Houbičku na nádobí používáme všichni. Denně nám, spolu s prostředkem na mytí nádobí, pomáhá z nádobí odstraňovat zbytky nečistot, jídla a bakterie.
Nádobí se všichni snaží mít co nejčistší, udržujeme čistotu i v kuchyni, ale co taková houbička na nádobí? Na tu se možná maličko pozapomíná a i když se jí snažíte propláchnout pod horkou vodou, ne vždycky se z ní úplně nečistoty a zbytky jídla odstraní. A na takové houbičce na nádobí se skvěle daří bateriím, které si zde vytvoří svou „množírnu“. Jak tedy předejít nebezpečí, které může houbička na nádobí přinést? To se dozvíte v tomto článku.
Zhruba 90 % houbiček na nádobí v domácnostech obsahují velké koncentrace bakterií. 10 % jsou pro hygienické normy neuspokojivé, protože mohou šířit mnoho nemocí. Je jasné, že kuchyň a houbičky na nádobí jsou ideálním stanovištěm pro nejrůznější bakterie. Jsou totiž stále vlhké a to je pro bakterie hotový ráj. Podle britských odborníků z hygienické rady Global, více než 85 % lidí nemyje houbičku na nádobí na požadovanou teplotu.
Bakterie, které jsou v houbičce tak nemáte šanci zabít. Jejich výzkum ukázal, že kuchyňské houbičky obsahují až šestkrát více bakterií, než kliky dveří u koupelen. Přibližně 7 % houbiček na nádobí obsahuje víc než miliardu bakterií. 60 % z nich pak obsahují E.coli. Zhruba 25 % houbiček obsahuje vysoké množství bakterií Pseudomonas, což souvisí s infekcí očí a kůže. Předejděte zdravotním rizikům, která na vás číhají v houbičce na nádobí. Jak?
Zdroj: http://vitalitis.cz/2016/04/17/vite-co-vse-je-v-houbicce-na-nadobi
Mnoho lidí si plánuje začít „od pondělí“. Nebo až bude víc času. Až skončí pracovní stres. Až se zlepší počasí. Jenže začít se hýbat neznamená čekat…
víceKonec dubna a začátek května jsou v Česku tradičně ve znamení oslav – 30. dubna pálíme čarodějnice a 1. května slavíme lásku pod rozkvetlou třešní.…
víceÚzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…
víceNa podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…
víceAviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…
víceChcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš email.
Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život
© Copyright 2013 pzaz.cz