REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

Trápí Vás borelióza? Nahraďte antibiotika topolem, břízou a jalovcem

19/7

Lymská borelióza se v České republice řadí mezi nejčastější infekční onemocnění přenášené klíšťaty. Dle Státního zdravotního ústavu lékaři v loňském roce zaznamenali téměř 3800 případů nákazy tímto onemocněním.

Riziko nákazy se zvyšuje

Riziko nákazy se zvyšuje především prodloužením sezóny výskytu klíšťat i jejich teritoriálním rozmístěním. V minulosti se klíšťata vyskytovala především v létě, v současnosti se objevují již od časného jara až do podzimu. Při léčbě boreliózy nenabízí řešení pouze antibiotika, ale k problémům lze přistoupit i netradiční, ale velmi účinnou cestou bylinek.

Neléčená borelióza přechází v chronické onemocnění

Inkubační doba onemocnění se pohybuje v řádu dnů nebo týdnů, během kterých se začínají objevovat prvotní příznaky. „V 50 % případů se jedná o červenou skvrnu v místě zakousnutí klíštěte. Mezi další, méně známé příznaky, se řadí horečka, třesavka, únava i celková slabost,“ upozorňuje známá bylinkářka Jarmila Podhorná ze společnosti Naděje. V případě neléčení přechází borelióza v chronickou infekci. K té se časem přidávají i další onemocnění, jako jsou autoimunitní choroby, chronický zánět mozku nebo problémy s pohybovým aparátem. Borelióza se stává také původcem chronického únavového syndromu nebo roztroušené sklerózy.

Antibiotika uzdravení nezaručují

Vzhledem ke zdravotním komplikacím, které borelióza představuje, je důležité s léčbou začít co nejdříve. Tradiční léčbu boreliózy představují antibiotika, která pacient v rané fázi užívá přibližně po dobu 3 týdnů. Pokud léčba nezabere nebo se člověk k lékaři dostaví až po delší době od nákazy, nastává hospitalizace a léčba antibiotiky pomocí infúze. V České republice se však setkáváme s několika druhy boreliových bakterií, které mají různé projevy, a mohou tak rozdílně reagovat i na léčbu antibiotiky. Úplné uzdravení závisí zejména na stádiu, ve kterém se nemoc začne léčit. V počátečním stádiu se počet uzdravených pohybuje kolem 90 %, u chronických forem pak okolo 30 %.

Pupeny topolu očistí tělo od virů a bakterií

Antibiotika však nepředstavují jedinou možnost, jak s boreliózou bojovat. Jako doprovodná léčba se vedle antibiotik nabízí také netradiční léčba bylinami. Vzhledem k infekčnímu původu této nemoci je důležité začít s očistou organismu od nežádoucích virů a bakterií. „V případě boreliózy lze doporučit tinkturu z pupenů topolu, která je proti borelióze základním a také nejúčinnějším prostředkem. Důležitou součástí léčby je i regenerace oslabeného organismu. Vhodným detoxikačním prostředkem je v tomto případě kombinace tinktur z pupenů břízyjalovce. Gemmoterapeutikum z břízy je čisticím prostředkem organismu, pupeny jalovce regenerují játra napadená boreliemi, které vyvolávají únavu,“ radí Jarmila Podhorná. Při léčbě boreliózy bylinkami se často doporučuje také léčba směsí z pupenů borovice, černého rybízua vinné révy. Tyto byliny dodají do svalů i kostí důležité stopové prvky, stimulují nadledvinky a působí protizánětlivě.

 

autor: Mgr. Jarmila Podhorná

Zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/trapi-vas-borelioza-nahradte-antibiotika-topolem-brizou-a-jalovcem.htm


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další články



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru