REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Můj životní styl

Pozitivní myšlení a afirmace

 

Pozitivní myšlení je základ pro šťastný a spokojený život. Každý v životě má těžké období, kdy ztrácí víru i naději a v ten okamžik by každý měl najít v sobě sílu pracovat sám na sobě, protože pokud chce v životě učinit pozitivní změnu, musí začít u sebe se změnami.

Změňte svůj životní postoj a své chování a uvidíte, jakým zázrakem se určité situace vyřeší a lidé s vámi budou jinak jednat.

 • Důležité je v životě odpuštění. Odpouštět sám sobě, protože jako lidé chybujeme, což jsou naše životní lekce, ze kterých se máme poučit, proto tady jsme. 
 • Poděkovat a jít dál a stále se nevinit z toho, co kdysi bylo. Lidé se celý život vyvíjí a mění.
 • Další krok je odpustit druhým jejich činy, slova i myšlenky, které byly, na nás učiněny.  Uvědomit si, že v daný moment jednali, jak nejlépe uměli a že zodpovědnost za jejich čin nesou oni sami, ale tím, že neodpustíte, ubližujete sami sobě. Následky se časem projeví na zdraví i v psychice. 

Pokud nedokážete odpouštět, nečekejte, že vám někdo odpustí.

 • Člověk by se měl naučit také omlouvat za činy, které způsobil a nemusíme to říkat přímo té dotyčné osobě, ale posílat tuto informaci v myšlenkách, která se dostane, kde má pomoci podvědomí.

 

Důležitý krok je se v životě rozhodnout. Každý má právo svobodné vůle rozhodnout se, co v životě chce učinit a kam chce směrovat. Nikdo za nás život nežije a jen sami si volíme cestu, kudy se vydáme a jaké životní zkoušky či zkušenosti si projdeme či zažijeme.

Každý z nás je svým způsobem výjimečná osoba, všichni nalézáme smysl života a všichni toužíme po lásce a naplnění v tomto světě. Proto pokud chcete být milováni, nejprve musíte milovat sami sebe, aby se mohla láska k vám vrátit. 

Pokud necítíte lásku a neumíte jí dát, těžko vám ji někdo dá. 

 

To co vysíláte svým chováním k lidem, se vám nakonec několikrát vrací. Vždy první krok musíte učinit sami na sobě.

Pokud chcete pozitivně působit na své podvědomí a pracovat na sobě, nejvhodnější doba je před spaním a ráno při vzbuzení, kde ještě pracujeme v hladině Alfa. 

 

 • LÉČIVÁ AFIRMACE

 1. Jsem zdravá/ý.
 2. Mé tělo je v naprosté harmonii. Je plné lásky a vnitřní síly.
 3. Vstupuje do něj léčivá energie, která mi proniká do každé buňky v těle a léčí vše potřebné.
 4. Cítím se v naprostém pořádku.
 5. Jsem vděčná/ý za tento dar a děkuji za své pevné zdraví. 

 

 • FORMULKA POZITIVNÍHO MYŠLENÍ

"Jsem dokonale harmonická. V nitru svého bytí nalézám klid a jistotu. Z nekonečné moudrosti podvědomí čerpám sílu získávat úspěšně vše, co potřebuji k optimálnímu životu pro sebe i pro svou rodinu. Jsem svobodná, jistá, nemám co skrývat a dosahuji úspěchu. Láska, kterou nabízím ostatním lidem, se mi vrátí v jejich vstřícnosti, v jejich ochotě pomoci a v jejich zájmu se mnou spolupracovat. Nastoupila jsem úspěšně novou cestu a vím, že moje vnitřní síla mou představu již brzy obrátí ve skutečnost. Do budoucnosti hledím s důvěrou a s klidem. Vše se v dobré obrátí. Můj vnitřní hlas mi ukáže správný směr, kterým bezpečně vykročím."

 

 • HOJNOST

Přijímám vděčně do svého života vše dobré. Všechny mé potřeby jsou naplňovány nyní a vždycky.

 

 • POZITIVNÍ NALADĚNÍ 

Den ode dne je lépe.

 

 • OTEVŘÍT SRDCE LÁSCE

Jsem plna hlubokého klidu a harmonie. Miluji svůj život i své tělo. Nevyčerpatelná síla mého podvědomí prostupuje celým mým tělem až do poslední buňky, čistí mě a je mi posilou. Z harmonie, která mě naplňuje, vyzařuje též moje láska ke všem lidem okolo mne. Cítím, jak jsou všechny duše spojeny, a jsem plnohodnotný člen tohoto společenství. Jsem plna harmonie a plna lásky, jsem zdravá a šťastná.

 

 • ZÍSKÁNÍ SEBĚDŮVĚRY

Jsem zdravá a naprosto harmonická. Naplňuje mě hluboký klid a důvěra. Mám záštitu v nekonečné síle svého podvědomí, jež určuje můj život a přináší mi štěstí a spokojenost. Na své kolegy i ostatní lidi myslím s láskou a sympatiemi: žiji a pracuji s nimi v harmonickém souladu. Děkuji stvořiteli za plnost a bohatost života, za vnitřní i vnější štěstí, jehož mohu být v životě účastna.

 

Starodávné havajské učení Ho'oponopono. Tajná havajská technika na vytváření hojnosti, zdraví, míru...

 • ,,omlouvám se",  
 • ,,miluji tě",
 • ,,prosím, odpusť mi",
 • ,,děkuji ti".

 

Všechny afirmace budou působit, až těmto slovům skutečně budete věřit, mimo metody Ho´oponopono. Je zapotřebí nepochybovat mít neochvějnou víru ve své skvělé zdraví. Pokud vědomí a podvědomí jsou v rozporu afirmace nemá účinek.

  

Mnoho lidí má strach se rozhodnout:

 • doufají, že se situace zlepší ( vytvářejí si iluze a nevidí vše jasně nebo nechtějí vidět pravdu)
 • bojí se, že to nezvládnou (strach zůstat sám, přijmou zodpovědnost sám za sebe, bojí se, že nemají na to dostatek síly, že tu tíhu bolesti neunesou)
 • vzali si na sebe mnoho zodpovědnosti i za druhé a pak neví, co dříve řešit (nedokážou si rozdělit denní povinnosti a vše nechávají na sobě, nemůžeme brát zodpovědnost za druhé, nenáleží nám to)
 • nevěří, že to dopadne dobře, pokud se konečně rozhodnou (pokud vnitřně cítíte se delší dobu zle, tak je to jasný signál, že je čas pro změnu a pro vhodný čas se konečně rozhodnout a nezůstávat v tom, v čem se necítíme dobře, odrazí se nám to pak v psychickém stavu a ve zdraví)
 • nenaslouchají své intuici, která jim dávno ukázala, kterou cestou se dát (mnohokrát lidé dostávají signály - vnitřní hlas, kterému nenaslouchají, neboť strach - ego do nich křičí - neposlouchej to, tohle nedělej a pak se diví, že se rozhodli špatně)

 

  

Láska má mnoho podob: upřímná, falešná, hraná, zkreslená, bezpodmínečná, s podmínkami, nezdravá závislost - lpění... 

 • Láska k: rodičům, přátelům, sourozencům, dětem, zvířatům, k přírodě, k práci, k partnerovi, k životu.....
 • Většina partnerských vztahů prochází nezdravou láskou s podmínkami, závislostí a lpěním jeden na druhého. Nedokážou se od sebe odpoutat a  mají pocit, že jeden bez druhého nedokážou žít. Hlídají se, žárlí na sebe, ubližují si slovně i fyzicky, jsou mezi sebou neupřímní, nevěrní, není zde úcta k partnerovi. Bojují mezi sebou, kdo prosadí svou pravdu, svůj názor, kdo koho povede. To je špatně!!!
 • Bezpodmínečná láska je o dávání a přijímání. Nepředělávat si partnera k obrazu svému, ale milovat jej, jaký je, se všemi jeho klady i zápory. Každý činí změnu v sobě ze své vlastní svobodné vůle. Je zde upřímnost, nedávají si žádné podmínky, ale vzájemně se tolerují, komunikují, respektují a jeden druhého si váží. Nebojují proti sobě, nemají to zapotřebí. Věří si, mají vzájemnou úctu, jsou si oporou.
 • Mnoho lidí skočí na hezké slovíčka a má problém se vyjádřit, co skutečně od vztahu a od lásky chtějí.Jenomže hledají lásku u druhého, ale sami se rádi nemají.
 • Pokud hledáte lásku u druhého, najděte ji první v sobě.

 

Postavte se k zrcadlo a řekněte sami sobě: MILUJI TĚ, VÁŽÍM SI TĚ, VĚŘÍM TI, JSI MI OPOROU, JSI VÝJIMEČNÝ/Á, JSI DŮLEŽITÁ/Ý, JSI ÚSPĚŠNÁ/Ý, ŠŤASTNÁ/Ý. Až toto dokážete, pak k sobě přitáhnete energeticky v podobě partnera to samé, neboť stejné přitahuje stejné.

 

Co nemáte v sobě, nenajdete u partnera - nastavuje Vám pouze zrcadlo, co se ještě máte vůči sobě naučit. A to hlavně mít sám sebe rád/a. Láska k nám samotným.

 

Mnoho lidí nemá úctu k rodičům, tam je základní kámen úrazu. Nesoudit projevy lásky rodičů k nám. Dali nám svou lásku, tak jak nejlépe uměli v tom nejlepším přesvědčení, ale my sami máme v sobě najít lásku. Nikdo jiný nás to nenaučí.

 

Nemůžeme nikoho nutit, aby nás miloval: ani rodiče, ani sourozence, ani přátelé, ani děti. To, co ze sebe dáváme, se k nám vrací. Nemůžeme očekávat, že se všem zavděčíme a že lásku bude každý opětovat. Někdo to zkrátka nedokáže, neví co je to láska a zaměňují si to s falešnou, neupřímnou a hranou láskou. Proto v době, kdy je Vám nejhůř, zjistíte, kdo Vás srdečně miluje či má rád. To je čistá láska. V nouzi poznáte přátelé, rodinu a jejich skutečnou lásku k Vám.

 

Může Vás tato skutečnost ranit, když uvidíte, že láska není opětovaná, ale nesuďte je a odpusťte jim. Je to jejich svobodná volba, jejich projev lásky. Jinak to neumí, nenaučili se milovat totiž sami sebe a proto kolem sebe rozdávají negativní projevy a ubližují. Sami potřebuji najít v sobě lásku. 

 

Může se Vám stát, že někdo nebude chtít Váš projev lásky. Nikomu nic nevnucujte, vstoupí Vám do cesty člověk, který lásku rád přijme a ještě Vám ji opětuje a to je to, co každý potřebuje.  

 

 

 

Zdroj: web vnitrnirovnovaha.estranky.cz/clanky/pozitivni-mysleni-a-afirmace.html

 

 

Více informací - související zdravotní problémy

Více informací - související obecné informace


Související zdravotní problémy

Související obecné informace

Související publicistika

Alkohol a antikoncepce zvedají v dospívání krevní tlak

4/10

Životní styl adolescentů a případné dopady na jejich zdraví se rozhodli prozkoumat australští vědci. Zjistili, že v některých případech může dojít k…

více

Banány – 25 důvodů proč je jíst

21/5

Nikdy se nebudete dívat na banány stejným způsobem, až objevíte jejich nedoceněné výhody pro vaše zdraví. Banány obsahují vysoké množství vlákniny a…

více

Jak pečovat o atopickou pokožku? Jezte zdravě a…

22/5

Zánět, na kůži silně svědivá ložiska s šupinkami nebo s puchýřky naplněnými tekutinou, změna barvy a struktury postižené kůže. To jsou viditelné…

více

Jak zdravě solit

15/5

Pohádka „Sůl nad zlato“ vystihuje podstatu věci. Sůl je mnohdy vzácným a nezbytným doplňkem při přípravě jídla. Musí se ale používat v přiměřeném…

více

Migréna – bolest z nerovnováhy jater a žlučníku

17/6

Migréna má mnoho podob – rozpínavá a úporná tupá bolest celé hlavy a pocit, jako by měla každou chvíli prasknout, nebo vystřelující a ostrá bolest…

více

Nenechte si odkvést černý bez. Sušte, nebo zkuste výborný…

9/6

„Před lípou smekni, před bezem klekni,“ říká jedno staré české přísloví. Bílé květy zaplavily krajinu…

více

Ploché nohy: prevence, léčba a cviky

25/5

Chůze patří mezi nejdůležitější a velmi prospěšné pohybové aktivity pro zdraví člověka. Denně nohy namáháme, ať už jdeme do práce, školy, nebo jen na…

více

Potravinové doplňky stravy na podzim

7/9

Rady imunoložky a homeopatky MUDr. Ziny Kaucké z Homeopatické kliniky na Praze 6...

více

Rakovinové domy

19/6

Rakovinové domy se na první pohled neliší od domů ostatních. Jejich obyvatelé možná něco tuší, ale většinou si to ani neuvědomují. Často se stává, že…

více

Revmatoidní artritida: Co pomáhá?

12/5

Revmatoidní artritida je celkové zánětlivé onemocnění pojivových tkání, nejčastěji se symetrickým postižením kloubů. Příčina onemocnění v podstatě…

více

Se stoupající oblibou tetování se zvyšuje i výskyt…

13/5

Tetování. Ozdoba, která provází lidstvo od počátků jeho existence a která se v posledních několika desetiletích opět dostává do popředí zájmu. Přesto…

více

Strach se dědí: Tragédie dědů poznamenají DNA vnuků

8/6

Strach a bolest k životu patří a v rozumné míře se s nimi dokážeme vyrovnat. Pokud však jejich intenzita nebo délka trvání přeroste určitou hranici,…

více

Tajemství sexuální intimity

11/5

Sex je nedílnou součástí každého harmonického vztahu. Intimita je pro spokojený vztah stejně důležitá jako vše ostatní. Sexuální život není něčím…

více

Toxické látky v našich interiérech

18/5

V souvislosti s informacemi o vysokém obsahu toxických látek v našich interiérech se v západní Evropě a v USA doporučuje, aby se lidé přezouvali před…

více

Třídenní půst může regenerovat celý imunitní systém

3/7

Celý imunitní systém člověka může omládnout za pomoci půstu trvajícího pouhé tři dny, protože spouští mechanismus, při kterém tělo začíná vyrábět…

více

Vitamín D je skutečným elixírem života

26/5

Chrání nás před závažnými nemocemi. Naplňuje novou energií, a tím prospívá i naší duši. To, že potřebujeme vitamíny, minerály a stopové prvky v…

víceDalší články - Můj životní styl

Zdravotní problémy - Můj životní styl

REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru