Helicobacter pylori má podle lékařů více jak 50 % z nás. Jen většina o tom nemá ani tušení. Pakliže bakterie nedělá žádné problémy, je na úsudku lékaře, zda jej nechá být či jej přeléčí antibiotiky.
Jakmile se ale tato bakterie, která sídlí ve sliznici žaludku a dvanácterníku, přemnoží, začínají nepěkné zdravotní problémy. Leckdy končí žaludečními vředy, u dlouhodobě neléčeného helicobactera navíc hrozí možný vznik rakoviny. Pojďme se tak podívat, jaká přírodní léčba na něj platí.
Dokáže v těle člověka přežít dlouhá léta, aniž by o sobě dala znát. Komplikace tak můžou přijít z nenadání. Bolesti žaludku, nevolnosti, nadýmání, ale i zvracení, točení hlavy a zadýchávání. Výjimkou však nejsou ani křeče po těžším jídle či pálení žáhy. Dříve než ale nasadíte Ibalgin, je dobré vědět, že tohle mohou být první známky toho, že v těle vznikají vředy.
Helicobacter přitom není těžké do těla dostat. Stačí špatně umyté nádobí, či ruce a společně s oslabenou imunitou připravíme zákeřné bakterii hezké podmínky pro život. Dobrou zprávou je, že se dá lehce odhalit dechovým testem, který nijak nebolí a je plně hrazen zdravotní pojišťovnou. Jak ho ovšem zničit, nebo ho aspoň pořádně oslabit v případě, že se helicobacter potvrdil?
Na helicobacter, který zatím nedělá žádné problémy, by mohly stačit už samotná probiotika z lékárny. Vsaďte na ně ovšem i v případě, že jde o jeho přemnožení a máte naordinovaná antibiotika od lékaře. Posílíte si imunitu a budete tak odolnější vůči vedlejším účinkům léků.
Helicobacter miluje smažené, ale špatně mu dělají hořčiny. To je věc, která jej dlouhodobě odrovná. Pokud už jste byli několikrát přeléčeni ATB a on si stále vesele hoví u vás v žaludku, je potřeba si dopřávat grepové jádro minimálně v měsíční kúře. Dobrou hořčinovou podporou je rovněž pampeliška (listy) a super hořký čaj z čekanky, nebo čekanková tinktura. Podobná „dietka“ pro něj může mít fatální následky, vám ale zregeneruje celou zažívací soustavu.
Znáte tuhle pryskyřici, která krásně nahradí žvýkačky? Je chutná a její žvýkání je prospěšné pro žaludek a trávicí trakt, neboť dlouhodobé užívání spolehlivě eliminuje výskyt bakterií zodpovědných za žaludeční vředy, gastritidu i záněty dvanácterníku.
Mastichu si můžeme dopřávat kdykoli, poslouží velice dobře i jako prevence zubním kazům, v případě helikobaktera je potřeba 6 až 10 kousků syrové mastichy denně.
Zde už jde do tuhého. Velice účinné látky proti Helicobacter pylorii má hřebíčkový olej, který se bere 5 x denně po 1 kapce. Ideálně kápnout na chleba, dobře rozžvýkat a zapít. Vždy však platí, že éterické oleje mohou dráždit, je tak potřeba brát jednu kapku po jídle. Kúra by měla trvat 3 týdny a daného neřáda s největší pravděpodobností zlikvidovat úplně, zvláště pak v kombinaci s ATB.
Je dobré důvěřovat lékařům, jelikož možné následky neuváženosti nás mohou stát i život. Protože se ale tato bakterie pomalu stává odolnou vůči ATB a často tak nepomáhá ani trojkombinace, je v těchto případech potřeba si jeho likvidaci pojistit na všech stránkách. Uvedené čtyři kroky by měly pomoci i proti přemnožené bakterii, pokud i přesto problémy přetrvávají a dechové testy jsou pozitivní, je potřeba dané kroky podpořit klasickou léčbou. I tak ale zůstává jedno veliké plus přírodní léčby, nezničená imunita, zdravá střevní mikroflóra, lepší zažívání a zmírnění veškerých problémů.
Zdroj: http://magazin.biooo.cz/zdravi/zdravotni-problemy/jak-znicit-helicobacter-pylori-4x-prirodni-lecba/
Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…
víceNa podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…
víceAviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…
víceMakový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…
víceAčkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…
víceChcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš email.
Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život
© Copyright 2013 pzaz.cz