REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Účinek kolagenu na pleť

1/12

Tolik se o něm vypráví, ale co to ten kolagen je? Dalo by se říci, že jedna z nejdůležitějších bílkovin v našem organismu. Nachází se v kostech, svalech i vnitřních orgánech, ale také v pokožce. To je právě důvod, proč se využívá v péči o pleť. Kolagen pokožce dodává pevnost a pružnost, díky čemuž vypadá mladě.

 

Denně se tolikrát usmějeme, zamračíme nebo překvapeně zvedneme čelo, že bychom to ani nespočítali. V létě se opalujeme, v zimě venku mrzneme. Jednoduše, pleť dostává zabrat. A to ještě nemluvíme o tom, že i přibývající věk nechává na tváři svůj odkaz. Možná i proto se posledních pár let do popředí dostává zejména kosmetika, jejíž výrobky mají něco společného. Obsahují kolagen.

Proč postupně kůže ochabuje? Co stojí za našimi vráskami? Důvod je prostý. Po 25. roku života se schopnost těla absorbovat kolagen přijatý ve stravě postupně snižuje, a tedy začínáme trpět nedostatkem této bílkoviny. Už nestačí jen zdravý životní styl a vhodná strava. Pokud si chceme udržet co nejdéle mladický vzhled, je třeba kolagen tělu dodávat prostřednictvím vhodných prostředků a doplňků.

Vliv kolagenu na pleť

Kolagen je důležitou součástí naší pokožky, protože kolagenové tkáně jsou zodpovědné za její elasticitu. Pomáhá při reparaci pokožky po popáleninách a jizvách po akné. Pokud se vám podaří spálit se na slunci, zachraňovat vás bude opět kolagen. Abyste měli představu o tom, v čem je pro nás potřebný, je dobré vědět, co všechno ovlivňuje.

Hlavní účinky kolagenu:

  • hydratace pleti
  • dodává pokožce elasticitu a pevnost
  • zpomalení stárnutí pokožky
  • ztráta pocitu vysušené pleti
  • jemnější a hebčí vzhled pokožky
  • regenerace sluncem spálené pokožky
  • rychlejší hojení ran na pokožce
  • pleť je odolnější vůči vnějším vlivům

Jak pomoci přírodě

Jelikož věkem nám kolagenu ubývá, snaha něco s tím udělat je na místě. Jakož i v případě hubnutí a zdraví, i zde nám pomůže strava. Nejlépe uděláte, když do svého jídelníčku zařadíte potraviny, které vám pomohou přirozeně zvyšovat množství kolagenu v pokožce. Potřebné živiny v sobě ukrývají sójové produkty, jako sójové sýry a mléko, nebo i zelenina jako špenát, zelí nebo fazole. Zahanbit se nedá ani červená řepa, červená paprika a čerstvá rajčata. Určitě si rádi pochutnáte i na švestkách, borůvkách, oříšcích či mandlích. Ale nevynecháme samozřejmě ani ryby a lněná semínka, které nikdy nechybí, když je řeč o zdravé stravě.

Na co nesmíme zapomenout

Bez vitamínu C by byla celá naše snaha zbytečná, právě ten totiž napomáhá vstřebávání kolagenu do našeho organismu. Nestačí si jen nakrémovat pleť a čekat na výsledek. Použití kolagenu má význam, pouze pokud máme v těle dostatek tohoto vitamínu. Ale, pozor! Ten třeba každodenně doplňovat, protože si ho tělo neukládá do zásoby. Najdeme ho v ovoci, obzvláště v citrusech, ale také v jablkách nebo jahodách. Plno vitamínu C je také v zelenině, jako jsou např. brambory, zelí nebo rajčata.

 

Zdroj: http://mluvmeokloubech.cz/2015/09/ucinek-kolagenu-na-plet/


Další články

Osamělost zabíjí, potvrdili vědci

22/6

Zemřít na zlomené srdce? Mohlo by se zdát, že jde o mýtus z romantické literatury. Jenže vědci tvrdí, že osamělost skutečně až zdvojnásobuje riziko…

více

Brambory jsou zázrak: Štáva z nich vymačkaná uzdraví…

20/6

Bramborová šťáva dokáže zázraky. Plodina chudých, která se vždy dočkala uznání až v období hladu, v sobě skrývá nepoznané dovednosti. Šťáva z brambor…

více

Nechte si změřit plicní věk

18/6

Plíce jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v našem těle. S každým nádechem okysličují krev, s každým výdechem odvádějí z těla oxid uhličitý. Pokud…

více

Nejlevnější způsob, jak shodit kilogramy navíc

15/6

Běh je určitě nejlepším způsobem, jak ubrat pár kil. Mám pro vás pár jednoduchých tipů, které Vám pomohou snadněji začít.

více

Tanec jako terapie

13/6

Tanec je nejpřirozenějším pohybem člověka. Klasické taneční styly však bývají dost sešněrované a navíc místo přirozeného projevu je zapotřebí se…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru