REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Účinek kolagenu na pleť

1/12

Tolik se o něm vypráví, ale co to ten kolagen je? Dalo by se říci, že jedna z nejdůležitějších bílkovin v našem organismu. Nachází se v kostech, svalech i vnitřních orgánech, ale také v pokožce. To je právě důvod, proč se využívá v péči o pleť. Kolagen pokožce dodává pevnost a pružnost, díky čemuž vypadá mladě.

 

Denně se tolikrát usmějeme, zamračíme nebo překvapeně zvedneme čelo, že bychom to ani nespočítali. V létě se opalujeme, v zimě venku mrzneme. Jednoduše, pleť dostává zabrat. A to ještě nemluvíme o tom, že i přibývající věk nechává na tváři svůj odkaz. Možná i proto se posledních pár let do popředí dostává zejména kosmetika, jejíž výrobky mají něco společného. Obsahují kolagen.

Proč postupně kůže ochabuje? Co stojí za našimi vráskami? Důvod je prostý. Po 25. roku života se schopnost těla absorbovat kolagen přijatý ve stravě postupně snižuje, a tedy začínáme trpět nedostatkem této bílkoviny. Už nestačí jen zdravý životní styl a vhodná strava. Pokud si chceme udržet co nejdéle mladický vzhled, je třeba kolagen tělu dodávat prostřednictvím vhodných prostředků a doplňků.

Vliv kolagenu na pleť

Kolagen je důležitou součástí naší pokožky, protože kolagenové tkáně jsou zodpovědné za její elasticitu. Pomáhá při reparaci pokožky po popáleninách a jizvách po akné. Pokud se vám podaří spálit se na slunci, zachraňovat vás bude opět kolagen. Abyste měli představu o tom, v čem je pro nás potřebný, je dobré vědět, co všechno ovlivňuje.

Hlavní účinky kolagenu:

  • hydratace pleti
  • dodává pokožce elasticitu a pevnost
  • zpomalení stárnutí pokožky
  • ztráta pocitu vysušené pleti
  • jemnější a hebčí vzhled pokožky
  • regenerace sluncem spálené pokožky
  • rychlejší hojení ran na pokožce
  • pleť je odolnější vůči vnějším vlivům

Jak pomoci přírodě

Jelikož věkem nám kolagenu ubývá, snaha něco s tím udělat je na místě. Jakož i v případě hubnutí a zdraví, i zde nám pomůže strava. Nejlépe uděláte, když do svého jídelníčku zařadíte potraviny, které vám pomohou přirozeně zvyšovat množství kolagenu v pokožce. Potřebné živiny v sobě ukrývají sójové produkty, jako sójové sýry a mléko, nebo i zelenina jako špenát, zelí nebo fazole. Zahanbit se nedá ani červená řepa, červená paprika a čerstvá rajčata. Určitě si rádi pochutnáte i na švestkách, borůvkách, oříšcích či mandlích. Ale nevynecháme samozřejmě ani ryby a lněná semínka, které nikdy nechybí, když je řeč o zdravé stravě.

Na co nesmíme zapomenout

Bez vitamínu C by byla celá naše snaha zbytečná, právě ten totiž napomáhá vstřebávání kolagenu do našeho organismu. Nestačí si jen nakrémovat pleť a čekat na výsledek. Použití kolagenu má význam, pouze pokud máme v těle dostatek tohoto vitamínu. Ale, pozor! Ten třeba každodenně doplňovat, protože si ho tělo neukládá do zásoby. Najdeme ho v ovoci, obzvláště v citrusech, ale také v jablkách nebo jahodách. Plno vitamínu C je také v zelenině, jako jsou např. brambory, zelí nebo rajčata.

 

Zdroj: http://mluvmeokloubech.cz/2015/09/ucinek-kolagenu-na-plet/


Další články

Letní průjmy: Jak vychytat rizika a nejlépe raději vůbec …

17/8

Nechcete si dovolenou zkazit průjmem? Rizika zažívacích potíží minimalizovat lze.

více

Na vodu v těchto vedrech nezapomínejte. S perlivou to ale…

15/8

Sycená, s bublinkama nebo perlivá. Přívlastků pro vodu s přidaným oxidem uhličitým máme několik. Stejně jako existuje několik tvrzení o tom, co může…

více

Chronický zánět a kyselost tkání

13/8

Mnoho nemocí, zvláště chronických, je podloženo překyselením tkáně. Je to způsobeno hlavně špatným stravovacím návykem, nedostatečným pitným režimem,…

více

Chyby, kvůli kterým nemůžete spát: Děláme je skoro všichni

10/8

Spánek je naprosto nezbytný pro správné fungování organismu. Mnoho z nás s ním má ale problémy. Možná za to může pár následujících nešvarů, kterých…

více

Umíte používat klimatizaci? Oči může poškodit navždycky

8/8

Kromě rýmy, agíny a zatuhlých svalů může klimatizace způsobit i potíže se zrakem. Vysuší vám oči!

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru