REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Jak přežít Valentýna

13/2

Den sv. Valentýna je samozřejmě svátkem lásky, ale pro muže to může být docela stresující událost. Přináší mnoho očekávání, spoustu nepsaných pravidel a hodně pastí, o kterých nevinní muži nemají ani potuchy. Abyste se letos mohli snáze vyvarovat všech překážek, připravili jsme pro vás průvodce pro přežití.

 

Den sv. Valentýna je samozřejmě svátkem lásky, ale pro muže to může být docela stresující událost. Přináší mnoho očekávání, spoustu nepsaných pravidel a hodně pastí, o kterých nevinní muži nemají ani potuchy. Abyste se letos mohli snáze vyvarovat všech překážek, připravili jsme pro vás průvodce pro přežití.

1. rada: Nepokoušejte se valentýnským oslavám vyhnout

V současnosti se o Valentýnu často hovoří jako o svátku obchodníků, který je lepší ignorovat. I když vaše partnerka možná souhlasí s tímto pohledem na věc, bude pravděpodobně trochu zklamaná, když si na ni na den sv. Valentýna nevzpomenete.

Odolejte tedy pokušení chovat se, jako kdyby Valentýn vůbec neexistoval. Tím jen zvýšíte napětí – vaše partnerka bude pravděpodobně přemýšlet celý den o tom, jaké překvapení jste si pro ni připravili, ale nakonec bude zcela zklamaná.

2. rada: Nebuďte na den sv. Valentýna se svými přáteli

I když oba souhlasíte s tím, že valentýnské oslavy pro vás nic zvláštního neznamenají, netravte tento večer se svými přáteli.

Možná, že den zamilovaných moc neslavíte, ale i zcela obyčejná večeře a film, který budete sledovat ze své pohovky, je mnohem lepším nápadem, než když se rozhodnete v tento speciální den nebýt vůbec doma.

3. rada: Přineste jí dárek

I když jste se dohodli, že Valentýna slavit nebudete, měli byste jí něco přinést. Nemusíte kupovat velké a drahé dárky – dobrá čokoládová bonboniéra nebo jedna růže budou bohatě stačit.

Záleží totiž na vaší pozornosti – a tu prokážete jakýmkoliv dárkem. Zapomeňte na to, co si o svátku zamilovaných myslíte, a podarujte svou nejdražší něčím malým, co má ráda.

4. rada: Při výběru dárku buďte opatrní

I když je pravda, že důležité je hlavně to, že jste si vzpomněli, při výběru dárku byste se rozhodně některých věcí měli vyvarovat – i když budete mít nejdřív pocit, že jsou dokonalé.

Spotřebiče do kuchyně nebo domácnosti jsou rozhodně špatnou volbou – vás by asi taky příliš nepotěšilo, kdybyste dostali nůžky na stříhání živého plotu, že? To samé platí i o dárkových kuponech; i když jsou možná velmi praktické, ukazují, že jste se nepokusili pro ni najít dokonalý dárek – nebo že ji prostě dostatečně dobře neznáte, což je v jejích očích ještě horší.

5. rada: Překvapte ji

Ano, ženy milují překvapení – romantické překvapení na den sv. Valentýna vám zajistí spoustu bodů k dobru, které můžete využít při činnostech po večeři.

A jak ji překvapit? To vlastně není tak důležité; talíř se špagetami na stole ozdobeném svíčkou nebo dvěma bude zcela stačit. Pokud večeři zakončíte jejím oblíbeným romantickým filmem, máte po celý rok zaručený úspěch.

6. rada: Opravdu se jí věnujte

Ať už na letošního Valentýna připravíte cokoliv – pokud jí neustále budete předhazovat, že vám tato romantická fraška nic neříká, je lepší nepřipravovat vůbec nic.

Ani ta největší kytice nebude stačit, pokud se posadíte před televizi a pustíte si svůj oblíbený seriál v okamžiku, kdy přijdete domů – romantická večeře také ztratí veškeré kouzlo, budete-li neustále telefonovat. Zvolte činnost, kterou zvládnete bez jakýchkoliv problémů – jen tak může vaše úsilí splnit svůj účel.

7. rada: Navrhněte, že si budete povídat o vašem vztahu

To může být ten nejlepší dárek, který jí můžete věnovat. Je velmi dobře známo, že ženy si chtějí povídat o vztahu a jeho budoucnosti mnohem více, než muži. Proč neudělat za tímto stereotypem tlustou čáru?

Pokud jste si jistí, že podobný rozhovor zvládnete bez nějakého velkého traumatu, bude to báječný dárek a zároveň i skvělá investice do vaší budoucnosti. Ale buďte opatrní, až jí budete navrhovat, že chcete o vztahu mluvit; když jí řeknete, že si s ní chcete promluvit o vašem vztahu, a budete mít velmi vážný výraz na tváři, bude si možná myslet, že se s ní chcete rozejít – na Valentýna!

8. rada: Připravte koupel

Příjemná, romantická koupel ve vaší koupelně – stačí jen trochu úsilí a vynalézavosti a dokážete připravit nezapomenutelnou atmosféru!  Můžete se k ní v koupeli přidat a zajistit, aby byl valentýnský večer opravdu příjemný…

Smíchejte příjemně teplou vodu s voňavým koupelnovým olejem, rozmístěte po koupelně svíčky, postarejte se o příjemnou hudbu – a koupel je připravena!

9. rada: Namasírujte ji

Neexistuje mnoho žen, které by dokázaly odmítnout dobrou masáž – a když se nabídnete, že ji namasírujte vy sami, učiní ji to ještě šťastnější.

Vytvořte příjemnou prostředí pro hýčkání ve vaší ložnici; svíčky, romantická hudba, masážní olej… Stačí jen trocha úsilí a můžete vytvořit dokonalý valentýnský večer, na který bude vzpomínat po dlouhé roky…

10. rada: Neopakujte loňského Valentýna

Pokud jste loni připravili dokonalé valentýnské oslavy a ona z nich byla tak nadšená, že o nich mluví ještě dnes, možná si myslíte, že prostě stačí tuto úspěšnou událost zopakovat. Nedělejte to – uděláte velkou chybu!

Je zcela pochopitelné, že loňského Valentýna nemůžete překonat – ale to od vás nikdo neočekává. Letošní oslavy nemusí být lepší, ale rozhodně musí být jiné. Váš vztah tak bude stále svěží a do vašeho života se nezačne vkrádat rutina – rutina totiž může představovat tu největší hrozbu pro jakýkoliv vztah.

 

Zdroj: http://www.dormeo.cz/clanky/jak-prezit-valentyna


Další články

Klinický obraz nemoci dnešní doby

9/12

Podle mého názoru by více než polovina nemocných lidí nejraději chtěla přírodní způsob léčení.

více

Je domácí mazlíček pro nemocného s rakovinou přínosem, nebo…

5/12

Psi, kočky a další zvířata pomáhají mnoha lidem v boji se zákeřnou nemocí. Bohužel jsou nejen věrnými přáteli, ale mohou být i přenašeči chorob, což…

více

Adventní věnec podle tradice: Co která svíčka znamená a jak…

4/12

V neděli byl počátek adventu a s ním i zapálení první svíčky v krásném věnci. Víte ale, kde se tato tradice vlastně vzala, co znamenají jednotlivé…

více

Proč posilovat pánevní dno?

1/12

Hlavní funkcí pánevního dna je podpora orgánů, které se nacházejí v pánvi. Jedná se o dělohu u žen, u žen i u mužů pak o močovou trubici, močový…

více

Podzimní cvičení – návrat do tělocvičny

29/11

Nordic walking, turistika, cyklistika nebo cvičení v městských senior parcích – oblíbené sportovní kratochvíle mají společného jmenovatele – přízeň…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru