Kvasinkové nemoci trápí velkou spoustu žen. K jejich vymizení nestačí pouze lokální léčba, je nutné zaměřit se na celý organismus. Je velmi podstatné nezapomenout na úpravu stravy, kdy je důležité vědět, které potraviny taková onemocnění nepřímo podporují.
Základem je maximálně snížit příjem mouky, cukru i výrobků, které je obsahují. Dále nejíst kvašené výrobky, které samy o sobě obsahují kvasinky. Kvasné procesy podporuje i ocet.
Dále není vhodné jíst plesnivé sýry, nivu, houby a kynuté pečivo. Nemusíte se této diety držet celoživotně, to by ani nebylo dobré, dodržujte ji vždy během léčby, nebo když se kvasinky vrátí.
Pestrost je základ stravy. Jednostranná dieta vám může dlouhodobě uškodit, protože nedostanete všechny potřebné látky.
V době hlavní léčby nejezte nic, co by podporovalo tvorbu kvasinek a porušení acidobazické rovnováhy: bílé pečivo, moučníky, zavařeniny, uzeniny, vývary z mas, víno, potraviny s obsahem barviv a konzervantů, např. velké dávky syntetického vitamínu C.
Omezte i brambory, mléko, buráky. Dávejte přednost mořským rybám. Jezte rýžový a kukuřičný chléb, hnědou rýži, celozrnné těstoviny a pohanku.
Základem jsou potraviny neutrální. Pořiďte si speciální kuchařku proti candidám. Je jich na trhu několik.
V následujícím seznamu je uvedeno jednoduché dělení potravin, kterým se při kvasinkách vyhnout a které je naopak doporučováno konzumovat.
Teď víte, jaké potraviny byste měli při kvasinkovém onemocnění vynechat. Zkuste do svého jídelníčku zařadit ty vhodné a začněte s tím již dnes!
Zdroj: http://www.serafinbyliny.cz/magazin/uprava-stravy-pri-kvasinkovych-onemocnenich-detail-896
Mnoho lidí si plánuje začít „od pondělí“. Nebo až bude víc času. Až skončí pracovní stres. Až se zlepší počasí. Jenže začít se hýbat neznamená čekat…
víceKonec dubna a začátek května jsou v Česku tradičně ve znamení oslav – 30. dubna pálíme čarodějnice a 1. května slavíme lásku pod rozkvetlou třešní.…
víceÚzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…
víceNa podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…
víceAviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…
víceChcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš email.
Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život
© Copyright 2013 pzaz.cz