Co všechno zahrnuje cestovní pojištění v základní podobě? Každým rokem během zahraniční rekreace onemocní, utrpí úraz či zemřou řádově stovky Čechů, přičemž příčiny přirozených i nepřirozených úmrtí jsou různé.
Podle Kateřiny Petříčkové, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA), se v případě nemocí nejčastěji jedná o trávicí a žaludeční potíže, průjmy a nemoci dýchacích cest, u starších lidí pak převládají zástavy srdce. Příčinou zažívacích potíží bývá neomyté ovoce a zelenina, pouličně prodávaná zmrzlina, voda nebo stánky s rychlým občerstvením s nedostatečnými hygienickými podmínkami pro přípravu pokrmů. Jsou typické především pro země severní Afriky, kde jsou přezdívány „faraonova kletba“. Vážné úrazy s trvalými nebo dokonce smrtelnými následky způsobují dopravní nehody či provozování sportovních aktivit včetně plavání. Podle údajů ze statistik AČCKA a jednotlivých pojišťoven ročně zemře v zahraničí zhruba 400 Čechů.
I když výše uvedeným situacím nejde zcela předejít, můžete se na ně alespoň připravit s cestovním pojištěním, a tak minimalizovat peněžní výlohy na zdravotní péči, léky, hospitalizaci nebo případný převoz do vlasti. Na co se cestovní pojištění v základní podobě vztahuje a proti jakým rizikům je třeba se dodatečně připojistit? „Z pojištění se poskytuje úhrada nezbytných nákladů na ošetření, kterému se byl pojištěný nucen podrobit v důsledku úrazu či nemoci. Tyto nezbytné náklady, nazývané též léčebné výlohy, standardně zahrnují lékařské ošetření, pobyt v nemocnici, léky předepsané lékařem, přepravu do nejbližšího zdravotnického zařízení a náklady na repatriaci pojištěného, příp. jeho tělesných ostatků,“ vysvětluje Ing. Tomáš Voharčík, jednatel internetového srovnávacího portálu Top - Pojištěni.cz.
„Nesmírnou výhodou v podobných situacích je i nonstop dostupná asistenční služba v českém jazyce, která vám poradí s dalším postupem v situaci, kdy si často vlivem stresu nevíme rady a nejsme schopni racionálně uvažovat,“ doplňuje Voharčík k tomu, co je součástí základního balíčku cestovního produktu. Základní balíček tedy zahrnuje pokrytí léčebných výloh a konzultaci asistenční služby. Doplňkové typy pojištění mimo základní rozsah zahrnují například úrazové připojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti.
Ze všeho nejdříve vyhledejte nejbližšího lékaře. Pokud jste ubytováni v hotelu, obraťte se na hotelového lékaře, pokud máte zajištěno vlastní ubytování, vyhledejte pohotovost, která se nachází v dostupné vzdálenosti v každém turistickém středisku. Lékaři se prokažte pojistkou či informační kartičkou, která slouží jako důkaz o uzavřeném pojištění. Je třeba počítat s tím, že zejména soukromí lékaři mohou požadovat za poskytnuté ošetření peníze v hotovosti. V takovém případě si nechte na zaplacenou částku vystavit účet. Totéž platí při nákupu léků v lékárnách. Bude-li nutná hospitalizace, pak se nemusíte o nic starat, neboť vše potřebné si nemocnice vykomunikuje přímo s asistenční službou.
Zdroj: http://cestovani.doktorka.cz/co-vsechno-kryje-cestovni-pojisteni
Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…
víceNa podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…
víceAviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…
víceMakový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…
víceAčkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…
víceChcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš email.
Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život
© Copyright 2013 pzaz.cz