REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Pánové, chcete mít děti? Nekuřte marihuanu, tvrdí výzkum

12/4

Vědci zjistili, že muži, kteří pravidelně kouřili marihuanu, měli sníženou kvalitu spermií, a to i přes to, že s jointy přestali třeba už před několika lety.

 

Marihuana znatelně ovlivňuje plodnost mužů, dokazuje nový výzkum

Tým lékaře Omera Raheema, urologa a pracovníka Tulanské univerzity, zkoumal sperma 409 Američanů, kteří se ve Washingtonu léčili s neplodností. V hlavním městě Spojených států amerických totiž mají legální konopí pro rekreační účely už od roku 2012.
Zkoumaní muži před odesláním svých vzorků obdrželi formulář, ve kterém vyplňovali podrobnosti o svém věku, stylu života, spotřebě marihuany a tabáku. Necelá polovina mužů, 43%, během svého života marihuanu příležitostně vyzkoušela. 25% dotázaných uvedlo, že drogu nikdy nezkusili, 18% byli pravidelní konzumenti.
Vědci přišli na to, že muži, kteří v průběhu svého života konopí užívali, měli nižší koncentraci spermií. Tým vědců zaznamenal poškození spermatu ve všech ohledech, snížený objem, morfologie (tvar) a celkový progresivní pohyblivý počet (kolik spermií se může skutečně pohybovat a dosáhnout oplodnění vajíčka). Muži, kteří marihuanu kouřili pravidelně, měli znatelně vyšší riziko zdeformování tvaru pohlavních buněk.
Vedoucí výzkumný pracovník Raheem ve středu představil výsledek své práce na konferenci Americké společnosti pro reprodukční medicínu v Denveru. Uvedl, že lékaři by o tomto faktu měli bezpodmínečně informovat své pacienty. "Marihuana skutečně může spermie zpomalovat," řekl a upozornil na důsledky jejího dlouhodobého užívání.
Kvalita mužských spermií klesá nejen v USA, ale v celém západním světě. Důvodů je samozřejmě více, nicméně užívání marihuany může být jeden z mnoha možných faktorů. Konopí je doposud málo prostudovanou, zato však velmi kontroverzní oblastí. Někteří vědci vyzdvihují jeho benefity, jiní jsou k marihuaně spíše skeptičtí. "Rozhodně musíme problematiku marihuany ještě probádat," shodují se vědci.

 

Zdroj: http://www.hemphouse.cz


Další články

Velikonoční hodování

19/4

Vajíčka,  mazanec, beránek i nádivky patří k Velikonočním svátkům stejně jako třeba pomlázka. Tradičních velikonočních jídel je ale mnohem víc.

více

Jarní detox. Zbavte tělo toxinů

18/4

Dlouhé zimní období nám přineslo po delší době radost z dostatku sněhu. Dlouhá zima s sebou také přinesla větší výskyt respiračních a virových…

více

Jak masírování bodu mezi obočím navždy změní vaše tělo

15/4

V dnešním článku vám ukážeme jednu masážní techniku pocházející z akupresury, která je nadmíru jednoduchá a zároveň velmi efektivní.

více

Pánové, chcete mít děti? Nekuřte marihuanu, tvrdí výzkum

12/4

Vědci zjistili, že muži, kteří pravidelně kouřili marihuanu, měli sníženou kvalitu spermií, a to i přes to, že s jointy přestali třeba už před…

více

Šedý zákal

10/4

Toto oční onemocnění je nejčastěji způsobené stárnutím, přesné příčiny jeho vzniku však dosud nikdo neobjasnil. Naštěstí se dnes dá šedý zákal…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru