Téměř každý šestý člověk dnes trpí autoimunitním onemocněním, většina z nich jsou ženy. V podstatě jde o jednu z 10 nejčastějších příčin úmrtí u žen do 65 let.
Problémem je, že navzdory svému onemocnění o něm mnoho lidí ani netuší, zjistí to až pozdě, když už onemocnění stihlo napáchat v organismu mnoho škod.
Je důležité, abyste znali symptomy různých nemocí, které mohou vyvolat odezvu imunitního systému a napadnout vlastní tkáně.
Identifikace příčin, stejně jako správná diagnóza onemocnění nejsou lehké. Projevy jednoho typu onemocnění má často identické projevy jako jiné autoimunitní onemocnění.
Avšak jedním z nejúčinnějších působit je eliminování těch druhů jídel, které způsobují v těle záněty.
Týká se to hlavně obilovin a luštěnin. Ty by měly být z vašeho jídelníčku odstraněny kvůli jejich obsahu lektinů, o kterých se věří, že způsobují uvedené autoimunitní onemocnění.
Užitečným je také test stolice, ve které se bude zkoumat množství prospěšných bakterií. Pokud máte propustné střeva nebo jsou v nich záněty, s velkou pravděpodobností trpíte autoimunitní onemocnění.
Ujistěte se, že podniknete adekvátní kroky pro vyléčení svých střev, abyste zvrátili toto onemocnění.
A konečně, nechte si udělat vyšetření krve na protilátky a také, zda se v ní nenacházejí rtuť, mykotoxiny a další typy toxinů.
Pokud máte podezření, že trpíte autoimunitní onemocnění, první věc, kterou zřejmě uděláte, je návštěva lékaře.
Bohužel, většina lékařů se zaměřují pouze na potlačování projevů onemocnění, ne odstranění jeho příčin.
V případě autoimunitních onemocnění vám budou předepsané léky na potlačení imunity (imunosupresiva), steroidy nebo protizánětlivé léky.
Taková léčba je sice efektivní na snížení bolesti, případně příznaků zmíněných výše, ale nezaměřuje se na prvotní příčiny, že proč imunitní systém funguje nesprávně.
Proto nejlepší, co v dané situaci můžete udělat, je snažit se pochopit příčiny vašeho onemocnění.
Řešení vyplývající z pochopení příčin (psychosomatika), je z dlouhodobějšího hlediska efektivnější než konzumace léků, které pomohou jen na chvíli.
Kromě toho se nedoporučuje užívání imunosupresiv delší dobu. V takovém případě se totiž zvyšuje riziko propuknutí mnohem horších infekcí a dokonce i rakoviny.
Zdroj: http://www.badatel.net/12-priznakov-autoimunitnych-ochoreni-ktore-sa-zvyknu-prehliadat/ www.ireceptar.cz
Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…
víceNa podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…
víceAviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…
víceMakový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…
víceAčkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…
víceChcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš email.
Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život
© Copyright 2013 pzaz.cz