REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

Tenké střevo

7/10

Slabost tenkého střeva se projevuje například zažívacími problémy, bolestmi páteře, plochými nohami, plísňovitostí, kterou podporuje hlavně bílý cukr a sladkosti (plísně vaginální, nehtové, mezi prsty), atd.

Tenké střevo je vstupní bránou 

Tenké střevo je vstupní bránou pro výživné látky pro organismus a tak například nedostatek vstřebaného hořčíku se projeví křečovitostí (např. V lýtkách).

Jeho horní část 

Jeho horní část dvanáctník je reflexně i vazivově (Treitzův vaz) velmi úzce propojena s bederní páteří a jakákoliv nepohoda v jednom orgánu, se okamžitě projeví i na tom druhém. Typickým příkladem jsou bolesti v zádech po častém pití kávy s mlékem. Nebo zažívací problémy při ztuhlé bederní páteří.

Největší nepříznivý vliv

Největší nepříznivý vliv má však na tenké střevo stres. Jeho přítomnost, „stažení břicha“, poznáme podle mělkého dýchání (neschopností se nadechnout do břicha). Proto základním opatřením je naučit se dýchat tak aby se břicho při nádechu zvětšilo (pohyb bránice směrem dolů).

Tenkému střevu prospívá 

Tenkému střevu prospívá ohleduplné stravování; nejíst pozdě večer (ideální je po 17:00 hodině už nejíst. Když se nejí už po 15:00 je to vynikající a rychlý způsob hubnutí a nemusí se člověk trápit omezováním dietami.), dělená strava, nevelké množství najednou, pestrá strava.

Z prostředků 

Z prostředků které dobře působí na tenké střevo je vhodná hlavně kopretina řimbaba Chrysanthemum parthenium, D3 v dávkování 3x6 kapek před jídlem 1týden, pak týden přestávka a potom ještě jeden týden.

Lidi s nemocným tenkým střevem se oddávají neúměrnému analyzování a jsou k sobě příliš kritičtí. Třikrát si opakujeme: jsem jaký jsem a mám se rád.

 

Zdroj: manželé Patakyovi  http://www.moje-pravdy.cz/zdravi/rady-na-mesic/395-rady-na-msic-erven


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další články



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru