REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji chytře využít v celé domácnosti

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší domácnosti využít.

Aviváž krásně voní, změkčuje, dodává domovu známou vůni a stojí jen pár korun. Docílíte s ní čistého, lesknoucího se a voňavého domova. Nekupujte drahé čistící prostředky a podívejte se, jak můžete s aviváží udělat doslova zázraky.
Aviváž lze kromě máchání prádla využít i ještě mnoha dalšími způsoby. Představíme vám hned několik z nich.

Po vyprání prádla vyčistí i koupelnu

Všichni to znají. Dlaždice se v koupelně neustále zanáší vodním kamenem, a je proto potřeba je namáhavě čistit. S tímto problémem si však vaše aviváž hravě poradí. Stačí k tomu voda a tímto roztokem umyjte dlaždičky a pak už jen přeleštěte suchým hadříkem. Lesk je tak zaručen! Stejně postupujte i při čištění vodovodních baterií, zrcadel, skla ve sprchovém koutě i keramiky.

Mytí oken už nebude s aviváží dřina

Chcete ušetřit čas při mytí oken? Opět vám pomůže aviváž. Tu zřeďte, stačí půl deci na dva litry vody. Uvidíte, jak se budou lesknout. Stejný roztok můžete použít i na okna ve vašem vozidle.

Potahy ve vozidle budou jako nové

Děti, psi, občas malá nehoda s nápoji a potahy v autě jsou jako mapa světa. Když se tyto fleky později snažíme odstranit, vznikají místo toho další. Přesto je způsob, jak lze s nimi zatočit. Na boj s těmito skvrnami máte v aviváži skvělého pomocníka. Smíchejte ji s teplou vodou v poměru 1:4 a vyčistěte znečištěná místa. Moderní potahové materiály jsou již nyní vybaveny odolnými impregnacemi proti různým nečistotám, ale fleky od marmelády, čokolády nebo rozlité kávy se stále odstraňují špatně. I zde pomůže aviváž. V poměru 1:1 s vodou si ji namíchejte do rozprašovače a aplikujte na skvrny. Hadříkem opatrně přetírejte a nechte zaschnout.

Mastné fleky budou pryč a nábytek zůstane jako nový

Mastné povlaky v kuchyni, otisky na zárubních i fleky na dveřích, to vše může aviváž jednoduše a rychle odstranit. Stačí si namíchat roztok jako na dlaždice v koupelně, tedy v poměru na díly 1:2.

Podlaha se bude lesknout jako zrcadlo

Kdo by nechtěl čistou a zářící podlahu bez šmouh. K tomuto snu vám opět pomůže aviváž. Stačí, když ji přidáte do teplé vody namísto běžného prostředku na mytí podlah.

Nekupujte drahá vonítka, dejte šanci aviváži

Chcete, aby vaše oblečení stále vonělo? Do skříně s oblečením postavte misku nebo talířek, na který položíte ubrousek namočený do aviváže. Odér se bude linout několik dní. Stejný postup využijete i na toaletě. Tam pokapejte aviváží roličky toaletního papíru (na kartonový střed). Tekutina se bude odpařovat a příjemně vonět.

Nezapomínejte provonět aviváží i byt

Tento tip je jednoduchý. Do prázdné lahvičky, například od starého vonítka, dejte v poměru 1:1 vodu a aviváž. Namočte do roztoku špejle nebo tyčinky z bývalého vonítka, nechte nasáknout a pak otočte. Tento trik úžasně provoní vaše místnosti.

Prach už nebude mít šanci

Boj s větrnými mlýny. Asi tak by se dala nazvat snaha o utírání prachu v domě. Sotva jej utřeme, už začíná znova usedat. Zvlášť na elektrických přístrojích, protože statická elektřina prach doslova přitahuje. Proto si vezměte hadřík, namočte jej do aviváže, pořádně vykruťte a otřete s ním obrazovku a rámy televize. Aviváž tak bude eliminovat statickou elektřinu a zabrání rychlému usazování prachu.

Zaseknutý zip již nebude problém

Zasekl se vám zip a nevíte si rady? Opět pomůže aviváž. Stačí, když jí nakapete několik kapek přímo na zip a pomalu ho rozpohybujete. Zip se pak hladce rozjede.

Staré tapety půjdou hladce dolů

Směs  aviváže a vody v poměru 1:1 vám pomůže také strhnout staré tapety. Nalijte si ji do láhve s rozprašovačem a nastříkejte ji na tapety. Nechte chvíli působit, tapety pak půjdou dolů jedna radost.

 

Zdroj: https://hobby.instory.cz


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru