V době internetu a seznamovacích stránek je pokušení nevěry tak silné jako nikdy předtím a týká se to mužů i žen. Takovému pokušení je někdy těžké odolat.
Jak oživit vztah v manželství, když léta ubíhají a vše se stává rutinou? Jak překonat a odpustit zradu? Jak přiznat nevěru? Co dnes znamená být věrný? Promluvit o nevěře často znamená setkat se s odsouzením, neboť podvádět partnera je to nejhorší, co mu můžeme provést a svědčí to i o tom, že ve vztahu je něco zkaženého. Jestliže je tomu tak, pak je jedinou možností rozejít se, píše francouzský týdeník L´Express.
“Když vzbudím zájem jiného muže, mám pocit, že žiju,“ svěřuje se devětadvacetiletá Laura. “Tři roky jsem provdaná za Sébastiena, plánujeme rodinu a koupi domu. Nicméně během roku jsem mu byla několikrát nevěrná.“ přiznává.
Marine, žijící s Alexem také tři roky, se začala později vracet ze zaměstnání, ačkoli si v něm nikdy nelibovala. Důvodem náhlého pracovního zápalu byl... Eric. Dnes si Marine a Alex hledají každý svůj samostatný byt.
Ne vždy je však snadné rozeznat, zda jde o nevěru. Zde je několik známek, které teoreticky ukazují na nevěru:
1. Náhlé změny v časovém rozvrhu. Manžel Ley začal chodit domů později, což zdůvodňoval tím, že pracuje přesčas. To se samozřejmě může stát, aniž by šlo o nevěru. “Ale na výplatní pásce žádné přesčasy nebyly,“ vzpomíná Lea. “Také každou neděli musel v určitou dobu jet s autem pro benzin,“ říká. Pak je na místě klást si otázky.
2. Náhlé koketování. Když se on nebo ona začnou více zajímat o svůj zevnějšek, kupovat si kosmetiku nebo oblečení, kterou nebo které si nikdy předtím nekoupili, zhlížet se v zrcadle, kupovat si v lékárně přípravky proti padání vlasů, je na místě zpozornět.
3. Změna ve frekvenci sexuálních styků. Nevěrný partner může vykazovat sexuální chlad vůči partnerce, nebo naopak se může také snažit častějším sexem “smazat“ svou vinu.
4. Podezřelé používání telefonu. Jestliže najednou zmizí mobil, který s sebou osoba jinak všude nosila, jde o možnou známku nevěry. Když nebere telefon ve vaší přítomnosti, je třeba se znepokojovat. Totéž platí pro hesla k e-mailové schránce a počítači.
5. Hmotné známky. Stopa rtěnky na košili, parfém, který nepoužívá, dlouhé a světlé vlasy u brunetky, chlupy psa nebo kočky na svetru, když jste tato zvířata nikdy doma neměli, je mnoho známek, které mluví samy za sebe.
6. Anonymní telefonáty. “Několikrát týdně u nás zvonil doma telefon, ale když jsem ho zvedla, nikdo na druhém konci nebyl,“ vzpomíná Lea. “Když se manžel dostal k telefonu dřív než já, mluvil údajně s maminkou, která ovšem tentokrát nezavěsila,“ dodává.
7. Dárečky “od maminky, od kolegů“ atd.
8. Jméno, které se v rozhovoru často objevuje. Zamilovaní mají potřebu mluvit o své vyvolené nebo o svém vyvoleném. A to do té míry, že o něm neb o ní hovoří i se svým partnerem. Jestliže se v rozhovoru velmi často objevuje jméno kolegy, může jít o nevěru.
9. Měnící se chuť. “Můj manžel nikdy nepil čokoládu, ale jednoho dne ji náhle začal zbožňovat,“ říká Dina. A nemusí jít jen o chuť v kulinárním smyslu. Může jít o náhlou zálibu v nějaké činnosti, například o náhlý zájem o synchronizované plavání.
Podle studie francouzského ústavu IFOP se nevěry dopouští 48 procent Francouzek, ať už jde jen o polibky, nebo sex a trvalý mimomanželský vztah.
Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…
víceNa podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…
víceAviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…
víceMakový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…
víceAčkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…
víceChcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš email.
Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život
© Copyright 2013 pzaz.cz