V životě během 21. století se jen těžko vyhneme radiaci z mobilů a množství wi-fi vysílačů. Ve skutečnosti jsme tímto zářením obklopeni všude kam jdeme – v práci, restauracích a dokonce i v našich vlastních domovech.
Wi-Fi: Pomalý zabiják, který nás pomalu ničí
Nejdůležitější otázkou, kterou si musíme položit je, zda wi-fi záření představuje zdravotní riziko. Jak už jistě víte, bezdrátové přístroje jako telefony, notebooky či tablety používají wi-fi vysílače k tomu, aby se spojili se sítí.
Jsou to právě tyto elektromagnetické vlny, označované také jako WLAN, které představují pro lidské zdraví riziko.
Nejhorší na tom je, že mnoho lidí zvykne tato fakta ignorovat, protože mají jen malou nebo žádnou vědomost o vedlejších účincích zmiňovaného záření.
Podle nedávné studie provedené Britskou zdravotní agenturou může záření z wi-fi vysílačů vážně ovlivnit růst tak rostlin, tak lidí.
Zjistilo se, že wi-fi radiace způsobuje tyto zdravotní problémy:
Teď, když už víte, co vám může záření z wi-fi zařízení způsobit z dlouhodobého hlediska, je třeba, abyste přistoupili k ochranným opatřením. Chránit však musíte nejen sebe, ale hlavně své děti, na které toto záření negativně ovlivňuje nejvíce.
Vyhnout se mu úplně nedá, ani kdybychom se nevím jako velmi snažili. Je to nemožné, protože naše životy na bezdrátových přístrojích již závisí až příliš.
Nicméně existuje několik užitečných tipů a triků, které vám a vaší rodině výrazně pomohou chránit se před škodlivým wi-fi zářením. Čtěte proto dál a dozvíte se, jak správně a bezpečně používat vaše bezdrátová zařízení, ale i vysílače jako jsou wi-fi routery nebo modemy.
Pro účinnou ochranu před wi-fi radiací dodržujte následující zásady:
Nezapomínejte, že wi-fi radiace nebolí, ani se z krátkodobého hlediska nijak neprojevuje. Její efekt se dostavuje sice pomalu, ale o to závažnější a trvalejší mohou být důsledky.
Ty si často dokonce ani nemusíte vědět spojit, že jejich příčinou je uvedeno záření.
Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…
víceNa podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…
víceAviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…
víceMakový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…
víceAčkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…
víceChcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš email.
Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život
© Copyright 2013 pzaz.cz