Naši klienti se často ptají, proč termoregulační diagnostiku (TRD) nevyužívají běžně klasičtí lékaři. Vždy jim odpovídáme, že na to se musí zeptat jich samotných.
Klasická školská medicína se v současné době drží diagnostických metod, které na rozdíl od TRD jsou přitom buď zdraví škodlivé anebo mohou odhalit nemoc pozdě.
Stále běžným vyšetřením je dodnes rentgenové snímkování. Přestože jsou již dávno pryč časy, kdy jste museli čekat na chodbě, až sestřička vytáhne ze sušičky vyvolané plošné filmy, princip se příliš nezměnil. Lékaři sice vidí snímek v počítači, nicméně stále předtím museli pacienta zasáhnout ionizujícím zářením na bázi elektromagnetismu o vlnových délkách 10 nanometrů až 1 pikometr.
Tedy přesně to záření, před kterým již na konci devatenáctého století varoval vědeckou komunitu geniální fyzik Nikola Tesla. Bohužel mnozí výzkumníci nedbali jeho upozornění a prováděli pokusy i nadále. A sice s takovou intenzitou, že některé z nich, například Johna Halla Edwardse, čekala amputace rukou v důsledku nádoru z ozáření.
Samozřejmě běžné vyšetření nezaplaví pacienta takovým množství paprsků. Nicméně při častějším snímkování mohou být nebezpečné.
Rentgenového záření využívá rovněž počítačová tomografie. Jde o metodu, která je založená na prostupu paprsků přes tkáně, takže operatér je schopen detailně vidět vnitřní stavbu organismu pacienta. Nevýhodou počítačové tomografie je ovšem skutečnost, že k vyšetření je nutná mnohem vyšší dávka záření než u běžného rentgenu.
Oproti počítačové tomografie vyšetření pomocí magnetické rezonance nenese žádná rizika spojená s ozářením. Nedá se ovšem využít u osob s kardiostimulátory, obecně jakýmikoliv kovovými předměty v těle, u raně těhotných žen, s tetováním a klaustrofobiky.
Termoregulační diagnostika na rozdíl od uvedených metod nemá žádné nebezpečné vedlejší účinky na zdraví a dá se využít u kohokoliv. Jedná se totiž o neinvazivní vyšetření na bází snímání teplotních rozdílů na povrchu těla, takže do pacienta nevstupuje žádné rakovinotvorné záření ani punkční sonda.
A především dokáže odhalit energetickou poruchu v těle daleko dříve než se ukáže fyzicky. To znamená, že například vznikající zánět zjistí TRD jako potencionální problém, který může vyústit v onemocnění. U běžných metod se ovšem taková funkční porucha na snímku vůbec neukáže, protože ještě fyzikálně nezměnila daný orgán či tkáň.
Závěr tedy zní, že lékař dokáže pomocí TRD zjistit chorobu dříve, než samotná propukne. Jde tedy především o preventivní vyšetření. Zároveň ale také umí odhalit nemoc v začínajícím či pokročilejším stádiu.
Zdroj: http://www.energiezivota.com www.zdravi.euro.cz
Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…
víceNa podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…
víceAviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…
víceMakový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…
víceAčkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…
víceChcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš email.
Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život
© Copyright 2013 pzaz.cz