REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

Cizí DNA v našem těle ovlivňuje náš život

25/10

Vědecký výzkum prokázal přenos DNA mezi mužem a ženou během sexuálního styku. Zároveň jiné bádání člena ruské akademie věd Pjotra Garjajeva naznačilo, že DNA je nejen kódovaným komplexem genetických informací, ukládaných vlivem životních zkušeností během celého života, ale také přijímačem a vysílačem v přítomném čase.

Je zdokumentováno mnoho případů

Je zdokumentováno mnoho případů, kdy došlo k přenosu charakterových vlastností transplantovaného orgánu z dárce na příjemce. Mnozí pacienti začali vykazovat změny chování, které se mnohdy až velmi nápadně začalo podobat projevům osobnosti dárců, tak jak si je pamatují jejich příbuzní.

Celá záležitost se však jeví ještě komplikovanější vzhledem k tomu, že k přenosu vlastností dárců biologického materiálu nedochází pouze po jejich smrti, ale během jejich života. A sice v případě transfúze krve. Redakci magazínu Energie života se přihlásilo několik žen, které popsaly, že po přijetí cizí krve začaly pociťovat zvláštní chutě a nálady, které podle nich rozhodně nebyly jejich vlastní.

Nakolik dochází k přenosu informací?

Otázku, nakolik dochází k přenosu informací pouze jednorázově či dojde dokonce k navázání trvalejšího spojení mezi dárcem a příjemcem, necháme v tuto chvíli stranou.

Nicméně v tomto směru je velmi podnětná práce, kterou vykonal výzkumník Rupert Sheldrake při postulování teorie morfogenetických polí. Její podstatou je skutečnost, že všechny živočišné druhy na Zemi jsou propojeny v jednom kolektivním informačním poli, takže si mohou informace, ať už vědomě či převážně nevědomě, předávat.

V této souvislosti je nutné připomenout jiný výzkum, který prokázal, že různá životní traumata se zapisují do DNA a dále se dědí.

Mozaika se nám skládá

Ze všech výše uvedených informací se nám skládá mozaika, z níž vyplývá zcela legitimní úvaha, nakolik jsme my jako lidé ovlivňováni, když přijímáme cizí genetický materiál.

Nejde ale jen o transplantaci orgánů či transfúzi krve, ale o velmi pravděpodobný přenos informací při každodenním stravování. Jakým způsobem přijímání cizí DNA, ať už živočišné či rostlinné, ovlivňuje naši osobnost, jednání, chování, vlastnosti a tím pádem i celou naši životní cestu.

Takže proto z výše uvedených závěrů platí dvě zásadní skutečnosti, o kterých rozhodujeme každý den:

Jsme to, co jíme.

Jsme tím, s kým spíme.

 

Zdroj: http://www.energiezivota.com/vedecke-objevy/754-cizi-dna-v-nasem-tele-ovlivnuje-nas-zivot


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další články



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru