REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Psychika je příčinou všech nemocí. Strach spatříte ve vlasech!

17/11

Devadesát procent nemocí má na svědomí psychický problém - tvrdí MUDr. Josef Maček. Je přesvědčen, že příčina většiny chorob je jinde, než kde se projevují. A tak, když k němu přijde pacient, že ho bolí koleno, podívá se nejprve na slepé střevo, zda nemá chronický zánět, pak na stav ledvin a žlučníku, zkoumá emoce jako hněv a samolibost, až pak přijde řada na samotné koleno. A to je Josef Maček klasický západní doktor.

 

Přírodní léčitelství začal objevovat, když v osmdesátých letech zřídili Francouzi v Praze centrum tradiční čínské medicíny. "Začal jsem se jí věnovat souběžně se svou praxí. Dopoledne jsem léčil jako západní lékař, odpoledne čínskou medicínou, "vzpomíná na období, které trvalo několik let. Nakonec zjistil, že když aplikuje poznatky čínské medicíny, pomáhá lidem více a svou lékařskou praxi zrušil. "Západní medicína totiž krásné léčí akutní stavy, ale s chronickými má problém. "

Příčiny a následky

Čínská medicína rozlišuje pět důležitých orgánů - srdce, plíce, játra, slezinu a ledviny. A každý z těchto orgánů má k sobě přiřazenu emoci. "S plícemi například souvisí úzkost. A plíce jsou párový orgán s tlustým střevem. Vezměte si prezidenta Havla. To nebyla náhoda, že měl problém s nádorem na plicích a pak s tlustým střevem, " říká.

Jozef Maček tvrdí, že čínská medicína má systém bylinné terapie, která uleví od chronické bolesti, dokáže výrazně zlepšit stavy astmatiků, léčit migrény nebo hemoroidy bez nutnosti operace. Jen je třeba najít příčinu problému.

Játra - potlačovaný hněv

Projevy - pálení a svědění očí, vyrážky, bolesti kloubů, šlach, podrážděný žlučník, migrény, chronická únava.

"Všichni, co mají problémy s játry, přežili období výrazného hněvu. Buď byli naštvaní oni, nebo byl někdo agresivní na ně - tchyně, manžel, učitelka, která nerozumí mému dítěti ... "říká Josef Maček." Měl jsem pacientku, kterou bolely klouby, a to zejména v noci. Čas jater je totiž od jedné do třetí nad ránem. Ptal jsem se jí, zda měla s někým nějaký konflikt. Reagovala: Nemám! Ale už tři roky se nebavím s dcerou ... Dceru zavrhla, neudržuje s ní kontakt. Nebyla náhoda, že právě v té době se začaly i její problémy. Dal jsem jí byliny na játra, ale pokud se nesmíří se situací, pomohou jen částečně a ona přijde znovu. "

I migrény vznikají na základě opakovaného potiskovaného hněvu v dráze žlučníku. Proto jimi trpí většinou ženy.

Ledviny - strach, nejistota

Projevy - slabé, jemné vlasy, alopecie - vypadávání vlasů, u dětí časté angíny, špatné zuby, problémy se štítnou žlázou, myomy na děloze. Po oslabených ledvinách následuje srdce ...

"Ledviny souvisejí s krčními mandlemi, proto jsou časté angíny u dětí způsobené chladem, vlhkem, ale i strachem. Chladem z nevhodného oblečení a vlhkém ze špatné stravy, která zahleňuje. Takové děti jsou ustrašené, bledé, spíše posedávají a drží se v blízkosti dospělých.Mají potřebu si lehnout, protože vleže ledviny nasávají energii. "

Srdce - smutek

Projevy - nespavost, hemoroidy, bušení srdce, křeče v lýtkách, křečové žíly, ze samolibosti v srdci vás může bolet i koleno.

"Ztráta blízké osoby, rozchod, ztráta zaměstnání, nedorozumění mezi partnery. Smutek prohřívá srdeční oblast, horká krev letí do hlavy, kůže, konečníku, "vysvětluje Josef Maček. "Někdy přijde pacient do ordinace, podívám se na něj a říkám mu - Vy máte smutek v srdci. A on začne plakat. Už to znám, ačkoli existují i vnější projevy, například červená špička jazyka. "I proto se u něj člověk s hemeroidy nemusí svlékat. Jejich příčinu totiž vidí v horké krve, která se valí krevním řečištěm a vytlačuje z břehu to místo, kde je vazivo slabé. "Jistě, hemoroidy se dají vyřešit operací, ale pokud smutek dále potlačujete, nedivte se, že se objeví znovu. "

Slezina - mnoho přemýšlení, nevyřešený problém

Projevy - deprese, žaludeční a trávicí problémy, hrozba potratu, inkontinence, u mužů problémy s častým močením.

"Zejména lidé ve znamení Ryb, Raka a Štíra to přehánějí s přemýšlením, čím unavují slezinu.Prvním příznakem je chuť na sladké. Dávejte si na to pozor! Jen co máte chuť zajít do cukrárny, přecházíte do únavy sleziny a tehdy pozor na depresi. Slezina je ředitelem slinivky břišní - pankreatu, můžete s ní mít problémy. Odpovídá i za svalovinu, a tedy potraty. Žena něco urputně řeší, slezina je oslabena, povoluje svalovinu, otevírá se děložní krček. Povolit může i pánevní dno, to zas vede k inkontinenci. "

Plíce - úzkost, obavy

Projevy - astma, atopický ekzém, kašlání, chřipky, záněty dutin, záněty průdušek, kožní choroby, Crohnova nemoc, zánět tlustého střeva.

"Horko v plicích pramení z prožité úzkosti. Představte si dítě, které bývá často svědkem hádek svých rodičů. Má z toho úzkost, začne kašlat, opakovaně dostává antibiotika, v noci se potí ... stavy se mu periodicky opakují. "To je jeden typ pacienta. Plíce jsou párovým orgánem s tlustým střevem, se špatným stavem energie v něm souvisí i Crohnova choroba. Lidé s touto diagnózou jsou nuceni brát kortikoidy, přesto trpí plynatostí, křečemi, průjmem. Pacienti se učí ovládat své úzkosti, užívají bylinné směsi a musí vysadit hlenovou potravu. Po několika měsících jsou schopni začít postupně vysazovat imunosupresiva a kortikoidy.

Jaké jsou vaše dny?

"Přes dělohu vede dráha žaludku, jater i dráha sleziny. Proto je menstruace velká výpověď o zdraví ženy, "vysvětluje Josef Maček." Pokud je bolestivá, máte chlad v děloze. To se týká i žen, které cítí potřebu dávat si teplou sprchu na podbřišek a teplé obklady. Pokud je vaše menstruace nepravidelná nebo ji nemáte vůbec, máte naopak sucho v děloze. Vnějšími projevy mohou být suchá kůže, vlasy či oči. Takové ženy mají nedostatek vnitřních tekutin a klidu, a to vlivem "osýchajících" myšlenek. "

Riziko vzniku myomů zas signalizují tmavé sraženiny v menstruační krve a podle lékaře jsou příčinou problémy v partnerských vztazích. Potřebujete se nejen psychicky uklidnit, ale i začít dodržovat bezhlenovou dietu.

 

Zdroj: http://www.pluska.sk


Další články

Rizika umělých řas: Hrozí alergie i poškození zraku!

22/3

Dlouhé řasy jsou snem každé ženy. Pokud si je však prodloužíte tak, že si necháte zjednodušeně řečeno na své řasy nalepit umělé, hrozí vám alergie.…

více

Afty v ústech

20/3

Afty v ústech - nepříjemné a velmi bolestivé ploché vřídky, které otravují život. Zajímavé je, že afty jsou tak trochu opředeny tajemstvím, zejména…

více

Lampionky mochyně peruánské v sobě skrývají superpotravinu

18/3

Mochyně peruánská (Physalis peruviana) má mnoho jmen, od peruánské třešně až po třešně inků či zlaté bobule (anglicky goldberry). Hlavním znakem jsou…

více

6 tipů, jak ulevit bolavým svalům po cvičení

16/3

Přehnali jste to v posilovně a teď máte problém i vyjít schody? Vyzkoušejte některý z našich tipů, který vám pomůže ulevit od svalové bolesti.

více

Znovu ADHD

14/3

V roce 2016 jsem uvedl v krátkém článku základní informace o tomto fenoménu dnešní doby. Téma zůstává aktuální a existuje mnoho odborných publikací.…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru