REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Čemu je třeba se vyhnout pro naši intimní pohodu?

3/6

Pro správnou hygienu genitální a anální oblasti je nejlépe se vyhnout řadě návyků.

 
 •  

  • Vyvarujte se používání pevných mýdel pro osobní hygienu: některá z nich mají tendenci mít alkalické pH, které může změnit více či méně stabilně biofyzikální vlastnosti poševního prostředí.
  • Vyvarujte se pravidelného užívání vaginálních výplachů, přičemž věnujte pozornost možným zraněním při zavádění kanyly.
  • Vyvarujte se pravidelného užívání syntetického oblečení a slipových vložek, protože neumožňují normální pocení, čímž usnadňuje maceraci pokožky a podráždění zevního genitálu. Ty lokálním zvýšením teploty a stupně vlhkosti vytvářejí ideální prostředí pro růst mnoha mikroorganismů. Také často způsobují projevy přecitlivělosti, které jsou zodpovědné za dráždivé příznaky snadno zaměnitelné za příznaky vulvovaginitid.
  • Vyvarujte se pravidelného nošení přiléhavých kalhot nebo body, které těsně obepínají intimní partie. Výpotek z těchto oblastí, v kombinaci s tělesným teplem vytváří skleníkový efekt, který podporuje množení patogenů (bakterií, kvasinek ...).
  • Dejte si pozor na džíny a barevné prádlo převážně červené a černé barvy: barva je jedním z nejčastějších alergenů.
  • V létě a na bazénu se vyvarujte nošení mokrých plavek, protože to může usnadnit nástup vaginálních infekcí.
  • Vyvarujte se používání nespecifických deodorantů, zvláště pokud jsou parfémované a s alkoholem.
  • Vyvarujte se nadměrné hygieny, i když správně prováděné řádným čisticím přípravkem, aby se zabránilo možnému přitěžujícímu podráždění tkání.
  • Vyvarujte se používání velmi pěnivých čisticích přípravků, protože může dojít k poškození buněčné struktury genitálních sliznic.
  • Vyvarujte se používání silně parfémovaných čisticích přípravků, protože mohou být zodpovědné za přecitlivělost nebo alergické reakce.

Zdroj: https://www.chillyintima.cz

 


Další články

Nová studie zjistila, že káva a alkohol jsou pravděpodobně…

19/6

Kdo potřebuje studnici mládí, když má kávu a alkohol? Všichni chceme prožít šťastný život a žít tak dlouho, jak se jen dá.

více

Na pejsky v létě čeká spousta nástrah. Na co si dát…

17/6

Majitelé psů by měli v létě dávat pozor na kaluže i zkažené jídlo. Léto už klepe na dveře a s horkým počasím mohou majitelé psů řešit hned několik…

více

Jak ochladit panelákový byt aneb 6 tipů, které vás v létě…

14/6

V těchto vypečených dnech byste určitě dali za klimatizaci v bytě cokoliv. Klidně i půl princezny a celé království k tomu. Úmorné vedro a vysoké…

více

Mateří kašička

12/6

V řadě doplňků stravy se můžeme setkat s názvem včelí kašička (cizím názvem jako gelée royal). Je řazena mezi včelí produkty. Vytvářejí ji ve své…

více

Tlak krve je jedním z nejdůležitějších ukazatelů funkce…

10/6

Hodnoty tlaku krve ukazují, jakým tlakem působí krev na cévní stěnu. Jeho zvýšení nad normální hranici, takzvaná hypertenze, zvyšuje riziko…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru