O co si v tomto zimním období říká naše tělo? Měli bychom se dobře postarat hlavně o naše ledviny a močový měchýř, které je v zimě třeba stále posilovat...
Problémy s močovým měchýřem se mohou zprvu projevovat celkem nenápadně (svěděním a pálením při močení), ale mohou nás později nepříjemně potrápit. Smyslovým orgánem, který souvisí s ledvinami, jsou uši. Pokud tedy půjdete na zimní obchůzku zahrádky, nebo třeba na procházku, je třeba mít ouška pěkně v teplé čepici, a pokud se budete věnovat duchovnímu zahradničení z gauče, nezapomeňte přes ledviny přetáhnout vlněnou deku.
Močový měchýř je také barometrem naší duševní vyrovnanosti a našich partnerských vztahů (osobních, rodinných, pracovních i přátelských). Všechny naše nevyjádřené pocity a emoce, nebo třeba potlačené konflikty, se později mohou projevit právě zánětem močového měchýře.
Močový měchýř můžeme posilovat například reflexní masáží chodidel (viz obrázek). Reflexní body je třeba denně 15–20krát jemně hladit, nejlépe mezi třetí až pátou hodinou odpolední – v aktivních hodinách močového měchýře.
Léčitel Jiří Janča pro toto období doporučuje přidat do jídelníčku více kořenové zeleniny. Je třeba dobré nastrouhat si každé ráno jednu mrkev, kousek celeru a jeden pastinák, pokapat je trochou olivového oleje a slupnout s plátkem kváskového chleba. Nebojte se, je to celkem dobré. Když se vám podaří sehnat biozeleninu, bude to ještě lepší. Pan Janča doporučuje také jako prevenci užívání hořčíku.
Bylinářka Marie Treben na potíže s močovým měchýřem doporučovala celík zlatobýl. Vrchovatou čajovou lžičku (na jeden šálek čaje) zalijeme horkou vodou a necháme 10 minut vyluhovat. Po doušcích vypijeme denně tři až čtyři šálky. Další doporučovanou bylinkou pak je podle této bylinkářky řepík. Příprava čaje je stejná jako u celíku. Čajová směs dle Marie Treben na potíže s močovým měchýřem je následující: vrchovatá čajová lžička jitrocele a mateřídoušky smíchaných stejným dílem, na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme deset minut vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme.
A nezapomeňte: Dobrá nálada je na všechny neduhy nejlepší, a navíc je zadarmo.
Zdroj: www.naturius.cz (zkráceno)
Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…
víceNa podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…
víceAviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…
víceMakový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…
víceAčkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…
víceChcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš email.
Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život
© Copyright 2013 pzaz.cz