REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Dýně Hokaido, zdraví na českém trhu

15/9

Dýně Hokaido je v poslední době velmi moderní surovinou, která výtečně chutná a může se podávat i malým dětem. Teplá polévka pěkně zahřeje bříško, ale i zasytí. Kdo si tedy pamatuje dýni z dřívějška jen v kompotech nebo džemu, nyní má příležitost se s tímto druhem dýně seznámit za daleko zajímavějších podmínek.

 

Pěstování dýně Hokaido pochází z Dálného východu, ale svou působnost nezachovala samozřejmě jen tu. Čest a slávy se této dýni dostává i v Americe, Anglii a u nás. Kdo si zvykne s dýní pracovat i jako s přílohou do pokrmů, kde nahradí rýži, brambory či těstoviny, má vyhráno. Čas od času je totiž příjemnou změnou na místo výše zmiňovaných příloh. Dětem se doporučuje dýně Hokaido zpracovat v krémovou polévku.

Čím nás dýně Hokaido obohatí

Doporučujeme

Dýně Hokaido obsahuje celou řadu vitamínů a minerálů. Je tu např. hořčík, fosfor, draslík, vápník, betakaroten a vitamíny B, C a A. Zřejmě léčivé účinky dýně Hokaido nejsou až tak známé, protože by jí konzumovalo více a více lidí. Není totiž jen vitamínovou zásobárnou, ale rovněž příznivě působí na celý trávicí a srdeční systém. Netýká se jen blahodárných vlivů na žaludek a střeva, dýně Hokaido napomáhá i při nemocech slinivky břišní a sleziny. Podílí se i na lepším průběhu onemocnění v případě ledvin. Má totiž močopudné účinky a dokáže bojovat proti roupům, škrkavce a hlístům. Dýně Hokaido je energeticky nízkou potravinou, tudíž se bude hodit i při redukčních dietách.

Doporučujeme

Jak si připravit pokrm z dýně Hokaido

Pro začátek je nejlepší odstranit si semínka a vlákna. Slupka při vaření změkne, čili nám vadit nemusí. Dejte ovšem pozor na její převaření. Není už tak chutná. Když se vám povede uvařit, skvěle nahradí náplně do koláčů, kam normálně dáváte jablka. Chutná lehce oříškově, pokrm díky ní získá příjemně nasládlou vůni. Vyhýbat se dýni Hokaido nemusíte ani ve slané kuchyni. Zapékaná je nejlepší. Vydlabaná dýně může sloužit i jako dekorace v době podzimních plískanic. Semínka se mohou opražit.

Doporučujeme
 

Zdroj: http://www.zdravi-nemoc.cz/dyne-hokaido-zdravi-na-ceskem-trhu, blog.bio.cz


Další články

Výzkum: ve vodě z kohoutku jsou zbytky léků

16/11

Víte, kolik ibuprofenu vypijete v kohoutkové vodě? Vědci ze Státního zdravotního ústavu to po dva roky sledovali. A ukázalo se, že zbytky léčiv se v…

více

Jak získat zázračný vitamín D

14/11

Vitamín D je obecně znám jako vitamín zdravých a silných kostí, přesto panuje obecná tendence jeho význam v těle podceňovat. Přitom poslední…

více

Jak se bránit nachlazení, když všichni kolem vás prskají

12/11

Všude kolem vás se ozývá kašlání a smrkání a vy čekáte, kdy vás také dostihne nemoc. Je možné udržet si pevné zdraví, když se ocitnete mezi samými…

více

Rady na měsíc listopad

9/11

Nejslabším orgánem v měsíci listopadu jsou plíce. Většinou se nám hůř dýchá, proto jsme také náchylnější ke kašli a zánětům horních cest dýchacích.

více

Léčivá moc hudby

7/11

Muzikoterapie je psychoterapeutická metoda, jejímž cílem je ovlivnit lidské vědomí.

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru