REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Imunita – Modulace imunity dávnou čínskou houbou Cordyceps

6/4

Imunita je základem zdraví. Cordyceps sinesis (housenice čínská), tradiční čínské léčivo, je houba, která se už přes 2 000 let používá v Číně a Asii jako součást léčby řady potíží včetně mnoha rakovin.

 

Cordycepin 

Jedna z aktivních složek, má prokazatelně mnoho farmakologických působení včetně imunologické stimulace a antibakteriálních, antivirových, antioxidačních, protizánětlivých a protinádorových účinků. Může být prospěšná jako podpora během a po léčbě pacientů s rakovinou.

V současnosti jsou účinky housenice na modulaci imunity a její použití v součinnosti s moderními chemoterapeutiky jak pro podporu léčebného přínosu, tak pro zvládání vedlejších účinků široce prostudované.

Dostupné důkazy naznačují, že efektivita HČ jako potenciální protinádorové /protirakovinné léčebné látky souvisí s její rolí aktivátoru přirozené imunitní odpovědi.

Cordyceps, jako mnoho jiných léčivých hub, se v Asii pro své výživné a posilující vlastnosti tradičně vaří v polévce. Stejně jako jiné léčivé houby je HČ bohatá na polysacharidy, primární modulátory imunity, a také na vitamíny a minerály. Dá se o ní přemýšlet jako o léčivé potravině. Cordyceps je nejlepší brát jako vodní výtažek (čaj nebo polévka) nebo jako kvalitní prášek, který lze smíchat s džusem nebo vodou nebo dokonce i s jogurtem nebo jablečnou přesnídávkou.

Je důležité obstarat si kvalitní, správně připravený a zpracovaný výrobek z Cordycepsu, jen tak zajistíte, že z této léčebné houby získáte největší užitek. Stejně jako u jakéhokoli produktu této povahy se pro radu obraťte na kvalifikovaného zdravotnického pracovníka.

Složky léčivých hub, jako je například HČ, mají málo interakcí s jinými léčivy a často se dají bezpečně používat společně s konvenční léčbou. Vždy se o používání bylinných léčiv poraďte se svým lékařem.

Jaké jsou potenciální přínosy housenice čínské?

Studie prokazují následující působení a účinky vodního výtažku Cordycepsu:

 • Polysacharidy v cordycepsu mají prokazatelné účinky stimulující imunitu a působící protinádorově.
 • Cordyceps prokazatelně brání růstu několika rakovinných buněčných linií
 • Cordyceps také prokazatelně chrání játra a ledviny před toxickými vedlejšími účinky chemoterapie.
 • Cordyceps prokazatelně umocňuje a posiluje působení některých chemoterapeutik.
 • Cordyceps prokazatelně podporuje buněčnou smrt (vyvolává apoptózu). Normální buňky se samy zničí (podstoupí apoptózu), když je buňka poškozená. Rakovinné buňky tohle nedokáží. Látky, které způsobují normální buněčnou smrt, jsou dnes široce využívány při chemoterapii. U Cordycepsu bylo mnoha studiemi prokázáno, že vyvolává apoptózu, neboli normální buněčnou smrt u rakovinných buněk, a to naznačuje, že by Cordyceps mohl být hodnotnou doplňkovou léčbou pro pacienty s rakovinou.
 • Cordyceps je účinný antioxidant, a tak chrání buňky před poškozením volnými radikály. Poškození volnými radikály je proces, při kterém volné elektrony poškozují naše buňky a naši DNA. Poškození volnými radikály se považuje za primární faktor v procesu stárnutí. Navíc když je DNA (genetický materiál) v buňkách poškozena, narůstá riziko rakoviny. Cordyceps prokazatelně zvyšuje produkci glutathionu a SOD, ochranných, přirozených antioxidantů vytvářených v našich buňkách jako ochrana proti poškození volnými radikály a oxidací.
 • Cordyceps vykazuje protizánětlivé vlastnosti. Zánět je faktor společný mnoha nemocem včetně rakoviny. Podpoření zvládání zánětu moduluje náš imunitní systém. Cordyceps konkrétně prokazatelně potlačuje produkci COX-2, NFkB a TNFa, zánětlivých molekul přítomných v rakovinných buňkách a při mnoha jiných onemocnění.
 • Cordyceps prokazatelně zvyšuje produkci NK buněk (přirozených zabijáků). NK buňky jsou primárně ochranné buňky a při přirozené vrozené imunitní odpovědi jsou účinné jak proti nádorovým buňkám, tak virovým buňkám.
 • Cordyceps také prokazatelně brání metastázím a šíření některých druhů rakoviny. Právě metastáze, rozšíření rakovinných buněk z primárního původního místa nádoru do jiných částí těla, zapříčiňují smrt pacientů. Zamezení metastázím proto prodlužuje život pacientů s rakovinou.
 • Některé studie ukázaly, že Cordyceps předchází metastázím potlačením angiogeneze, procesu, kterým nádorové buňky vytvářejí nové cévy, což nádoru umožňuje růst a také rakovinným buňkám umožňuje proniknout do krevního oběhu a cestovat do dalších částí těla.
 • Kvalitativně pacienti s rakovinou, kteří používají Cordyceps spolu s chemoterapií, udávají méně únavy, nižší bolest a menší úbytek hmotnosti během léčby.
 • Cordyceps také vykazuje antivirové a antibakteriální vlastnosti. Pacienty s rakovinou během chemoterapie a po operaci často ohrožují infekce. Výzkumníci předpokládají, že Cordyceps zvyšuje odolnost vůči infekcím modulací imunitních funkcí, zvyšováním počtu bílých krvinek a NK buněk a modulací zánětu.
 • Cordyceps navíc prokazatelně chrání před úbytkem kostí a osteoporózou, což je rizikový faktor pro mnoho pacientů, obzvláště s rakovinou prsu a prostaty, kteří berou léky blokující hormony.

 

Zdroj: http://www.cordyceps.info www.detoxtrading.co.uk


Další články

Problémy štítné žlázy mohou ovlivnit těhotenství i dítě

25/5

Problémy štítné žlázy mohou ovlivnit těhotenství i porod, a pokud nejsou léčené, mohou ohrozit i duševní vývoj dítěte. Lékaři proto chtějí zavedení…

více

Tanec pomáhá lidskému mozku, zlepšuje pozornost i řeč,…

22/5

V rytmech country, jazzu i afrických tanců se půl roku pravidelně vlnili zdraví lidé nad 60 let a lidé s mírnou kognitivní poruchou. Vědci z výzkumné…

více

Studie: Vysoušeče rukou vyfukují fekální bakterie

20/5

Nedávno publikovaná studie ukázala, že vysoušeče rukou na veřejných toaletách foukají na lidi bakterie z výkalů.

více

Jednoduchý trik, který vás za okamžik zbaví úzkosti, smutku…

17/5

Všichni jsme už slyšeli o akupunktuře a o tom, jak se úspěšně používá ke zmírňování traumat, bolesti, nemocí a stresu.

více

Školní fobie

15/5

Školní fobie, vyhýbání se škole, odmítání chodit do školy. To všechno jsou termíny, kterými můžeme popsat úzkost dítěte, které má nepřiměřený a…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru