REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Víte, co vše je v houbičce na nádobí? Budete se divit!

21/6

Houbičku na nádobí používáme všichni. Denně nám, spolu s prostředkem na mytí nádobí, pomáhá z nádobí odstraňovat zbytky nečistot, jídla a bakterie.

 

Nádobí se všichni snaží mít co nejčistší, udržujeme čistotu i v kuchyni, ale co taková houbička na nádobí? Na tu se možná maličko pozapomíná a i když se jí snažíte propláchnout pod horkou vodou, ne vždycky se z ní úplně nečistoty a zbytky jídla odstraní. A na takové houbičce na nádobí se skvěle daří bateriím, které si zde vytvoří svou „množírnu“. Jak tedy předejít nebezpečí, které může houbička na nádobí přinést? To se dozvíte v tomto článku.

Nebezpečí jménem houbička na nádobí

Zhruba 90 % houbiček na nádobí v domácnostech obsahují velké koncentrace bakterií. 10 % jsou pro hygienické normy neuspokojivé, protože mohou šířit mnoho nemocí. Je jasné, že kuchyň a houbičky na nádobí jsou ideálním stanovištěm pro nejrůznější bakterie. Jsou totiž stále vlhké a to je pro bakterie hotový ráj. Podle britských odborníků z hygienické rady Global, více než 85 % lidí nemyje houbičku na nádobí na požadovanou teplotu.

Bakterie, které jsou v houbičce tak nemáte šanci zabít. Jejich výzkum ukázal, že kuchyňské houbičky obsahují až šestkrát více bakterií, než kliky dveří u koupelen. Přibližně 7 % houbiček na nádobí obsahuje víc než miliardu bakterií. 60 % z nich pak obsahují E.coli. Zhruba 25 % houbiček obsahuje vysoké množství bakterií Pseudomonas, což souvisí s infekcí očí a kůže. Předejděte zdravotním rizikům, která na vás číhají v houbičce na nádobí. Jak?

Dodržujte následující tipy:

  • Houbičku na nádobí často měňte, maximální doba používání je 14 dní
  • Po každém mytí nádobí houbičku na nádobí vypláchněte teplou vodou
  • Každý druhý den myjte houbičku antibakteriálním čistícím prostředkem
  • Houbičku můžete využívat déle, ovšem za předpokladu, že jí budete prát při teplotě vyšší než 60 stupňů a to v myčce
  • Čistíte-li prostory kuchyně, pak místo houbičky využijte antibakteriální ubrousky

 

Zdroj: http://vitalitis.cz/2016/04/17/vite-co-vse-je-v-houbicce-na-nadobi


Další články

Výzkum: ve vodě z kohoutku jsou zbytky léků

16/11

Víte, kolik ibuprofenu vypijete v kohoutkové vodě? Vědci ze Státního zdravotního ústavu to po dva roky sledovali. A ukázalo se, že zbytky léčiv se v…

více

Jak získat zázračný vitamín D

14/11

Vitamín D je obecně znám jako vitamín zdravých a silných kostí, přesto panuje obecná tendence jeho význam v těle podceňovat. Přitom poslední…

více

Jak se bránit nachlazení, když všichni kolem vás prskají

12/11

Všude kolem vás se ozývá kašlání a smrkání a vy čekáte, kdy vás také dostihne nemoc. Je možné udržet si pevné zdraví, když se ocitnete mezi samými…

více

Rady na měsíc listopad

9/11

Nejslabším orgánem v měsíci listopadu jsou plíce. Většinou se nám hůř dýchá, proto jsme také náchylnější ke kašli a zánětům horních cest dýchacích.

více

Léčivá moc hudby

7/11

Muzikoterapie je psychoterapeutická metoda, jejímž cílem je ovlivnit lidské vědomí.

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru