REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Září – čas na očistu jater a žlučníku

25/9

Září je možná nejtěžší měsíc roku. Skončila doba dovolených, ochlazuje se, děti jdou do školy, ráno je třeba vstávat a udělat hodně práce – tato výrazná změna životního rytmu podkopává síly organismu. Podpořit imunitu a čilost ducha vám pomůže čaj, který si na začátku léta připravíte z máty, listů nebo usušených plodů černého rybízu a maliny a lipového nebo jabloňového květu.

 

Přechod na nový režim může vyvolat zhoršení chronických onemocnění gastrointestinálního traktu. Lékaři si již dávno všimli, že právě v září nejčastěji dochází ke zhoršení vředů. Pokud jste si dříve dovolili nedodržovat dietu, v září se vzdejte jídel s velkým množstvím koření, silných masových vývarů, uzenin, kávy, kyselých bobulovitých plodů a ovoce, pečiva z kvasnicového těsta a čerstvého chleba, sycených nápojů a alkoholu.

Podchlazení a aktivní práce na zahradě při sklizni úrody se často stávají příčinou revmatických bolestí a radikulitidy. Snažte se vyhnout infekci, stresovým situacím, nevhodnému stravování, průvanu a nezvedejte těžká břemena. Jestliže se Vám nepodařilo uchránit se před onemocněním, nezapomeňte na zahřívající procedury, tření končetin a obklady, které vašemu stavu velmi uleví.

V září jsou aktivní játra. Pomocí očisty je připravíte na období podzimu a zimy. Dlouhodobě je možné užívat tinkturu, nebo olej z Ostropestřce Mariánského.

Očista jater

Játra jsou hlavní filtr našeho organismu a starat se o jejich stav je dokonce důležitější než se starat o srdce. Všechny odpady metabolismu a další nečistoty, které se dostaly do organismu, se dostávají spolu, s krví do jater a vycházejí z nich s proudem žluči do dvanáctníku. Jestliže játra nezvládají svou filtrační úlohu, pak se všechny nečistoty, které jim měly být odstraněny, usazují v cévách a žlučovodech a částečně nebo zcela je ucpávají. Tak vznikají kameny v žlučníku. Očistu jater je třeba dělat pouze po důkladné očistě střev. V opačném případě hrozí nebezpečí otravy krve a přes ni i zasažení všech systémů organismu škodlivými látkami.

Tiskovým mluvčím jater je žlučník a proto i na něj je potřeba zaměřit naši pozornost.

Nejoblíbenější očista jater a žlučníku je očista olivovým olejem s citrónem nebo grepem. Účinnost očisty jater závisí na předchozí přípravě organismu. Začít je třeba od změkčování organismu vodními procedurami, jež je nutné provádět minimálně tři až čtyři dny jednou denně. Poslední změkčující proceduru je potřeba udělat den před očistou jater. Je třeba jíst rostlinnou stravu, pít velké množství čerstvé šťávy. Je žádoucí, aby první den očisty jater nepřipadl na úplněk. Ideální je druhá lunární fáze. Ráno po toaletě očistěte střeva pomocí klystýru. Potom je třeba vypít sklenici čerstvé šťávy a sníst lehkou snídani. Přes den si dejte lehký oběd a po dvou hodinách začněte až do konce dne zahřívat oblast jater termoforem s horkou vodou. V sedm hodin je čas přistoupit k očistě jater. Je třeba vzít 100-300g oleje a kyselé šťávy a zahřát na teplotu 30-35 C. Nejprve vypijte jeden nebo dva hlty oleje, který potom zapijte stejným počtem hltů šťávy. Za 20 minut, jestliže vám není nevolno, všechno opakujte a pokračujte v pití oleje a šťávy, dokud je nevypijete celé. Termofor lze sundat nebo pokračovat v jeho přikládání.

Když jsou olej a šťáva vypity, lze provést cvičení, které posílí jejich účinek. Přibližně ve 23 hodin nebo později (za svítání, kdy jsou biorytmy jater a žlučníku nejvyšší), začíná vylučování kamenů a nečistot. Později bude ještě jednou vycházet velké množství kamenů a žluči podobné mazutu. Potom udělejte očistný klystýr, trochu si odpočiňte a pojezte. První jídlo se musí skládat z 0,5 litru šťávy, salátu a kaše připravené na vodě. Tuto očistnou kůru je možné opakovat dvakrát do roka.

Doporučuji užívat japonskou houbu Reishy po dobu tří měsíců, abychom podpořili regeneraci jater. Tato houba je vynikající při různých potížích, ale je využívána hlavně pro svůj silný účinek regenerace jater po vážných onemocněních.

 

Zdroj: http://centrummediciny.cz/zari-cas-na-ocistu-jater-a-zlucniku


Další články

Zubní protézy - základní rady

15/1

Správnou funkčnost zubní protézy zajišťuje nejen její kvalitní provedení, ale také dobrý stav dásní a patra, které jsou pro přisání zubní protézy…

více

V lednu posilujeme energii ledvin

12/1

V zimních měsících naše tělo přechází podle pravidel čínského pentagramu pod vládu elementu vody a s ním jsou spojené ledviny. V lednu je tedy…

více

Kdo je nejvíce ohrožen psychosomatickými onemocněními

10/1

O psychosomatice se široce dohadují odborníci i laická veřejnost. Část odborníků i laiků ji odmítá vůbec uznat jaké obor lékařství, část je jí naopak…

více

Proč je důležité namáčet ořechy? Přesvědčte se sami

8/1

Je vědecky dokázáno, že hrst ořechů či semen denně má na lidský organismus pozitivní účinky. Ořechy a semena jsou skvělá, obsahují zdravé tuky,…

více

Škodlivá přísada jídel. Důvody, proč dát ruce pryč od…

5/1

MSG (monosodium Glutamate), E621 či rostlinný nebo bílkovinný hydrolyzát. Pod všemi těmito názvy se skrývá starý známý glutaman sodný.

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru