při teplotách nad 5°C, přičemž nejaktivnější bývají v období od dubna do…

více

Díváte se na zprávy? Negativně vás ovlivní víc než si…

11/7

Nevěnujete zprávám v televizi tolik pozornosti jako dříve? Jsou spíš pro vás kulisou a druhý den nedokážete zopakovat víc než tři náměty, které jste…

více

Nástrahy hotelových pokojů: Na co si dát o dovolené pozor

9/7

Zkušení cestovatelé radí: Luxus v hotelu bývá často jen na oko. Podívejte se pod pokličku!

více

Rizika hromadění vápníku v cévách

6/7

Zdánlivě nenápadná věc, jako je hromadění vápníku v cévách, může mít velmi vážné důsledky. Může být předzvěstí například infarktu myokardu.

více

Pravda o tom, jak odpočinek na pláži působí na mozek

4/7

Oceán. Moře. Jezero. Zurčící potůček....

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru