REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Němečtí lékaři zjistili něco zajímavého. Marihuana je lék. Dokázaly, že dokáže posilovat imunitní systém a že je díky tomu skvělým bojovníkem proti rakovině

8/3

Marihuanu vnímá každý jinak. Jsou lidé, kteří ji berou jako drogu a chtějí ji vymýtit. Potom tu jsou lidé, kteří ji občas využijí na zlepšení nálady. A potom tu jsou lidé, kteří ji vnímají jako lék.

 

Samozřejmostí je, že různých článků na toto téma je celá řada. A také se objevilo mnoho lidí s důkazy, že jim opravdu pomáhá. Vesměs šlo ale o argumenty spojené s využitím na pokožku. Nyní přišli němečtí vědci s novinkou, kdy uvedli, že marihuana dokáže prospívat imunitnímu systému. Je marihuana lék na rakovinu?

Co prokázaly pokusy?

Podívejme se také na výsledky testů, které provedli němečtí vědci. I ty jsou poměrně zajímavé a ukazují, že marihuana skutečně dokáže pomáhat imunitě. A to tak, že dokáže efektivně cílit na špatné buňky, které pomáhá eliminovat a zároveň se její působení nijak nedotýká zdravých buněk. Vlivem toho dochází k situaci, že se počet špatných buněk snižuje a počet dobrých je stále stejný. K tomu dochází až do doby, kdy budou mít ty dobré takovou sílu, že si tělo s nemocí dokáže poradit samo, s využitím své imunity. V praxi se dá mluvit o tom, že je tedy posilována.

Pokusy na myších

Jednalo se o celkem velký výzkum, který byl prováděn na myších. Ty jsou v laboratořích celkem běžné. A právě u nich se zjistilo, že marihuana dokáže v případě téměř jakéhokoliv problému eliminovat buňky nezdravé a špatné, a zároveň nedojde k tomu, že by poškozovala ty dobré. Následně se zjistilo, že myším pomůže zbavit se nemocí jak tím, že eliminuje špatné buňky, tak tím, že následně už zakročí samotná jejich imunita, která zbytek problémů vyřeší. A v tu chvíli se také začalo mluvit o tom, že marihuana je lék na rakovinu.
Co vše by mohlo dokázat vyléčit?
Profesor biologie Robert Melamed uvádí, že jde o jedinečný průlom ve vědě. A dodává, že se rázem mluví o léku, která by dokázal vyléčit rakovinu v různých místech lidského těla. Dodal, že testy jsou poměrně úspěšné, pokud jde například o rakovinu žaludku, plic, prsou, ale i různé nádory na řadě jiných míst.
Druhým dechem ale dodává, že léčba také stále ještě není stoprocentní. Proti klasické má však jednu velkou výhodu. Není negativní. Marihuana buď pomůže, nebo se stav rakoviny v těle nezmění. Robert Melamed tím chtěl jasně říci, že pacient nemá co ztratit. Jenom získá a neriskuje.

Jsou tu i vedlejší pozitivní účinky

Nutno říci, že i kdyby marihuana přímo nezabrala na samotnou rakovinu, dá se stále mluvit o takzvaných vedlejších pozitivních účincích. Ty jsou spojené například s tlumením bolesti, se zlepšením psychického stavu, stejně jako nelze zapomínat na zmírnění příznaků nevolnosti, nebo eliminaci zánětů. A v tu chvíli můžeme o marihuaně mluvit i jako o dobrém pomocníkovi při klasické léčbě. Tou je chemoterapie, o které je, jak je známo, poměrně náročná po všech stránkách a pro lidský organismus jde o nadměrnou zátěž.

Kanabinoidy jako účinná látka

Kanabinoidy jsou látky, které jsou v marihuaně obsaženy. A jedná se právě o tyto látky, které jí zajišťují ony výjimečné vlastnosti. Vše funguje velmi jednoduše. Tyto látky totiž dokážou působit na špatné buňky a zajistí, že takový buňka sama zanikne. Tím je nejprve zastaven růst nádorů a potom dochází také k tomu, že celý nádor může být zahuben. Přitom tyto látky nijak nenapadají buňky zdravé. To je jejich velké plus. Tím nejdůležitějším je tetrahydrokanabinol a kanabidiol.
V praxi tak mluvíme o situaci, kdy je špatným, tedy rakovinotvorným buňkám zamezen přístup ke krvi. Právě v ní mají kyslík a živiny. Když se nedostanou kam mají, tak daná buňka jednoduše zanikne. A později už nastoupí imunitní systém, jehož boj s nemocí tak bude moci být mnohem efektivnější.
Jeden poslední problém
Jaký je? Samozřejmě legálnost. Není mnoho zemí, kde by byla koupě a kouření marihuany legální. A pokud už ano, má to svá omezení a své požadavky. Možná i proto je rakovina stále velmi zákeřnou nemocí, která vítězí. Co si myslíte vy?

Zdroj: https://prosvet.cz, https://nedd.tiscali.cz


Další články

Nová studie zjistila, že káva a alkohol jsou pravděpodobně…

19/6

Kdo potřebuje studnici mládí, když má kávu a alkohol? Všichni chceme prožít šťastný život a žít tak dlouho, jak se jen dá.

více

Na pejsky v létě čeká spousta nástrah. Na co si dát…

17/6

Majitelé psů by měli v létě dávat pozor na kaluže i zkažené jídlo. Léto už klepe na dveře a s horkým počasím mohou majitelé psů řešit hned několik…

více

Jak ochladit panelákový byt aneb 6 tipů, které vás v létě…

14/6

V těchto vypečených dnech byste určitě dali za klimatizaci v bytě cokoliv. Klidně i půl princezny a celé království k tomu. Úmorné vedro a vysoké…

více

Mateří kašička

12/6

V řadě doplňků stravy se můžeme setkat s názvem včelí kašička (cizím názvem jako gelée royal). Je řazena mezi včelí produkty. Vytvářejí ji ve své…

více

Tlak krve je jedním z nejdůležitějších ukazatelů funkce…

10/6

Hodnoty tlaku krve ukazují, jakým tlakem působí krev na cévní stěnu. Jeho zvýšení nad normální hranici, takzvaná hypertenze, zvyšuje riziko…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru