REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Zdravotní problémy

Příznak – Bolesti kolem pupku

Do oblasti pupku se může promítat bolest z řady orgánů dutiny břišní, níže uvedené příčiny jsou pouze ty nejčastější (tedy nikoliv všechny).

Příčiny

1. Akutní zánět slepého střeva

Bolest nejprve začíná v okolí pupku a je tupá, neurčitá. Může být doprovázena nevolností a zvracením. Teprve později se bolest přesune do pravého podbřišku a stává se ostrou. Přidávají se horečky, průjmy nebývají typické.

2. Střevní neprůchodnost

Většina případů střevní neprůchodnosti je spojena s trvalými či nárazovými bolestmi břicha. Bolesti mohou být situovány neurčitě do oblasti pupku a pociťovány při pohmatu celého břicha. Stavy jsou to vážné a mohou být spojeny s řadou nemocí orgánů dutiny břišní (rozlišujeme mechanický, cévníneurogenní ileus). Je nutná hospitalizace na chirurgickém oddělení, sledování pacienta, zjištění příčiny ileu a v případě nutnosti jeho chirurgické řešení. O jednotlivých typech střevní neprůchodnosti a jejich příčinách si přečtěte v příslušných textech.

3. Rupturaaneurysmatu břišní aorty

Při prasknutí tepenné výdutě se objeví náhlá bolest, která poměrně rychle přechází v šokový stav. Diagnózu lze stanovit dle ultrazvuku či CT břicha, řešením je chirurgický zákrok. Úmrtnost je velice vysoká.

 

Zdroj:

web stefajir.cz

 

Více informací - související zdravotní problémy

Více informací - související obecné informace
Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru