REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

Koupání miminek v kyblíku, má to své výhody?

12/10

Koupání by mělo být pro miminko příjemným rituálem. Ne však každému miminku se koupání v klasické vaničce líbí, některé děti celou dobu ve vodě propláčou, cítí se vystresovaně a nespokojeně. Příčinou může být nepřirozená poloha při koupání, možným řešením je použití speciálního kyblíku.

Potřeby pro koupání miminka

Při každém koupání miminka je důležité mít vše potřebné po ruce. Kromě vaničky či kbelíku si nachystáme zejména teploměr do vody, osušku a župánek, dětské mýdlo a šampon, gázové vatové čtverečky, dětské vatové tyčinky do uší, mastičku proti opruzeninám, dětský olejíček k promaštění suché dětské pokožky po koupání a dětský vlasový kartáček.

Jak na koupání miminka v kyblíku

Děťátku sahá voda v kyblíku až po ramínka, proto dokud nedrží hlavičku, je třeba mu ji podpírat. Stačí jednou rukou jemně přidržovat hlavičku a druhou rukou používat k mytí miminka. Když už je dítě větší a samostatně drží hlavičku, spokojeně si v kyblíku odpočívá s překříženými nožičkami. Pokud při koupání miminko příliš klouže, dáme na dno kbelíku klasickou látkovou plenu. Koupání v kyblíku při troše cviku zvládne hravě jedna osoba.

Vybíráme kyblík, kupujeme vždy originál!

V případě kyblíků ke koupání se vyplatí koupit originál, součástí balení jsou vždy instrukce, bezpečnostní rady a upozornění. Jsou průhledné, takže jasně vidíme, jak v nich dítě sedí. Obyčejné kbelíky bývají příliš úzké, nesplňují požadované limity zdravotní nezávadnosti, pro koupání jsou nevhodné a mohlo by dojít k ohrožení dítěte.

Pozitiva koupání v kyblíku

  • na straně kyblíku je ryska, která udává ideální hladinu napuštěné teplé vody podle váhy miminka
  • kbelík je konstruován tak, aby v něm bylo možné koupat dítě až do tří let
  • koupání v kyblíku je pro miminko přirozenější, tvar kyblíku kopíruje dělohu, a tak je miminko v podobné poloze jako v bříšku
  • koupání v kyblíku je vhodné i pro předčasně narozená miminka
  • dítě při koupání sedí na dně kyblíku a je ponořeno až po krk, voda pomaleji chladne a nehrozí tak možné podchlazení jako při koupání ve vaničce
  • spotřeba vody je oproti koupání ve vaničce podstatně nižší
  • poloha, kterou dítě při koupání zaujme, přirozeně napomáhá uvolňovat křeče při kolikách
  • výhodou je také lepší skladovatelnost v domácím prostředí i při cestování
  • manipulace v kyblíku se zprvu může zdát „neohrabaná“
  • při koupání se nedostaneme do všech záhybů, oblast zadečku je proto vhodné umýt ještě před samotným koupáním
  • odradit nás může i samotná cena kyblíku na koupání, ta se pohybuje od 500 Kč výše (záleží na značce, designu a podobně)

 

 

Zdroj: http://tehotenstvi.zdrave.cz/koupani-miminek-v-kybliku-ma-to-sve-vyhody/ www.babyweb.cz


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další články



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru