REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

Síla pozitivního myšlení

4/6

Pozitivně smýšlející lidé jsou super. Dokáží motivovat nejen sami sebe, ale i své okolí. Dokáží rozveselit a dobře naladit. Snažím se být pozitivně smýšlející člověk. Jak to dělám? …

Autosugesce a význam podvědomí

Ať si říká kdo chce co chce, autosugesce funguje. Přečetl jsem již několik knih, které se mimo jiné věnovaly i tematice autosugesce. Pokaždé byla tato technika popisována jako velice účinná a doporučovaná.

Nestačí si ale každé ráno říct větu „Dnes zavolám panu XY“ (pozn.: pan XY je nepříjemný člověk a hovor s ním už delší dobu odkládám). Vyřčené větě je potřeba „uvěřit“ a ztotožnit se s ní. Mně třeba pomáhá, když si představím situaci, ve které budu, až se mi „přání“ splní. V tomto případě bych si představil ten příjemný pocit, který mne bude provázet, až telefon položím a ve svém záznamníku si úkol odškrtnu jako hotový.

Další situací vhodnou pro pozitivní myšlení je zkouška. Může to být zkouška na vysoké škole, maturita… Když na zkoušku jdeme s myšlenkami neúspěchu – poslední kapitolu jsem si moc neprošel, nepřečetl jsem si celou doporučenou literaturu apod. – jak pravděpodobně test/zkouška dopadne? Naše podvědomí se nebude snažit zkoušku zvládnout na 100 %, protože si nevěříme. Osobně jsem to párkrát zažil na vysoké škole, kdy jsem čekal na ústní zkoušku. Protože bývám před zkouškami hodně nervózní, těsně předtím, než jsem měl jít na řadu, mně naskakovaly myšlenky charakteru „Už ať je to za mnou. Ať mě klidně vyhodí, půjdu na další termín, o co jde“. Je to špatný přístup, věřte mi. Na zkoušku je potřeba jít s cílem a chtěním. Měl jsem si tehdy říkat „Já to zvládnu, dokážu to, přece to umím, tak čeho se bojím?“… Tehdy jsem tu zkoušku neudělal, i když jsem to relativně uměl. Neměl jsem ale sílu chtění zkoušku dotáhnout do zdárného konce.

Představujte si situaci, ve které budete, až se dostaví úspěch!

Pryč od lidí, kteří si pořád jen stěžují!

„Slyšeli jste to? Budou se zvyšovat daně! A bude se všechno zdražovat!…“ Říká vám to něco? To už není co bývalo; to je předražené, drahé; to je takové a makové, ale ne takové jak by mělo. Světová ekonomika se pořád vyvíjí, inflace prostě existuje. Věty typu: „Před dvaceti lety jsem za to dal 2 koruny a dneska to stojí 50 korun, to je ale zlodějna!

Když se nad tím zamyslíme, jak si myslíte, že se těmto lidem v životě daří? Hůře a hůře, smůla se na ně lepí… pro jejich negativní postoj. Proto také pro mě je velkou motivací být pozitivně naladěným člověkem a vidět v práci a v celém životě užitek a ne problémy.

Obklopte se lidmi, kteří také myslí pozitivně.

Jak myslím já, aneb Prodavačka mi den nezkazí

Už dávno jsem si dal takové „předsevzetí“ – každý den někoho rozveselit / někomu pomoct. To se snažím dělat třeba tak, že po cestě do/z práce se na lidi okolo usmívám a snažím se pozitivní energii předat dál. Někdy se to daří, jindy ne. Když to nejde, tak si vzpomenu na nějakou vtipnou chvilku, zábavný okamžik, který jsem prožil dřív. Úsměv se dostaví…

Protivná prodavačka v supermarketu? Přece si nenechám zkazit den jediným člověkem. Dám si za cíl to, aby se paní usmála. Takže ji pochválím, zeptám se, jak to dneska jde, v kolik končí v práci atd. Divili byste se, jak to funguje. A když se mi to podaří, mám o to lepší náladu! Usmívejte se!

Chválit, ne kritizovat

Zkritizovat kohokoli za cokoli umí každý. Umíme ale pochválit? Nejen ostatní, ale také sebe! Zamyslete se a řekněte si nahlas 3–5 věcí, které jste včera/dnes udělali a na které jste pyšní a chcete se za ně pochválit. Nemyslete na neúspěchy. Myslete na to, co se povedlo, koho jste rozveselili, komu jste zlepšili náladu, komu jste pomohli.

Jak jsem již psal o odstavec výše v příkladu s mrzutou prodavačkou – i nenucenou pochvalou, maličkostí, lze člověku udělat radost. Pochvalte se!

 

Zdroj: http://www.mitvsehotovo.cz/2011/06/sila-pozitivniho-mysleni/, autor: Vladimír Dědek

 


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další články



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru