Mízní (lymfatický) systém je důležitou součástí imunitního systému.Buňky našeho lymfatického systému hrají neocenitelnou roli, např. při tvorbě protilátek, při zneškodňování bakterií, virů a škodlivých látek, které se dostávají do těla potravou, vzduchem, pokožkou nebo vznikají jako odpady metabolismu a jsou vyloučeny pomocí mízních (lymfatických) cév a uzlin.
Otoky, zduření a bolestivost lymfatických uzlin, únava a vyčerpanost jsou projevy zvětšeného zatížení našeho mízního systému a jako varovné signály si nutně zasluhují naši pozornost. Tyto příznaky mohou být důsledkem nevhodné skladby potravy, onemocnění, ale I stresové zátěže nebo zvýšené fyzické námahy.
Pomáhá míznímu systému, aby zátěž dovedl zvládnout. Odpad z tkání je odváděn do cév lymfatické soustavy, choroboplodné zárodky jsou přeneseny do mízních uzlin, kde jsou zneškodňovány. Lymfatické masáže tak napomáhají organism aktivovat vlastní obranný systém, a proto jsou vhodné pro všechny na posílení organismu.
Manuální lymfodrenáž je ovšem nejen léčebná metoda, ale díky pozitivním účinkům na kůži a podkoží i účinným ošetřením celulitidy, otoků a pokožky. Lehký tlak, používání kruhovitých či spirálovitých hmatů s pomalou frekvencí vychází ze znalostí lymfatického systému a směřuje odtok lymfy ke sběrným uzlinám.U manuální lymfatické masáže se nepoužívají žádné oleje, masážní emulze, ani jiné přípravky. Ošetřovaný nesmí cítit žádnou bolest.
V případě manuální lymfatické masáže se může terapeut zaměřit na určité části těla, upravit tlak podle potřeb klienta a hmaty vyprázdnit lymfatické uzliny, aby rozprouděná lymfa měla kam odtékat. Pokud Vám tuto službu obsluha přístroje neposkytne, je lépe přístrojovou lymfodrenáž neprovádět, mohla by Vám ublížit. Více informací o přístrojové lymfodrenáži naleznete na stránce přístrojová lymfodrenáž.
Manuální lymfodrenáž obličeje, hlavy a krku je prováděná na očištěnou pleť bez použití přípravků, napomáhá odstranit zánětlivé projevy, zlepšuje napětí kůže a podkoží, odstraňuje usazené odpadní látky, zabraňuje jizevnatění a rovněž je účinná při migrénách, při akné, při otocích v obličeji či kolem očí a jako prevence proti tvorbě vrásek.
Při správně vedené manuální lymfodrenáži v obličeji a hmaty na krku dochází k výrazným změnám i vizáže obličeje. Lymfodrenáž obličeje, krku a hlavy je vhodné zakončit nanesením kosmetických přípravků, kdy takto aktivovaná pokožka dokáže lépe využít jejich účinky a ty pak zasahují přímo do její látkové výměny a vyrovnávají její dýchací a oběhový rytmus.
Zdroj: http://www.masaze-rehabilitace-praha.cz www.slevomat.cz
Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…
víceNa podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…
víceAviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…
víceMakový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…
víceAčkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…
víceChcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš email.
Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život
© Copyright 2013 pzaz.cz