REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

Člověk, který si neustále stěžuje a nic se mu nelíbí, vám zbytečně vysává vaši životní energii

19/11

Schopnost projevit empatii vůči druhému člověku je velmi dobrá vlastnost. Je však důležité ji správně uplatňovat. Pokud se po rozhovoru s jinou osobou cítíte vyčerpaní, musíte zvážit to, zda vám tato osoba jen zbytečně nebere vaši energii.

V životě se setkáváme s různými problémy. Taktéž jsou zde i naši příbuzní a přátelé, jejichž ochotně vyslechneme ať už si stěžují na něco nebo někoho.

Na jednu stranu je přirozené, že lidé chtějí nějak zmírnit napětí, které pociťují. Na druhou stranu neustálý poslech stížností jiných lidí odebírá naši energii.

Vliv negativního člověka na náš život

Někteří lidé mluví o svých problémech, aby získali podporu a pomoc, zatímco jiní házejí své neštěstí na druhé. Proto se musíte naučit rozlišovat tyto dva tipy lidí. Může se stát, že lidé, kteří patří do druhé kategorie vás začnou brát jako necitlivého egoisty, když se rozhodnete hrát s nimi jejich hru. Budou se snažit Vám vnucovat jejich pocity. Musíte se vyhnout takovému tipu lidí.

Proč neposlouchat stížnosti

Jednoduše proto, že ten, kdo si neustále stěžuje, ve svém životě nic nezmění. Je to sice jeho pohled na svět, a vy tuto osobu můžete ochotně poslouchat, ale jak jí pomůžete? Nijak. Nepotřebuje pomoc, ráda si stěžuje, ale rozhovor bez účelu nemá smysl. Někdy si stěžuje podvědomě, někdy záměrně, aby odstranila pocit viny za své selhání.

Největší negativní vliv na člověka mají jeho vlastní špatné myšlenky

Nikdy nevyřešíte problém, pokud si budete stále jen stěžovat, protože ho nechcete řešit. Vše, co vaše duše chce, je najít osvobození od odpovědnosti za svůj vlastní osud. To je, ale nemožné.

Co se stane s námi, když neustále slyšíme stížnosti

Naši energii ztrácíme úplně zbytečně. Chceme pomoci, ale řešení problému nepřijde jen tak. Zkoušíme přemýšlet znovu a znovu nad výsledkem což vede pouze k totálnímu vyčerpání.

Co můžeme udělat, abychom se nestali vrbami věčně stěžujících si lidí

Udržujte bezpečnou vzdálenost:

Na začátku se možná dotyčný urazí. Pokud by všichni přestali poslouchat jeho nekonečné tlachání o marnosti bytí, musel by konečně vyřešit své problémy, místo toho, aby o nich jen neustále mluvil.

Pokoste se vysvětlit stěžujícímu, že on jediný, je zodpovědný za jeho vlastní problémy. Dobře, možná jste si ho vyslechli, ale neztrácejte zbytečně čas vysvětlováním toho, že určitě existuje vnější problém, který způsobil všechny jeho problémy

Neukazujte slabost

Stěžovatelé jsou dobrými manipulátory, proto jim nikdy neukazujte svou slabost a ochotu diskutovat s ním nad jeho oblíbeným téma, při kterém si může stěžovat.

Nastavte si hranice

Požádejte ho, aby respektoval vaše právo na osobní prostor a také výběr tématu rozhovoru nechte na vás. Na rovinu řekněte, že nechcete celou dobu diskutovat o “tragédiích a problémech”.

 

Autor: Karolina.S.

Zdroj: https://tymr.cz


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další články



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru