REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Jak na záněty močových cest u dětí (komerční sdělení)

21/9

Močové infekce trápí nejen dospělé, stále častěji se objevují také u dětí a dospívajících. Chuťově vyladěný UroEfekt Junior dítě neodmítne, a tak je podávání kanadské brusinky při zánětu močových cest mnohem snadnější. Navíc je kladně posouzen Českou pediatrickou společností.

 

Močové infekce zaujímají mezi ostatními infekčními příčinami nemocí u dětí třetí místo, hned po zánětech dýchacích a trávicích cest. Mnohem častěji jsou postiženy ženy, a to od útlého věku. Infekce se často opakují, dokonce až v 80% případů. Přidružit se mohou také gynekologické obtíže, vaginální mykózy a výtoky. Jejich výskyt je také velmi častý. Uvádí se, že s vaginální mykózou se v průběhu života setká přes 75 % žen. Pokud se s problémy setkáme, neměli bychom je podceňovat a raději co nejdříve navštívit lékaře.

Projevy

Nejčastější lokalizací bývají dolní cesty močové (močový měchýř, případně močová trubice). Zánět v této části na sebe upozorní bolestmi, pálením a řezáním při močení, nutkáním močit, u malých dětí se objevuje neklid a pláč. Děti naučené na nočníček se mohou začít počůrávat, i to může být varovný signál. Pokud zaznamenáme celkové příznaky, horečku, zimnici, bolesti v bedrech, přítomnost krve v moči (ta může být u všech typů zánětů močových cest) může se jednat o mnohem závažnější stav vyžadující hospitalizaci, zánět horní části močových cest, ledvin.

Příčiny

Vedle vrozených vývojových vad močového ústrojí se mezi nejčastější příčiny řadí oslabená imunita. Průnik virů a bakterií je kvůli snížené obranyschopnosti snadnější, bakterie se tak snáze uchytí na stěnách močových cest, kde se pomnoží a vyvolají infekci. Jedním z možných důvodů oslabení imunity bývá opakované užívání antibiotik, která mohou být podávána právě z důvodu vracejících se močových infekcí. Proto je třeba hledat cesty, jak klasickou léčbu doplnit a přispět k eliminaci opakování zánětů močových cest. Jednu z účinných možností představují kanadské brusinky, přesněji klikva velkoplodá, Vaccinium macrocarpon.

 

Tablety versus lahodný čaj

U brusinek pro děti pečlivě vyberte formu, která se bude výborně podávat. Právě ta bývá kamenem úrazu. Problémy s polykáním velkých tablet či kapslí nemají jen děti, ale také senioři a mnozí dospělí. Řešením rozhodně není obsah kapsle vysypat nebo drtit tablety. Může totiž dojít k úplné ztrátě účinku brusinek při průchodu trávicím traktem.

Osvědčeným prostředkem, který je maminkám k dispozici, je UroEfekt Junior. V rychle rozpustné formě. Praktické je, že prášek je balený po jednotlivých porcích. Varianta rychle rozpustného prášku v horké nebo studené vodě je také pro dospělé a seniory v podobě UroEfekt.

Chutný čaj dítě neodmítne

Chuťově vyladěný UroEfekt Junior dítě neodmítne, a tak je podávání kanadské brusinky mnohem snadnější. Navíc se jedná o nápoj, který je kladně posouzen Českou pediatrickou společností, a to díky obsahu několika synergicky působícím složkám vhodným pro děti od 3 let. Vzájemně posilují svůj účinek. Jedná se o koncentrovaný brusinkový prášek (36:1) a extrakt z málo známého, přesto účinného květu ibišku súdánského. Nápoj je dále zdrojem extraktů z dalších čtyř bylin (celíku zlatobýlu, břízy, kontryhele a listů brusinky).

Je možné dlouhodobé podávání?

Ano, UroEfekt Junior je vhodný i pro dlouhodobé užívání u dětí. Je možné jej podávat např. po celou zimu. Byliny blahodárně působí na močové cesty, nápojem je navíc vhodně posilován správný pitný režim dítěte.

12 tipů, jak předcházet močovým infekcím

 1. Dbejte na dostatečný pitný režim dítěte
 1. U dětí s opakovanými záněty močových cest, můžete dlouhodobě podávat brusinky, např. nápoj UroEfekt Junior
 1. Veďte dítě k pravidelnému močení (zadržování moči podporuje vznik infekce)
 1. Veďte dítě k pravidelné stolici (zácpa napomáhá infekci močových cest)
 1. Správně provádějte hygienu (pozor na správné utírání zadečku holčiček z předu dozadu)
 1. Přednost dejte bavlněnému a vyžehlenému spodnímu prádlu (ne syntetické materiály)
 1. Předcházejte u dítěte prochladnutí beder a podbřišku
 1. Posilujte obranyschopnost dítěte (vhodnou skladbou stravy, užíváním kvalitního doplňku stravy např. ImuRes, otužováním, pohybovou aktivitou, vyvarujte se pobytu v zakouřených prostorách)
 1. Vhodné je probiotikum (resp. synbiotikum), např. ProbioFlora  pro obnovu střevní mikroflóry (vhodné rovněž po každé léčbě antibiotiky)
 1. Používejte vhodné mycí prostředky s vhodným pH (s kyselinou mléčnou)
 1. Dítě namísto koupání sprchujte
 1. V létě upřednostněte koupání v bazénu před rybníky

Záněty močových cest mohou být velmi urputným nepřítelem. V tomto článku jsme Vás seznámili s hlavními zásadami, co můžete sami udělat, aby se infekce neopakovaly. Pokud se tyto obtíže týkají konkrétně vás nebo vašich dětí, držíme palce, abyste je co nejdříve porazili.

 

autor: Bc. Iva Šmrhová

Zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/jak-na-zanety-mocovych-cest-u-deti.htm


Další články

Třezalka tečkovaná - pomáhá více nežli antidepresiva

15/10

Třezalka tečkovaná, latinským názvem Hypericum perforatum, je vesele žlutá rostlinka vyskytující se na slunných místech.

více

Jak si nesežrat planetu? Musíme jíst méně masa, jinak hrozí…

12/10

Přechod k rostlinné stravě, konec plýtvání potravinami, méně průmyslových hnojiv. To vše je podle dosud nejpodrobnější studie o dopadech produkce…

více

Otoky nohou

10/10

V případě otoků nohou jde o poměrně běžnou civilizační chorobu, při které žíly dolních končetin nedokážou dostatečně rychle odvádět krev z nohou zpět…

více

Barefoot, nebo levné tenisky. Jaký je v tom rozdíl?

8/10

Boty s nízkou podrážkou neboli bosoboty, případně barefoot, si získávají stále větší oblibu. Jak je to možné, cožpak jejich majitele nebolí po delší…

více

Jak se bránit únavě na podzim? Vitamíny a minerály

5/10

Podzimní listí už je dávno na zemi a naše energie je na tom podobně. Stres celou situaci jen zhoršuje.

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru