REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Plastické operace v gynekologii a nová laserová technologie

6/2

Je to jen pár desítek let nazpět, co se nám ještě zdály kuriózní a leckdy i nepřijatelné prsní implantáty. Dnes už tyto zákroky nejsou ničím neobvyklým a zvláštností se naopak zdají být novodobé plastické operace intimních oblastí.

I prsní implantáty se však brzy široká naučí přijímat a už nyní se nedá říct, že by nebyly vyhledávané. Jde totiž často o zákrok, kdy je efekt nejen estetický, ale často odstraní i zdravotní a jiné komplikace.

Kdy a proč ženy vyhledávají plastickou chirurgii pro své intimní partie?

Podobné novinky k nám obvykle přichází ze zahraničí, i u nás v Čechách však ženy pomalu překonávají ostych a stud a chtějí nalézt řešení určitých intimních problémů, které mají úzkou souvislost se zdravím či vzhledem genitálu. K plastickým gynekologickým zákrokům nejčastěji vede problém s vaginální atrofií (suchostí poševní sliznice) či ochablostí poševních stěn. Právě tato ochablost je obvykle následkem jednoho či více porodů, přechodu a podobně. Důvodem, proč se žena rozhodne pro plastický gynekologický zákrok, však může být i pouhá nespokojenost se vzhledem vlastního genitálu a neuspokojení v sexuálním životě.

Vaginoplastika nejen pro ženy po porodu

Plastická operace pochvy určená k jejímu celkovému omlazení (rejuvenace genitálu) je chirurgický zákrok, který vede k úpravě rozšířené pochvy a poševního vchodu, zejména po vícečetných porodech a v důsledku ztráty elasticity tká. Důvodem k zákroku bývá například nedostatečná pevnost tkání pochvy a pánevního dna způsobená právě porodem, ale také v důsledku stárnutí. Zákrok trvá zhruba hodinu, hojení asi 6 týdnů. Poté může žena opět začít žít plnohodnotným sexuálním životem.

Co je to labioplastika?

K nejčastějším operacím tohoto typu patří dále labioplastiky, zaměřené na úpravu zevního genitálu. Labioplastika je operace malých stydkých pysků, kdy se tkáň zvětšená například po porodu odstraní, avšak se zachováním citlivosti. Operace stydkých pysků není náročná a neznamená velkou zátěž pro organismus. Plastiky pochvy vedou ke zkvalitnění celkového sexuálního života, ale také například k odstranění inkontinence. V některých případech bývají spojeny i s plastikou hráze.

Využití laseru k provedení vaginální rejuvenace a k odstranění dalších potíží

Vedle běžných chirurgických vaginoplastik je nejnovějším trendem efektivní využití laseru. Tato metoda je dle odborníků šetrnější a má velkou výhodu v tom, že zotavení je téměř okamžité. Na rozdíl od dosavadních operačních možností je laserový zákrok rychlý, bezbolestný, bezpečný, bez celkové anestezie a nevyžaduje tak téměř žádnou rekonvalescenci. Používá se především pro vaginální rejuvenaci s cílem zúžení poševního vchodu a celé vagíny a zlepšení její elasticity, dále pak k podpůrné léčbě inkontinence i chronických kvasinkových zánětů.

Jak působí laser při vaginální rejuvenaci a kdy je lepší operace?

Laserovým zákrokem se vyrovnává poševní pH, posiluje se imunita a zvyšuje lubrikace. Průběh laserového ošetření je rychlý, bez nutnosti jakékoliv anestezie. Principem zákroku je zavedení laserové hlavice a působení laserových paprsků na tkáně, kde dojde k jejich hlubokému prohřátí a je odstraněna svrchní část tkáně. Teplo způsobí kontrakci kolagenních vazivových vláken a zajistí další tvorbu kolagenu, čímž se ošetřené tkáně zpevní.

 

U závažnějších forem uvolnění poševních stěn laser ovšem nemůže nahradit operační zákrok a chirurgickou léčbu. Jeho použití u mírnějších forem sestupu poševních stěn či močové inkontinence však značně rozšiřuje možnosti léčby a nabízí jejich velmi účinná a šetrnější řešení.

 

Autor: Estheticon.cz, Plasticka-chirurgie-pruchova.cz, MUDr. Daniel Struppl - primář kliniky GynCentrum

 

Zdroj: 

https://nemoci-a-lecba.zdrave.cz/plasticke-operace-v-gynekologii-a-nova-laserova-technologie

 

 

 

 

 


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru