REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Jak vyléčit zlomené srdce? Pomohou homeopatika

11/6

Láska je nejkrásnější cit na světě, ale bohužel dokáže i zranit, a rozchod s partnerem může úplně změnit život kohokoliv. S bolavým srdcem si lze poradit i pomocí homeopatie

 

Ztráta milované bytosti je jedním z nejhorších prožitků, s nimiž se v životě můžeme setkat. Může to být rozchod po krátké nebo delší známosti, nečekaný (ale někdy i čekaný) rozvod, anebo o partnera můžeme přijít v důsledku úmrtí. Někdy se do podobné situace dostaneme i v důsledku dlouhodobého odloučení.

„Homeopatická léčba akutních emočních problémů pomůže postiženému najít v těžké životní situaci patřičný nadhled a zklidnit a zpracovat rozbouřené emoce,“ říká MUDr. Jaroslav Čupera, jehož specializací je intenzivní medicína a homeopatie. Podle něj si každý si může vybrat z následující nabídky homeopatik takové, které se jeho stavům a povaze nejvíce podobá.

Když vás smutek skolí

Ignatia amara 15CH je lékem pro stavy zejména akutního smutku, ať už jsou způsobeny nečekaným rozchodem, dlouhodobým odloučením, anebo i úmrtím milované osoby. Je to lék zejména pro osoby s romantickým a idealistickým založením, díky němuž si taky mohou najít i neadekvátního partnera, a následné psychické rozladění je pak nasnadě. Ignatia amara je vhodná pro ty, kteří trpí tichým smutkem s neustálým vzdycháním, pláčou jedině o samotě, občas ale mohou propadnout nečekanému hysterickému pláči či záchvatu vzteku. Chtějí být sami a společnost jiné osoby nesnáší.

V tělesné rovině si mohou stěžovat na pocit knedlíku v krku s obtížným polykáním, stažený žaludek, a jako by měli v hlavě vražený hřebík. Utěšování jim nijak nepomůže, spíše jim náladu zlepší rozptýlení či jakákoliv aktivita, při které zapomenou na svoje problémy. V tomto léku je výrazný rys paradoxního chování, čili například pocit knedlíku v krku je horší při pití než při jídle, anebo že tito lidé lépe usnou při puštěné hudbě nebo TV, kdežto v tichu a klidu nebudou schopni usnout.

Lék Ignatia amara je vhodné podávat v nejakutnější fázi třeba i 5× denně, později postačí i podávání 1× denně až do doby, než se psychický stav stabilizuje.

Když se ze stesku nemůžete dostat

Natrum muriaticum 15CH je lékem jak pro akutní, tak (a to především) i pro dlouhodobé smutky. Lidé, kteří budou dobře reagovat na tento lék, jsou introvertní samotáři. Jsou velmi snadno emočně zranitelní, a pak se jejich tendence k vyhledávání samoty jen zvýrazní. V duši prožívají intenzivní smutek a především se trápí minulými nepříjemnostmi a zklamáními, ale nejsou schopni plakat ani o samotě. V tělesné rovině mohou trpět bolestmi hlavy bušivého charakteru, anebo opary. Tento lék se podává 1–2× denně, opět až do zlepšení psychického stavu postiženého.

Pro pocit vyhoření

Phosphoricum acidum 15CH je lékem pro citlivé a empatické jedince, kteří svoje emoce prožívají velmi intenzivně a rozchod či milostné zklamání je v emoční rovině naprosto vyčerpá. Je to vlastně naprosté emoční vyhoření. Toto ochromení emocí se velmi rychle přenese i na úroveň myšlení, a nakonec i na tělesnou rovinu. Po takové nepříjemné události jsou náhle naprosto neteční, jakoby mimo realitu, nemají sílu ani mluvit a odpovídat.

Nejraději tráví čas v samotě a tichosti a jakákoliv snaha okolí o povzbuzení či podporu s nimi nepohne. Pokud se odhodlají odpovědět, tak jen velmi pomalu, protože i myšlení je velmi vyčerpává. Po tělesné stránce jsou především celkově slabí s pocity bušení srdce. „Nejvhodnější podávání tohoto léku je opět 1–2× denně,“ radí doktor Čupera, který je členem Rady Homeopatické lékařské asociace a působí v AGNI centru v Rosicích u Brna.

Hněv se nemá potlačovat

Staphisagria 15CH je lékem pro osoby, pro které je rozchod spojen spíše s pocitem poranění jejich cti, vlastní hrdosti či hlubokého poranění na duši, anebo dokonce ponížení před okolním světem. Tyto emoce v nich vzbuzují spíše hněv, který ale vůbec nedávají najevo a skrývají ho hluboko v sobě. Navenek se projevují naopak velmi mile a přátelsky, a to i k těm, kteří je zranili. Nevyjádřené emoce se pak často projeví na tělesné rovině například neovladatelným svěděním či bolestmi bederní páteře. Dávkování je obdobné jako u předchozích léků, 1–2× denně 5 granulí.

Zklidnění žárlivcům

Hyoscyamus niger 15CH je lékem pro osoby, které jsou ke svému partnerovi silně emocionálně připoutané, ale na druhou stranu jsou velmi žárlivé a podezřívavé, což případný rozchod jen vystupňuje. Tito lidé pak mohou být až hrubí, včetně nadávek a oplzlého chování se silným sexuálním podtextem, které se může vystupňovat až k násilnému chování.

Zadáno pro ženy

Lachesis mutus 15CH je lékem především pro ženy, které jsou v normálním životě velmi energické, plné života, vášnivé, upovídané, se silnou potřebou sexuality. Už přirozeně mohou mít určité tendence k podezřívavosti a žárlivosti vůči partnerovi. Rozchod anebo ztráta partnera je ale naprosto frustruje a vede k uzavřenosti a mlčenlivosti, což je velký protiklad k jejich běžnému chování. „Pokud se dostanou do situace, kdy je partner opustí, většinou se z fáze deprese dokážou velmi rychle dostat opět do „normálu“ a samy si aktivně najdou partnera nového,“ dodává závěrem MUDr. Jaroslav Čupera.

 

Zdroj: http://zena.centrum.cz/zdravi/domaci-lekar/clanek.phtml?id=807823, www.tyden.cz

 


Další články

Velikonoční hodování

19/4

Vajíčka,  mazanec, beránek i nádivky patří k Velikonočním svátkům stejně jako třeba pomlázka. Tradičních velikonočních jídel je ale mnohem víc.

více

Jarní detox. Zbavte tělo toxinů

18/4

Dlouhé zimní období nám přineslo po delší době radost z dostatku sněhu. Dlouhá zima s sebou také přinesla větší výskyt respiračních a virových…

více

Jak masírování bodu mezi obočím navždy změní vaše tělo

15/4

V dnešním článku vám ukážeme jednu masážní techniku pocházející z akupresury, která je nadmíru jednoduchá a zároveň velmi efektivní.

více

Pánové, chcete mít děti? Nekuřte marihuanu, tvrdí výzkum

12/4

Vědci zjistili, že muži, kteří pravidelně kouřili marihuanu, měli sníženou kvalitu spermií, a to i přes to, že s jointy přestali třeba už před…

více

Šedý zákal

10/4

Toto oční onemocnění je nejčastěji způsobené stárnutím, přesné příčiny jeho vzniku však dosud nikdo neobjasnil. Naštěstí se dnes dá šedý zákal…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru