REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Plastické operace v gynekologii a nová laserová technologie

6/2

Je to jen pár desítek let nazpět, co se nám ještě zdály kuriózní a leckdy i nepřijatelné prsní implantáty. Dnes už tyto zákroky nejsou ničím neobvyklým a zvláštností se naopak zdají být novodobé plastické operace intimních oblastí.

 

I prsní implantáty se však brzy široká naučí přijímat a už nyní se nedá říct, že by nebyly vyhledávané. Jde totiž často o zákrok, kdy je efekt nejen estetický, ale často odstraní i zdravotní a jiné komplikace.

Kdy a proč ženy vyhledávají plastickou chirurgii pro své intimní partie?

Podobné novinky k nám obvykle přichází ze zahraničí, i u nás v Čechách však ženy pomalu překonávají ostych a stud a chtějí nalézt řešení určitých intimních problémů, které mají úzkou souvislost se zdravím či vzhledem genitálu. K plastickým gynekologickým zákrokům nejčastěji vede problém s vaginální atrofií (suchostí poševní sliznice) či ochablostí poševních stěn. Právě tato ochablost je obvykle následkem jednoho či více porodů, přechodu a podobně. Důvodem, proč se žena rozhodne pro plastický gynekologický zákrok, však může být i pouhá nespokojenost se vzhledem vlastního genitálu a neuspokojení v sexuálním životě.

Vaginoplastika nejen pro ženy po porodu

Plastická operace pochvy určená k jejímu celkovému omlazení (rejuvenace genitálu) je chirurgický zákrok, který vede k úpravě rozšířené pochvy a poševního vchodu, zejména po vícečetných porodech a v důsledku ztráty elasticity tká. Důvodem k zákroku bývá například nedostatečná pevnost tkání pochvy a pánevního dna způsobená právě porodem, ale také v důsledku stárnutí. Zákrok trvá zhruba hodinu, hojení asi 6 týdnů. Poté může žena opět začít žít plnohodnotným sexuálním životem.

Co je to labioplastika?

K nejčastějším operacím tohoto typu patří dále labioplastiky, zaměřené na úpravu zevního genitálu. Labioplastika je operace malých stydkých pysků, kdy se tkáň zvětšená například po porodu odstraní, avšak se zachováním citlivosti. Operace stydkých pysků není náročná a neznamená velkou zátěž pro organismus. Plastiky pochvy vedou ke zkvalitnění celkového sexuálního života, ale také například k odstranění inkontinence. V některých případech bývají spojeny i s plastikou hráze.

Využití laseru k provedení vaginální rejuvenace a k odstranění dalších potíží

Vedle běžných chirurgických vaginoplastik je nejnovějším trendem efektivní využití laseru. Tato metoda je dle odborníků šetrnější a má velkou výhodu v tom, že zotavení je téměř okamžité. Na rozdíl od dosavadních operačních možností je laserový zákrok rychlý, bezbolestný, bezpečný, bez celkové anestezie a nevyžaduje tak téměř žádnou rekonvalescenci. Používá se především pro vaginální rejuvenaci s cílem zúžení poševního vchodu a celé vagíny a zlepšení její elasticity, dále pak k podpůrné léčbě inkontinence i chronických kvasinkových zánětů.

Jak působí laser při vaginální rejuvenaci a kdy je lepší operace?

Laserovým zákrokem se vyrovnává poševní pH, posiluje se imunita a zvyšuje lubrikace. Průběh laserového ošetření je rychlý, bez nutnosti jakékoliv anestezie. Principem zákroku je zavedení laserové hlavice a působení laserových paprsků na tkáně, kde dojde k jejich hlubokému prohřátí a je odstraněna svrchní část tkáně. Teplo způsobí kontrakci kolagenních vazivových vláken a zajistí další tvorbu kolagenu, čímž se ošetřené tkáně zpevní.

 

U závažnějších forem uvolnění poševních stěn laser ovšem nemůže nahradit operační zákrok a chirurgickou léčbu. Jeho použití u mírnějších forem sestupu poševních stěn či močové inkontinence však značně rozšiřuje možnosti léčby a nabízí jejich velmi účinná a šetrnější řešení.

 

Autor: Estheticon.cz, Plasticka-chirurgie-pruchova.cz, MUDr. Daniel Struppl - primář kliniky GynCentrum

 

Zdroj: 

https://nemoci-a-lecba.zdrave.cz/plasticke-operace-v-gynekologii-a-nova-laserova-technologie

 

 

 

 

 


Další články

Brambory!

18/2

Britští vědci označili produkt nejbohatší na vitamíny. A je to úžasné! Staly se jím brambory, které mnozí současné odborníci posuzovali za jednu…

více

Chřipku je třeba léčit jinak než virózu! Víte jak?

15/2

Bolest svalů, bolest hlavy, vysoká teplota? Nebo naopak rýma, kašel, na teploměru 37,5 °C? V prvním případě máte spíše opravdovou chřipku, v druhém…

více

Jak potěšit na Valentýna? Vyznáním lásky i dárkem

13/2

Vyznejte svou lásku a zkuste najít originální dárek. I obyčejná čokoláda dokáže zázraky.

více

Tichý zabiják miluje sůl

11/2

„Zapomněla jsi ji osolit?“ ohrnuje nad babiččinou polívkou nos notně zakulacený Pepíček. Otočí oči v sloup a už se mu před nimi vznáší pěkně…

více

Bolesti kolem pupku

10/2

Bolesti kolem pupku jsou časté obtíže, způsobené celou řadou nemocí. Bolesti kolem pupku mohou být způsobeny žaludečním vředem či zánětem žaludku,…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru