REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Třezalka tečkovaná - pomáhá více nežli antidepresiva

15/10

Třezalka tečkovaná, latinským názvem Hypericum perforatum, je vesele žlutá rostlinka vyskytující se na slunných místech.

 

Nejčastěji ji můžete vidět na okrajích cest a lesů, roste na loukách i pahorcích, výjimkou není ani její výskyt na mezích. Třezalka roste v období od července do září a nejvíce se jí daří tam, kde je nejen teplo, ale i sucho.

Léčivka, která může hodně nabídnout

Třezalka tečkovaná je podobně jako chrpa modrá, o které jste se mohli dozvědět zajímavé informace v jednom z našich předchozích článků, je často považována za plevel. A to je velká škoda, protože nám toho může hodně nabídnout a rozhodně by neměla být podceňována.

Poznáte ji podle krásných sytě žlutých květů, typickým znamením je jemné tečkování, pro které získala i svůj název. Tečkování je dobře viditelné proti světlu, ujistit se můžete i tím, že mezi prsty rozmačkáte její květ a ten vám zbarví prsty do fialova.

Jakými účinky se může třezalka pyšnit?

Již jsme naznačili, že třezalka tečkovaná není jen tak obyčejná rostlinka. Její největší předností je odborníky potvrzený pozitivní vliv na deprese. Při jejím mírném projevu může třezalka pomoci daleko více, nežli chemií nadupaná antidepresiva, která jsou předepisována lékařem. I právě pro tuto vlastnost si třezalka zaslouží náš obdiv.

Další účinky na zdraví:

• uklidňuje namožené svaly

• prospívá klidnému spánku

• napomáhá ustálit nepravidelný menstruační cyklus

• hojí otevřené rány

• zlepšuje projevy průjmu

• prospívá při léčbě zánětů nervu

• hojí krevní výrony

• snižuje otoky žláz

• zmírňuje projevy revmatismu

• pomáhá při slunečním úpalu

• zmírňuje bolesti bříška u kojenců

 

Zdroj: http://www.medicin.cz/babske-rady/trezalka-teckovana-pomaha-vice-nezli-antidepresiva  https://www.ireceptar.cz


Další články

Kyselina lipoová-všestranný pomocník pro naše zdraví

18/1

Kyselina lipoová patří mezi málo známé látky. Nicméně má velmi důležitou roli v našem metabolismu. Je to nasycená mastná kyselina obsahující osm…

více

Jedno procento Čechů trpí schizofrenií

16/1

Zhruba každý stý člověk v Česku trpí schizofrenií. Je to kolem 100.000 obyvatel. Četnost výskytu choroby se v jiných zemích neliší.

více

6 snadných způsobů, jak zvýšit své charisma

14/1

Jedna z nových studií věnujících se lidskému charismatu poukazuje na to, že charisma není ani tak darem, jako spíše dovedností, kterou se může každý…

více

Pozor na nejčastější zimní zranění! Jak se jim vyhnout?

11/1

S nadcházející zimou je spojena řada typických úrazů. Stoupá počet zlomenin, naraženin a zranění kolenních kloubů. Nejhorší z nich vyžadují až…

více

Bílkoviny ve vašem jídelníčku: máte jich opravdu dostatek?

9/1

Bílkoviny jsou pro tělo člověka jedním z nejdůležitějších stavebních prvků. Protože jich potřebujeme poměrně velké množství, nemusí být vždy lehké…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru