Nejspíš si řeknete, že není možné uzdravit se z angíny a jí podobných nemocí, aniž byste začali brát antibiotika. Vždyť v době, kdy máte zarudlý krk, zduřelé lymfatické uzliny a čepy na mandlích a jste poněkud naštvaní, že vás zase stihla angína, se jí přece potřebujete co nejrychleji zbavit! Zkuste si ale přiznat, že "náběh" na toto onemocnění už cítíte ve svém těle dříve, že to není jen tak zčistajasna a náhle.
Většinou jsou bolesti v krku či angína spojeny z hlediska psychosomatiky s momentem, že něco nechceme, bojíme se to vyslovit, nebo jsme to dlouho neříkali. Naše nemoce jsou vždy propojeny s našimi myšlenkami a potlačovanými emocemi.
Potlačené emoce jsou následkem toho, že něco nemůžeme. V případě angíny to bývá strach a potlačovaná kreativita. U dospělých, kteří onemocněli angínou, to tedy znamená, že mlčí o svých pocitech, potlačují je, nebo jim dávají průchod pouze v afektu. Něco v sobě dusí a předstírají, že je vše v pořádku. Pokud dostanou angínu děti, bývá to povětšinou z důvodu jejich smutku z chování rodičů, nebo když pociťují nedostatek lásky. Co to tedy znamená? Pokusme se nebát vyslovit svůj vlastní názor a pokud možno v klidu a bez útoku si říci o své potřeby. A navíc si samozřejmě přiznejme, kde leží jádro pudla – o jaký problém jde a kde hledat jeho příčinu.
Jelikož neexistuje nemocné tělo a zdravá duše, není ani zdravé tělo a nemocná duše. Obě tyto naše "součásti" jsou bez sebe v podstatě neoddělitelné, a tím pádem se navzájem ovlivňují.
Tento druh terapie se zabývá naší duší (a naší etickou stránkou), o kterou se doposavad příliš nestaráme, protože máme přece na starosti hlavně záležitosti hmotné a snažíme se přežít. Naše duše se nachází v oblasti solar plexu, tzv. slunečné pleteně. Se svou duší však potřebujeme spolupracovat, protože pokud se o ni příliš nestaráme, dochází k psychosomatickým nemocem. Když necháváme svou duši bez povšimnutí, může postupně dojít k onemocnění našich orgánů.
Stále je dost lidí přesvědčeno o tom, že když venku v zimě prochladnou, najde si je i nějaký bacil a přijde chřipka, viróza nebo angína. Jenže když jsou, jak jsem se již výše zmínila, naše emoce a duše úzce spjaty s naším tělem a jsou vyváženy, nemusí tomu tak být. Hlavně pokud jsme v dobrém naladění a rozpoložení, hned tak se na nás některý virus nenalepí. A když máme zdravou duši (teď nemám na mysli duševní onemocnění), máme tak zdravé i jednotlivé orgány a naše tělo funguje bez problémů.
Ale pojďme zpátky k bolestem v krku, angínám, potažmo i k onemocněním se štítnou žlázou. Pokud vás bolí v krku, opět to souvisí se strachem. Máte stažené hrdlo? Z hlediska tradiční čínské medicíny (TČM) vede podél štítné žlázy po krku dolů energetická dráha žaludku.
Autor: Iva Lhotská
Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…
víceNa podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…
víceAviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…
víceMakový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…
víceAčkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…
víceChcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš email.
Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život
© Copyright 2013 pzaz.cz