REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Je to vážnější než si myslíte. Co dělá zácpa s vaším tělem?

16/12

Zácpa může být neuvěřitelně bolestivá. Nicméně může si vyžádat velkou daň i na vašem těle. Naštěstí existuje 100% přírodní vyřešení zácpy.

 

Velké farmaceutické firmy nechtějí, abyste věděli, že některé umělé léky proti zácpě výrazně snižují účinnost vašich střev.

V důsledku toho někteří lidé udávají, že i když berou tyto léky, nemohou jít na toaletu. Dobrou zprávou je, že zácpu můžete vyřešit celkem snadno.

Předtím se však podívejme na to, co může zácpa způsobit vašemu tělu.

Problémy, které vám způsobí zácpa

1. Špatný dech

Zaprvé, zácpa může způsobovat zápach z úst (halitózu). Bohužel, lidé, kteří trpí tímto problémem, si ne vždy uvědomují, že mají problém.

Lidem se nelíbí, aby na nich ukazovaly, když jim smrdí z úst. Z tohoto důvodu se často neúčastní společenských akcí nebo pracovních příležitostí.

Zácpa může způsobovat špatný dech, protože je v těle nahromaděný toxický odpad a plyny v těle stoupají vzhůru až do ústní dutiny.

2. Problémy s konečníkem, infekce

Když výkaly zůstávají déle ve střevech, voda se zpětně vstřebává. Výsledkem toho je tvrdá a suchá stolice.

Někteří lidé, kteří trpí zácpou, tvrdí, že posouvání stolice střevem je pro ně velmi bolestivé a může trvat i několik hodin. V důsledku toho je konečník roztažený.

Může to vést ke vzniku rektálního prolapsu, což je stav, kdy může dojít ke ztrátě střeva nebo k poklesu konečníku při cvičení nebo chůzi. Tímto onemocněním trpí většinou děti, které nosí pleny. Kromě toho jsou náchylnější k infekcím.

3. Zvýšení toxinů

Kůže je největším orgánem lidského těla a odráží celkový zdravotní stav člověka. Zácpa většinou zvyšuje obsah toxinů v těle. V důsledku toho se kůže musí snažit, aby je odstranila.

Může to způsobovat akné, zbarvení pokožky atd. Proto, pokud je vaše pokožka špatná, nekupujte drahé kosmetické výrobky. Podívejte se na to, jaká je vaše strava a zda trpíte zácpou.

Kůže odráží vnitřní zdraví člověka.

4. Rakovina tlustého střeva

Zácpa také může způsobovat rakovinu tlustého střeva. Tlusté střevo je sestaveno tak, aby dokázalo udržet pár kilo stolice.

Představte si plastový sáček. Pokud je přetížené těžkými předměty, trhá se. Jeho základní funkcí je přesun stolice.

Pokud člověk trpí zácpou, má v těle nahromaděné výkaly. Zatěžuje to vnitřní membránu a může způsobovat trhliny a vnitřní infekce. V těchto případech se vyžaduje invazivní chirurgie.

5. Ztráta zdravých bakterií

Střeva obsahuje flóru (zdravé bakterie), které pomáhají udržovat imunitu a produkci vitamínů. Zácpa snižuje koncentraci flóry, čím je více náchylná k infekcím a vzniku onemocnění. Kromě toho tyto bakterie pomáhají udržovat vaši stolici měkou.

S rostoucím věkem se zvyšuje riziko zácpy. Navíc je více pravděpodobné, že bude mít vážnější dopad na celkové zdraví. Je to proto, že tělo není dostatečně pružné.

Zácpa může mít velký vliv na kvalitu života. Zejména pokud přichází spolu s jedním z výše uvedených problémů. Naštěstí existuje přírodní lék na zácpu. Lidé tak už nebudou muset trpět zhoršujícím se zdravím.

Co můžete udělat

Většina léků proti zácpě je přeplněná chemickými látkami, které mohou poškodit tělo a zácpu ještě více zhoršovat. Dokonce i takový lék, jakým je Metamucil, obsahuje látky, které by neměl nikdo konzumovat. Je to například aspartam.

Změňte svůj jídelníček! Jezte hodně zdravé zeleniny a ovoce a vyhněte se co nejvíce zpracovaným potravinám. Konzumace ztuhlých tuků (vařeného masa) také nepomůže vaší zácpě a trávicímu ústrojí, takže je omezte co nejvíce.

Na trhu existuje mnoho skvělých produktů, které vám pomohou vyléčit zácpu, dokud budete trávit čas uvažováním o změně vašeho stravování.

Čaga z Araratu je příkladem přírodního doplňku, který je účinný při zácpě a obnovuje střevní mikroflóru. Obsahuje jen jednu přírodní složku, a tou je dřevokazná houba Čaga, pocházející z oblasti Araratu.

Takové přírodní typy doplňků představují úžasný způsob, jak rychle pocítíte úlevu, zatímco budete přemýšlet nad změnou vašeho jídelníčku a životního stylu, aby se vám zlepšilo trávení a stravovací návyky.

 

Zdroj: http://www.vylectese.cz/vaznejsi-nez-si-myslite-dela-zacpa-vasim-telem


Další články

Třetině čechům je v práci zima

14/12

Mrazivé počasí je nepříjemné především pro lidi, kteří pracují venku, chladno je ale často i lidem v nedostatečně vytápěných kancelářích. Na zimu na…

více

Farmaceut: Doplňky stravy jsou vhodné jen pro zdravé,…

12/12

Z médií se na nás valí reklamy o prospěšnosti doplňků stravy na erekci, křečové žíly i hubnutí. Ale jak to ve skutečnosti je? „Pokud se jedná o…

více

Přírodní cesta ke kvalitnímu sexu

11/12

Pravidelný a kvalitní sex je nejen základem fungujícího vztahu, ale také pomáhá uvolnit stres a napětí, zlepšuje fyzickou kondici a celkově působí…

více

Klinický obraz nemoci dnešní doby

9/12

Podle mého názoru by více než polovina nemocných lidí nejraději chtěla přírodní způsob léčení.

více

Je domácí mazlíček pro nemocného s rakovinou přínosem, nebo…

5/12

Psi, kočky a další zvířata pomáhají mnoha lidem v boji se zákeřnou nemocí. Bohužel jsou nejen věrnými přáteli, ale mohou být i přenašeči chorob, což…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru