REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

Co je nadýmání a proč vzniká?

2/11

Správně zvolená očistná kúra na podporu našeho trávicího systému poskytne organismu dokonalou pomoc při tom, aby detoxikace byla úplná, díky čemuž pak organismus při trávení nespotřebuje více energie, než je nutné.

Zdravá strava a vyvážený způsob života jsou velice důležité pro každou oblast našeho života, stejně jako pravidelný pohyb. Tím se do jisté míry mohou odstranit takové poruchy trávení, jakými jsou například zácpa, divertikulóza, syndrom dráždivého tračníku nebo nadýmání.

Nadýmání je způsobeno nadměrným hromaděním plynů

Odchod střevních plynů v podobě větrů a krkání dokáže člověku velice znepříjemnit život. Plyny, které zůstávají uvnitř, vyvolávají napětí v břiše, což způsobuje větší, či menší bolesti břicha. Chronické nadýmání, kromě nepříjemných příznaků způsobuje společenské a integrační problémy, neboť člověk, kterého trápí nadýmání, nechodí rád do společnosti.

Bohužel, nadýmání a jeho průvodní znaky nelze zatajit, proto se často můžeme dostat do velmi nepříjemných situací.

Nadměrná plynatost může být i příležitostná, což nejčastěji způsobují konzumované potraviny. Takovým jídlem jsou fazole a jiné luštěniny, různá zelenina (zelí, kapusta, brokolice, květák), některá cibulová zelenina (česnek, cibule, pórek), kořenová zelenina (řepa, ředkvička), droždí a pšenice.

Ve většině potravin, které způsobují nadměrnou plynatost, je na příčině trávení sacharidů. Je tomu tak v případě, když v těle nejsou k dispozici trávicí enzymy, na základě čehož rozklad probíhá až v tlustém střevě.

Chronické nadýmání může mít dvě příčiny:

Jednou je takzvané nadměrné polykání vzduchu (aerofagie), když při dýchání nebo během jídla polkneme příliš mnoho vzduchu. Druhou je proces hnití ve střevech, když trávicí enzymy potřebné ke strávení potravy buď chybí, nebo jsou přítomny jen v malém množství. Proto trávení potravy probíhá v tlustém střevě formou bakteriálního rozkladu, v důsledku čehož se tvoří střevní plyny. Rozborem složení odcházejících plynů můžeme zjistit, o jakou příčinu jde. V prvním případě je složení plynů: dusík, kyslík a oxid uhličitý, zatímco v druhém případě je oxid uhelnatý, vodík a metan.

V druhém případě neprobíhá trávení jídla v žaludku nebo v tenkém střevě správným způsobem, tehdy dochází v tlustém střevě k nežádoucímu procesu kvašení. Trávení jednotlivých živin probíhá pomocí nesprávného trávicího enzymu a na nesprávném místě. Kvůli bakteriím a kvasinkám vzniká hnilobný proces, přičemž jako vedlejší produkt vzniká metan, oxid uhličitý a vodík.

I přítomnost parazitů ve střevech vyvolává nadýmání a křeče v břichu. Hlavní příčinou je to, že přemnožení parazitů narušuje procesy trávení a mohou způsobovat zánět střev.

Poruchy trávení (syndrom dráždivého tračníku, Crohnova nemoc, divertikulóza) také v mnoha případech vyvolávají nadýmání. V tomto případě můžeme zácpu označit za příčinu vzniku nadměrné plynatosti, neboť ve střevech se nacházejí fekální bakterie, které způsobují bakteriální rozklad.

Na základě tohoto se dá říci, že čas na očistnou kúru nadešel nejen tehdy, když pociťujeme trávicí potíže. Nejen syndrom dráždivého střeva nebo divertikulóza, ale už i zácpa nebo nadýmání mohou upozornit na to, že nastal čas na očistnou kúru. Vhodný detoxikační program odstraní z našeho organismu nahromaděné civilizační smetí a parazity.

Prevence a léčba

Abychom předešli nadýmání, musíme během konzumace jídlo důkladně rozžvýkat a pořádně smíchat se slinami, čímž usnadníme proces trávení. Pokud máme citlivé střeva, nebo naše střeva extrémně reagují na potraviny které nadýmají, vynechejme je z našeho jídelníčku, nebo je konzumujme jen s mírou a nepřejídejme se.

Abychom předešli nepříjemným příznakům, pijme bylinné čaje, které snižují tvorbu plynů, nebo podporují jejich odchod (anýzový, fenyklový, mátový atd.). V případě plynatosti mohou hodně pomoci antispasmodika, které pomohou regulovat křeče.

Když nám nadměrná plynatost trvale ztrpčuje život, rozhodně stojí za to, v rámci důkladné očistné kúry, odstranit z organismu parazity, kteří i bez našeho vědomí parazitují v našich střevech.

Velmi důležité je udržet rovnováhu střevní flóry nebo ji obnovit. Aby se napravilo trávení, musí být také vyloučena přítomnost škodlivých bakterií a hub. V případě potřeby užívejme prebiotika a probiotika, nebo konzumujme stravu bohatou na probiotika.

Na to, aby se trávicí enzymy na štěpení různých sacharidů vytvořili v tenkém střevě ve správném čase a v potřebném množství, je nutná pravidelná očista a údržba střev, odstranění nečistot a zánětů.

Zbavte se špatných stravovacích návyků

Ty jsou nejčastější příčinou trávicích problémů. Zásady zdravých stravovacích návyků dodržujme dlouhodobě, protože jen tak dokážeme udržet naše střeva zdravé, a dokážeme vytvořit ideální podmínky pro trávení a vstřebávání. Zdravá strava obsahuje velké množství vlákniny (stravitelné i nestravitelné), zeleninu v čerstvém stavu a potraviny bohaté na živiny (vitamíny, minerální látky, antioxidanty). Mnoho potravin v syrovém stavu obsahuje vlákniny potřebné ke strávení sacharidů, ty se však tepelnou úpravou ničí. Proto se doporučuje potraviny, které nafukují, jíst v syrovém stavu, nebo připravené na páře.

Všechna tato doporučení budou prospěšné současně s absolvováním důkladné, kompletní očistné kúry střev, která očistí střeva a zajistí organismu potřebné vlákniny a důležité živiny.

Při čtení referencí našich zákazníků se můžete dozvědět o tom, jak jim kúra „Clean Inside“ na očistu střeva pomohla, aby se cítili lépe, aby se jim zlepšilo trávení a jak jim kúra odstranila různé nepříjemné symptomy (jako např. i nadýmání).

Tato fantastická očistná kúra v jediném balení obsahuje vše, co organismus pro svou dokonalou detoxikaci potřebuje. Po absolvování detoxikačního programu se odstraní nadýmání, zácpa a paraziti z organismu, a zmizí i nejrůznější trávicí potíže a jiné střevní problémy.

 

Zdroj: http://www.detoxikace-organismu.info/nadymani/


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další články



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru