Jak se zdá z venkovních teplot, letošní zima dorazila teprve před několika dny a chvíli s námi vydrží. Venku je sice místy slunečné, ale ukrutně mrazivé počasí. V mrazu nejvíce trpí naše pleť, rty, ruce ale také vlasy. Jak pečovat o pokožku těchto částí těla při mínusových teplotách? Poradí náš článek.
Časté přecházení z vyhřáté kanceláře či domova do venkovních mrazů, je pro pleť náročné. Pokožka se v přehřátých místnostech dehydratuje a venku hrozí její poškození. Nejvíce trpí citlivá pokožka, která může i popraskat. Stejně jako v létě i v zimě je důležitá hydratace. V extrémních mrazech nebo naopak suchých podmínkách dochází ke snížení její přirozené vlhkosti. Pokožka se vysušuje, začíná být napjatá, hrubá a navíc není téměř vůbec schopná absorbovat výživné krémy. Snižuje se nejen její vláčnost, ale také její vlastní ochranná funkce. Povrch pokožky může rozpraskat. Za nízkých teplot dochází také ke zpomalenému průtoku krve v místech, která nejsou chráněná teplým oblečením, a tím i ke zpomalení metabolismu v kůži. Při přechodu do tepla pak dochází k překrvení, kůže zrudne a následkem častého střídání teplotních extrémů může dojít k popraskání drobných žilek.
Účinnou ochranou před vlivem mrazivého počasí může být několik jednoduchých rad, kterými se již možná řídíte nebo s nimi můžete začít.
I během zimy je nutná správná hydratace pleti zevnitř organizmu i zvenku. První pravidlo je používat mastnější krémy. Pokud se denně líčíte, používejte v zimě také make-up, který vytváří jakýsi štít proti škodlivinám. Používejte odličovací přípravky bez alkoholu. Nejideálnější je k odlíčení v zimních měsících pleťové mléko. Na noc sáhněte po mastnějším, krému. Jako výživu zkuste použít čistý vitamín E pro pleť Monodermá E5. Tento přípravek pleť krásně zvláční, dodá potřebný vitamín a navíc funguje jako přirozený UV filtr proti horským slunečním paprskům, které nesmíme podceňovat. Oční okolí je háklivé na sluníčko v létě i zimě, proto k jeho ochraně před UV zářením můžete použít také sluneční brýle. Na noc používáme výživný oční krém.
Na rtech se více než kde jinde projevuje dehydratace organizmu a pokožky. Používejte jelení loje s heřmánkem, aloe vera nebo medem. Na hory zvolte tyčinku obohacenou UV filtrem. Líčení zakončete nanesením mastnější rtěnky nebo si pod svou oblíbenou aplikujte právě jelení lůj.
Kromě rtů většinou v zimě trpí nejvíc ruce. Hodně žen zapomíná na rukavice a také na ošetření krémy. Proto rukám věnujte v zimě mimořádnou péči. Zahalte je do teplých rukavic a dopřejte jim hydratační krémy. Nechoďte ven, když máte ruce vlhké.
Vlasové vlákno se vlivem nízkých teplot oslabuje, vlas se začíná třepit, lámat a vypadávat. Méně pestrá zimní strava chudší na vitamíny a stopové prvky může mít za následek ztrátu lesku a hebkosti. Důležitá je nejen pokrývka hlavy, ale také výživný šampon a kondicionér. Nikdy nevycházejte ven s vlhkou hlavou, mohlo by dojít k poškození vlasových vláken a nebo se vzápětí dostavit nachlazení.
Zdroj: http://www.medaprex.cz/cs/magazin-krasy/problemy-s-pleti/jak-chranit-pokozku-pred-mrazem-71.html
Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…
víceNa podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…
víceAviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…
víceMakový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…
víceAčkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…
víceChcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš email.
Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život
© Copyright 2013 pzaz.cz