REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

Betaglukany – strážci naší imunity

2/3

Slovo betaglukany slýcháme velmi často, a to zejména ve spojení s podporou imunity s přípravky, které jsou pro tento účel vyrobené.

Co to je beta glukan

Beta glukan je unikátní přírodní polysacharid, schopný podporovat obranné reakce organismu proti bakteriálním a parazitárním chorobám. I když jsou aktivní účinky beta glukanu známé již delší dobu, až poslední roky se dostávají do popředí. Důvodem je zejména hledání náhrady za antibiotika, která začínají být díky rezistentním bakteriím neúčinná. Více než padesát let výzkumu a tisíce studií prováděných na různých universitách ve světě prokázaly, že denní konzumace beta glukanu optimálně stimuluje makrofágy (bílé krvinky) a výsledkem je obranný systém vyladěný na nejvyšší výkon.

Jak beta glukan v těle funguje

Dobře fungující imunitní systém snadno rozezná cizorodou látku, ať už je to bakterie nebo nějaký parazit, a zničí ji. Hlavní roli zde hrají makrofágy. Makrofágy, které jsou přítomné ve všech orgánech našeho těla, přitom fungují jako generálové imunitního vojska a posílají bílé krvinky do bitvy. Pracují tak trochu jako známý Pac Man v oblíbené videohře našeho mládí. „Požírají vše, co do krve nepatří“. Ale všechno nezvládnou a dlouhodobé infekce, opakované nemoci nebo velký stres je vyčerpají stejně, jako je vyčerpaný celý organismus. Je proto jasné, že makrofágům tvořícím tu nejdůležitější obrannou linii, musíme nějak pomoci.

Pomoc přichází ve formě beta glukanů

Na buňkách imunitního systému (především se jedná o makrofágy, neutrofily, některé lymfocyty a přirozené zabíječe) existují specifické receptory pro glukan nazvané CR3. Ve chvíli, kdy se na receptor CR3 naváže beta glukan s dalšími složkami z organismu, dojde k bouřlivé aktivaci imunitní buňky, která ničí všechno cizorodé a nepatřičné, od bakterií až po rakovinné buňky. Betaglukany jsou vlastně takové hnací motory imunitních buněk.

Jak beta glukany získat

Polysacharid – beta glukan se nejčastěji vyskytuje v houbách. Najdeme jej v druzích hub, které běžně v létě sbíráme v našich lesích, ale i v tzv. medicinálních houbách, které si většinou do kuchyně tak často nenosíme. Pouhým pojídáním však beta glukany z hub naše tělo dostane v množství 2-3%. Chybí nám totiž trávicí enzym, který by v trávicím traktu tyto účinné látky z hub uvolnil. Proto ani užívání rozemletých hub na prášek nebývá léčebně moc účinné

Řešením je koncentrát. Jedná se o velmi silný vodný výluh z léčivých hub, kde se tímto postupem uvolní velké množství beta glukanů. Tento výluh se pak speciální technologií vysuší na prášek, který se dávkuje do přírodních kapslí. Minimální obsah 25% beta glukanů v takto získaném prášku zajišťuje dobrou účinnost přípravku. Vše co je více ukazuje na větší účinnost výrobků.

 

Zdroj: http://www.serafinbyliny.cz


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další články



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru