REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Červen – ideální doba pro očistu kloubů a páteře

5/6

Léto, které začíná v polovině června, je výborné období pro odstranění produktů metabolismu nahromaděných za období intenzivního získávání látek v období podzimu a zimy.

 

Červen nám dělá radost bujným kvetením rostlin a první úrodou raných druhů mrkve a řepy. Začínají dozrávat plody. Lze pořádat odlehčovací dny a stravovat se pouze jedním druhem potraviny. V létě se dá bez námahy konzumovat čistě rostlinný jídelníček.

„Košťálový“ salát, který má výborný očistný účinek, pomůže vašemu organismu vypořádat se s nahromaděnými škodlivými látkami.

Budete potřebovat syrové zelí, mrkev a řepu v poměru 3 : 1 : 1. Nakrouhejte zelí a na struhadle nastrouhejte mrkev a řepu. Důkladně promíchejte a promněte rukama pro uvolnění šťáv. Není třeba solit, lze přidat trochu citronové šťávy podle chuti a rostlinný olej. Při snížené kyselosti žaludečních šťáv nepoužijte syrové, ale kvašené zelí.

Páteř a klouby jsou v tomto měsíci zvláště poddajné  očistě a různým ozdravným procedurám, a proto nepropásněte možnost zlepšit jejich stav. Medová masáž, střídavé teplé a studené sprchy, cvičení na protažení a uvolnění svalů, toto vše vám pomůže zvládnout ostechondrózu, dnu i usazeniny soli.

Očista páteře a kloubů

Rýže má schopnost absorbovat a vyvádět z organismu soli a škodlivé látky. Jestliž provedete několik očistných procedur, znovu získáte někdejší pružnost a lehkost pohybů. Mnozí lidé, se po rýžové očistě znovu začali věnovat sportu a pracovat na zahradě. Pro provedení účinné a šetrné očisty páteře a kloubů je třeba komplexní přístup, tedy spojit očistu s užíváním odvarů léčivých bylin a navštěvováním parní lázně nebo sauny. Kromě toho musí léčba obsahovat i masáž, léčebnou gymnastiku, lokální a celkové zahřívání, léčebné koupele…

Nemoci páteře

Pro udržení zdravé páteře je, stejně jako i pro jakýkoli jiný orgán lidského těla, zapotřebí kombinovat zátěž, odpočinek a plnohodnotné stravování. Jestliže tomu tak není, pak se páteř začíná scvrkávat. Svaly kolem páteře jsou po nedostatečném zatížení ochablé a kostní tkáň je kvůli nesprávnému stravování křehká. Chrupavky a meziobratlové ploténky jsou vzhledem k nedostatečné fyzické zátěži a špatné cirkulaci krve ve svalech ničeny. To vše vede k tomu, že výška člověka je v jeho 60-70 letech o 7-12 centimetrů nižší, než když mu bylo 25-30 let.

U sedlé páteře se vzdálenost mezi obratli výrazně zmenšuje. Obratle přiblížené k sobě tlačí na nervy. Podle toho, v které části došlo k „poklesu“ a které nervy jsou stlačeny, začínají konkrétní zdravotní problémy. Jestliže jsou zmáčknuta nervová vlákna v horní části krku, pak se u člověka mohou objevit silné bolesti hlavy. Přiskřípnutí nervových vláken o 2,5 centimetru níže vede k problémům se zrakem. Zasažení hrudních nervů, jež směřují k žaludku a dalším orgánům, vyvolává onemocnění těchto orgánů a poruchu trávení. Sevření nervových vláken, která leží trochu níže, může zasáhnout střeva (a vést k zácpě) nebo ledviny. Od přiskřípnutí bederních nervů mohou ochrnout nohy…

U většiny lidí, kteří netrénují páteř, se chrupavkovité meziobratlové ploténky kvůli dlouhé pozici ve vertikální poloze zplošťují. Obratle klesají a stlačují nervové kořínky, což je příčinou mučívých bolestí. Kromě toho se v meziobratlových ploténkách omohou vyvíjet degenerativní změn (například vápenatění) a v důsledku toho páteř ztrácí své tlumící schopnosti. Vazivo, chrupavky a kosti páteře rychle reagují na stimulaci speciálními cvičeními, která byla vytvořena pro odstranění stlačující zátěže protahováním páteře. Vlivem takových cvičení se zvětšují přirozené mezery mezi obratli a chrupavky se začínají obnovovat. Vyléčení probíhá velmi rychle, a to nezávisle na věku. Důležité je, aby člověk každý den cíleně cvičil a vhodně se stravoval.

Třezalka tečkovaná

Pro své příznivé fyziologické účinky je třezalka již tradičně součástí klasické i alternativní medicíny. Podporuje látkovou výměnu a krevní oběh, čistí krev a disponuje protizánětlivými a antibiotickými účinky.

Bolesti zad, poranění a rány, olej z třezalky.

Čerstvé květy a pupeny rostliny ponoříme do olivového oleje a necháme louhovat po dobu 3 týdnů v teplém prostředí. Následně olej přecedíme a potíráme jím bolestivé části zad, pohmožděniny nebo rány. Olej se používá hlavně při masážích, protože má jako jediný vlastnost vracet plotýnkám zpět jejich pružnost a objem.

Třezalka snižuje účinnost některých léků, pokud například užíváte antidepresiva, je vhodné užití třezalky konzultovat s odborníkem.

Při problémech s páteří jsou ideální koupele z přesličky

100g přesličky dáme do studené vody přes noc. Následující den ohřejeme k varu a přilejeme do vany. Doba koupání je 20 minut, mokrý se zabalit do koupacího pláště a pařit se dále v posteli ještě hodinu. Voda musí při koupeli sahat až nad ledviny.

 

Zdroj: http://centrummediciny.cz/cerven-idealni-doba-pro-ocistu-kloubu-a-patere


Další články

Tanec pomáhá lidskému mozku, zlepšuje pozornost i řeč,…

22/5

V rytmech country, jazzu i afrických tanců se půl roku pravidelně vlnili zdraví lidé nad 60 let a lidé s mírnou kognitivní poruchou. Vědci z výzkumné…

více

Studie: Vysoušeče rukou vyfukují fekální bakterie

20/5

Nedávno publikovaná studie ukázala, že vysoušeče rukou na veřejných toaletách foukají na lidi bakterie z výkalů.

více

Jednoduchý trik, který vás za okamžik zbaví úzkosti, smutku…

17/5

Všichni jsme už slyšeli o akupunktuře a o tom, jak se úspěšně používá ke zmírňování traumat, bolesti, nemocí a stresu.

více

Školní fobie

15/5

Školní fobie, vyhýbání se škole, odmítání chodit do školy. To všechno jsou termíny, kterými můžeme popsat úzkost dítěte, které má nepřiměřený a…

více

8 věcí, které vám vlasy prozradí o vašem zdraví

13/5

Nejenom ženy, ale i muži se snaží udržet si zdravé a bohaté vlasy. Při péči o ně si kolikrát ani nevšimneme známek zdravotních problémů. Některé…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru