REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Jak vyléčit zlomené srdce? Pomohou homeopatika

11/6

Láska je nejkrásnější cit na světě, ale bohužel dokáže i zranit, a rozchod s partnerem může úplně změnit život kohokoliv. S bolavým srdcem si lze poradit i pomocí homeopatie

 

Ztráta milované bytosti je jedním z nejhorších prožitků, s nimiž se v životě můžeme setkat. Může to být rozchod po krátké nebo delší známosti, nečekaný (ale někdy i čekaný) rozvod, anebo o partnera můžeme přijít v důsledku úmrtí. Někdy se do podobné situace dostaneme i v důsledku dlouhodobého odloučení.

„Homeopatická léčba akutních emočních problémů pomůže postiženému najít v těžké životní situaci patřičný nadhled a zklidnit a zpracovat rozbouřené emoce,“ říká MUDr. Jaroslav Čupera, jehož specializací je intenzivní medicína a homeopatie. Podle něj si každý si může vybrat z následující nabídky homeopatik takové, které se jeho stavům a povaze nejvíce podobá.

Když vás smutek skolí

Ignatia amara 15CH je lékem pro stavy zejména akutního smutku, ať už jsou způsobeny nečekaným rozchodem, dlouhodobým odloučením, anebo i úmrtím milované osoby. Je to lék zejména pro osoby s romantickým a idealistickým založením, díky němuž si taky mohou najít i neadekvátního partnera, a následné psychické rozladění je pak nasnadě. Ignatia amara je vhodná pro ty, kteří trpí tichým smutkem s neustálým vzdycháním, pláčou jedině o samotě, občas ale mohou propadnout nečekanému hysterickému pláči či záchvatu vzteku. Chtějí být sami a společnost jiné osoby nesnáší.

V tělesné rovině si mohou stěžovat na pocit knedlíku v krku s obtížným polykáním, stažený žaludek, a jako by měli v hlavě vražený hřebík. Utěšování jim nijak nepomůže, spíše jim náladu zlepší rozptýlení či jakákoliv aktivita, při které zapomenou na svoje problémy. V tomto léku je výrazný rys paradoxního chování, čili například pocit knedlíku v krku je horší při pití než při jídle, anebo že tito lidé lépe usnou při puštěné hudbě nebo TV, kdežto v tichu a klidu nebudou schopni usnout.

Lék Ignatia amara je vhodné podávat v nejakutnější fázi třeba i 5× denně, později postačí i podávání 1× denně až do doby, než se psychický stav stabilizuje.

Když se ze stesku nemůžete dostat

Natrum muriaticum 15CH je lékem jak pro akutní, tak (a to především) i pro dlouhodobé smutky. Lidé, kteří budou dobře reagovat na tento lék, jsou introvertní samotáři. Jsou velmi snadno emočně zranitelní, a pak se jejich tendence k vyhledávání samoty jen zvýrazní. V duši prožívají intenzivní smutek a především se trápí minulými nepříjemnostmi a zklamáními, ale nejsou schopni plakat ani o samotě. V tělesné rovině mohou trpět bolestmi hlavy bušivého charakteru, anebo opary. Tento lék se podává 1–2× denně, opět až do zlepšení psychického stavu postiženého.

Pro pocit vyhoření

Phosphoricum acidum 15CH je lékem pro citlivé a empatické jedince, kteří svoje emoce prožívají velmi intenzivně a rozchod či milostné zklamání je v emoční rovině naprosto vyčerpá. Je to vlastně naprosté emoční vyhoření. Toto ochromení emocí se velmi rychle přenese i na úroveň myšlení, a nakonec i na tělesnou rovinu. Po takové nepříjemné události jsou náhle naprosto neteční, jakoby mimo realitu, nemají sílu ani mluvit a odpovídat.

Nejraději tráví čas v samotě a tichosti a jakákoliv snaha okolí o povzbuzení či podporu s nimi nepohne. Pokud se odhodlají odpovědět, tak jen velmi pomalu, protože i myšlení je velmi vyčerpává. Po tělesné stránce jsou především celkově slabí s pocity bušení srdce. „Nejvhodnější podávání tohoto léku je opět 1–2× denně,“ radí doktor Čupera, který je členem Rady Homeopatické lékařské asociace a působí v AGNI centru v Rosicích u Brna.

Hněv se nemá potlačovat

Staphisagria 15CH je lékem pro osoby, pro které je rozchod spojen spíše s pocitem poranění jejich cti, vlastní hrdosti či hlubokého poranění na duši, anebo dokonce ponížení před okolním světem. Tyto emoce v nich vzbuzují spíše hněv, který ale vůbec nedávají najevo a skrývají ho hluboko v sobě. Navenek se projevují naopak velmi mile a přátelsky, a to i k těm, kteří je zranili. Nevyjádřené emoce se pak často projeví na tělesné rovině například neovladatelným svěděním či bolestmi bederní páteře. Dávkování je obdobné jako u předchozích léků, 1–2× denně 5 granulí.

Zklidnění žárlivcům

Hyoscyamus niger 15CH je lékem pro osoby, které jsou ke svému partnerovi silně emocionálně připoutané, ale na druhou stranu jsou velmi žárlivé a podezřívavé, což případný rozchod jen vystupňuje. Tito lidé pak mohou být až hrubí, včetně nadávek a oplzlého chování se silným sexuálním podtextem, které se může vystupňovat až k násilnému chování.

Zadáno pro ženy

Lachesis mutus 15CH je lékem především pro ženy, které jsou v normálním životě velmi energické, plné života, vášnivé, upovídané, se silnou potřebou sexuality. Už přirozeně mohou mít určité tendence k podezřívavosti a žárlivosti vůči partnerovi. Rozchod anebo ztráta partnera je ale naprosto frustruje a vede k uzavřenosti a mlčenlivosti, což je velký protiklad k jejich běžnému chování. „Pokud se dostanou do situace, kdy je partner opustí, většinou se z fáze deprese dokážou velmi rychle dostat opět do „normálu“ a samy si aktivně najdou partnera nového,“ dodává závěrem MUDr. Jaroslav Čupera.

 

Zdroj: http://zena.centrum.cz/zdravi/domaci-lekar/clanek.phtml?id=807823, www.tyden.cz

 


Další články

Kyselina lipoová-všestranný pomocník pro naše zdraví

18/1

Kyselina lipoová patří mezi málo známé látky. Nicméně má velmi důležitou roli v našem metabolismu. Je to nasycená mastná kyselina obsahující osm…

více

Jedno procento Čechů trpí schizofrenií

16/1

Zhruba každý stý člověk v Česku trpí schizofrenií. Je to kolem 100.000 obyvatel. Četnost výskytu choroby se v jiných zemích neliší.

více

6 snadných způsobů, jak zvýšit své charisma

14/1

Jedna z nových studií věnujících se lidskému charismatu poukazuje na to, že charisma není ani tak darem, jako spíše dovedností, kterou se může každý…

více

Pozor na nejčastější zimní zranění! Jak se jim vyhnout?

11/1

S nadcházející zimou je spojena řada typických úrazů. Stoupá počet zlomenin, naraženin a zranění kolenních kloubů. Nejhorší z nich vyžadují až…

více

Bílkoviny ve vašem jídelníčku: máte jich opravdu dostatek?

9/1

Bílkoviny jsou pro tělo člověka jedním z nejdůležitějších stavebních prvků. Protože jich potřebujeme poměrně velké množství, nemusí být vždy lehké…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru