Jelikož máme již jaro v plném rozkvětu a letošní dlouhá zima na nás jistě zanechala své. Je třeba naše těla řádně vyčistit od toxinů, které jsme si tak pracně v tělech ukládaly. Právě detoxikační diety mohou tělu pomoci se zbavit odpadových látek a toxinů z vnějšího prostředí. Neobsahují čištěné a chemicky zpracovávané potraviny, které jsou velkou zátěží pro játra a ledviny, ale převážně syrovou stravu. Naturopati užívají detoxikační diety i při akutních onemocněních, například při nemocech z nachlazení, chřipce, alergických nebo kožních projevech.
Pár tipů na detoxikační kúru:
První den:
Druhý den:
Třetí den:
Další dny bychom měly postupně zařazovat dušené kuřecí maso s rýží, dušenou zeleninu s rýží nebo těstovinami, špenát apod. Rozhodně bychom měli vynechat smažené a pečené pokrmy.
Je velmi účinná a jednoduchá. Čtyři dny po sobě jíme pouze 1,5 kg jablek (u kupovaných bez slupky, kvůli chemickému ošetření) denně a k tomu vypijeme 2 l čisté neperlivé vody, nic víc. Tato kúra zbaví tělo toxinů a budete se po ní cítit skvěle.
Tato kúra je taky velmi dobrá, ale je už pro ty, kteří mají silnější vůli. Uvaříme si polévku (do vody dáme 7 druhů zeleniny a trošku kmínu a soli, nic víc) tuto polévku jíme 3 x denně hluboký talíř celých sedm dní a vypijeme k tomu 2 l čisté neperlivé vody denně. K večerní porci polévky si můžeme dát krajíček tmavého chleba, ale nic víc. Po sedmi dnech se budete cítit jako znovuzrození a možná budete mít o nějaké to kilo méně.
Natrháme si 3 hrsti kopřivových špiček, rozmixujeme je v 0,5 l vody, necháme 4 hodiny odstát a potom přecedíme přes plastové sítko a vypijeme. Můžeme místo mixování odšťavňovat v odšťavňovači. Tento nápoj pijeme sedm dní. Doplníme si tímto spoustu minerálů v těle, hlavně železo. A výborně si vyčistíme organismus.
Skrývají v sobě obrovské množství minerálů, vitamínů, enzymů. Prostě všechno, co náš organismus po zimě potřebuje, proto bychom je měli zařazovat do jídelníčku. Buďto ve formě čerstvých bylinných čajů (např. Z kopřivových výhonků, pampeliškových lístků, břízových pupenů, květu podběle, jitrocelových lístků apod.), nebo nakrájet si je do salátů, polévek, pomazánek (tady se hodí pažitka, řeřicha, špičky kopřivy, lístky pampelišky).
A co je velmi důležité, nezapomínat na pitný režim. Ledviny potřebují pořádně proplachovat, jinak se v nich usazuje hlen, z kterého jsou později kameny a různé nádory. Denně vypít 2 l čisté neperlivé vody. Do pitného režimu nezařazujeme kávu, černý čaj, alkohol. Ne příliš vhodné jsou i slazené limonády a džusy.
Zdroj: http://www.celostnimedicina.cz/jarni-ocistne-kury.htm
Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…
víceNa podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…
víceAviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…
víceMakový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…
víceAčkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…
víceChcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš email.
Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život
© Copyright 2013 pzaz.cz