REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Zbavte se deprese pomocí přírodního doplňku stravy

2/7

Při dlouhodobém stresu, při podzimních výkyvech nálad, při nutkání se přejídat, při úzkostech a strachu, při odvykání kouření a jiným závislostem… 100% přírodní a nenávykový…

 

Zní to jako pohádka? Vyzkoušejte a posuďte sami. Allegra Comfort je stoprocentně přírodního složení a ceny mírné, takže v podstatě nic neriskujete.

Doplněk stravy Allegra COMFORT je určen pro osoby:

  • s nedostatkem l-tryptofanu v běžné stravě,
  • s výkyvy nálad, tzv. podzimními depresemi,
  • při odvykání závislostí, jako je kouření nebo nutkání se přejídat,
  • v dlouhodobém stresu nebo obavách a strachu,
  • pod psychickým napětím z jakékoliv příčiny.

Trápí Vás otázka, jak se zbavit deprese?

Užívejte pravidelně jednu až dvě tablety denně. Tabletu je vhodné užít večer, při užívání dvou tablet denně pak užijte ráno a večer. Užívejte vždy nalačno a zapijte nejlépe ovocným džusem, anebo teplým mlékem s medem. V takovém případě je zajištěna nejvyšší biologická dostupnost l-tryptofanu pro mozkové buňky.

Složení: zahušťovadla (hydrogenfosforečnan vápenatý dihydrát, mikrokrystalická celulóza, arabská guma, polyvinylpyrrolidon), protispékavé látky (mastek, stearan hořečnatý), l-tryptofan, sacharóza, pyridoxin hydrochlorid, emulgátor PEG 6000, barviva (oxid titaničitý, oxid železa).

L-tryptofan

je esenciální aminokyselina, která je jediným stavebním kamenem neurohormonu serotoninu, kterému se také říká hormon dobré nálady, bez níž mozek neumí serotonin vyrobit.

L-tryptofan lidské tělo neumí syntetizovat, musíme ho tedy přijímat v dostatečném množství každý den. Pokud l-tryptofan v denní stravě není dostatečně zastoupen, dochází ke snížení tvorby serotoninu, což se může projevovat výkyvy nálad, špatnou náladou a v dlouhodobém horizontu až depresí.

Nejbohatším zdrojem l-trypotofanu je tučné červené maso, čokoláda, jejíž účinky na zlepšení nálady jsou již dlouze známy, a syrovátková bílkovina. Oproti tomu bílé libové maso, ovoce a zelenina obsahují velice málo l-tryptofanu, anebo v takové formě, v níž je velice obtížně dostupný pro mozkové buňky.

Současná zdravá strava je koncipována jako optimální z hlediska kardiologického, bohužel je však velice chudá na obsah l-tryptofanu. Proto v dnešních rozvinutých společnostech začínáme hovořit o riziku tryptofanové deplece. Jejím výsledkem je stále vzrůstající procento populace, která má problémy se stresem, nespavostí, výkyvy nálad a depresí. Užíváním doplňkového koncentrovaného l-tryptofanu formou přípravku allegra COMFORT lze nedostatek serotoninu kompenzovat, a tak se těchto potíží zbavit, nebo je alespoň výrazně oslabit. Navíc čistá koncentrovaná podoba l-tryptofanu v kombinaci s vysokou dávkou vitamínu B6, podaná nalačno a doplněná dávkou ovocného cukru, případně i lactalbuminem z mléka, zajišťuje mnohem vyšší úspěšnost prostupu l-tryptofanu přes hematoencefalickou bariéru, a tím i jeho dostupnost pro mozkové buňky, čímž se stimuluje tvorba serotoninu mnohem intenzivnější než při získávání l-tryptofanu z červeného masa nebo čokolády.

Vitamín B6

Dostatečný příjem vitaminu B6 (pyridoxin) je nezbytný, protože pomáhá tělu s přeměnou potravin na glukózu, která je důležitá při výrobě energie. Rovněž je nepostradatelný pro nervovou soustavu, produkuje hormony a krvinky a je důležitý pro imunitní systém. V organismu je koenzymem pro řadu enzymů podílejících se na metabolismu aminokyselin, sacharidů a mastných kyselin.

Dle několika vědeckých pozorování může nedostatek vitaminu B6 způsobit vyšší riziko onemocnění srdce. Vyšší dávky vitaminu B6 mají příznivý vliv na premenstruační syndrom, včetně premenstruační deprese, a dále také na syndrom karpálního tunelu. Mezi příznaky jeho nedostatku patří poruchy nervového systému (podrážděnost, deprese, nesoustředěnost), poškození imunitního systému, zánět kůže a sliznic. Vitamín B6 výrazně zvyšuje rychlost a účinnost vstupu l-tryptofanu do neuronů v mozku.

 

Zdroj: http://www.jaknadepku.cz/

 


Další články

Plesová sezona: S puchýři pomůže měsíčková mast, s otoky…

17/12

V zimě startuje období plesů a večírků. Hodit se do gala může být pro někoho příjemná změna, obzvláště ženy ale často ve vysokých podpatcích spíše…

více

Třetině čechům je v práci zima

14/12

Mrazivé počasí je nepříjemné především pro lidi, kteří pracují venku, chladno je ale často i lidem v nedostatečně vytápěných kancelářích. Na zimu na…

více

Farmaceut: Doplňky stravy jsou vhodné jen pro zdravé,…

12/12

Z médií se na nás valí reklamy o prospěšnosti doplňků stravy na erekci, křečové žíly i hubnutí. Ale jak to ve skutečnosti je? „Pokud se jedná o…

více

Přírodní cesta ke kvalitnímu sexu

11/12

Pravidelný a kvalitní sex je nejen základem fungujícího vztahu, ale také pomáhá uvolnit stres a napětí, zlepšuje fyzickou kondici a celkově působí…

více

Klinický obraz nemoci dnešní doby

9/12

Podle mého názoru by více než polovina nemocných lidí nejraději chtěla přírodní způsob léčení.

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru